A+ R A-

جعفری: با وجود تهدیدات، مردم بر سر اعتقادات و آموزه‌های حسینی ایستاده‌اند

جعفری: با وجود تهدیدات، مردم بر سر اعتقادات و آموزه‌های حسینی ایستاده‌اندنماینده مردم بجنورد در مجلس با بیان اینکه آنچه دشمن را می‌ترساند مانور حضور مردم در مراسم‌هایی مانند اربعین حسینی (ع) است، گفت: علیرغم تمام تهدیدات، مردم بر سر اعتقادات‌شان و مکتب حسینی (ع) ایستاده‌اند و این پیام روشنی برای دشمن است که نمی‌تواند با مردم مقابله کند.

قاسم جعفری در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، با بیان اینکه اربعین حسینی (ع) از نگاه عبادی و آموزه‌های دینی و مذهبی بیانگر بسیاری از مسائل است، گفت: در طول تاریخ به نظر می‌رسد که به طور طبیعی اربعین مانند عاشورا به لحاظ اجتماعی و سیاسی تاثیرگذاری بسیار گسترده‌ای را داشته است.

وی با بیان اینکه در روایات آمده است که بهترین عمل آن است که با سختی انجام شود، گفت: پیاده رفتن زائران به سوی زیارت اباعبدالله‌الحسین (ع) از باب آنچه در روایات است عبادت و عمل خیر خیلی خوب تعبیر می‌شود و ثواب بیشتری دارد.

نماینده مردم بجنورد در مجلس خاطرنشان کرد: امروز با توجه به تهدیدات بسیار شدید دشمنان چه استکباری به طور مستقیم و چه گروه‌های ساخته دست استکبار که با نام اسلام همراه است مردم با کاری که انجام می‌دهند به دشمن نشان می‌دهند که این اقدام از هر لشکرکشی برای دشمن بدتر بوده و تاثیرگذارتر و سنگین‌تر است.

جعفری با بیان اینکه آنچه دشمن را می‌ترساند مانور حضور مردم در این صحنه‌ها است، گفت: علیرغم همه تهدیدات و احتمال عملیات انتحاری و یا انفجار وقتی که میلیون‌ها انسان با علم به این موضوع به سمت کربلا می‌روند این پیام را به دشمن دارد که با مردمی روبرو است که بر سر اعتقاداتشان ایستاده‌اند و نمی‌توان با آنها مقابله کرد.

وی افزود: همچنین گروه‌های تکفیری که چهره اسلام را خشن و غیرانسانی نشان می‌دهند آنها هم حساب کار خودشان را می‌کنند.

نماینده مردم بجنورد در مجلس همچنین اظهار کرد: بنابراین بهترین پیام این است که مردم با همه آنچه که تهدیدات دشمنان است، همچنان بر مسیر اعتقادات و آموزه‌های مکتب حسینی (ع) ایستاده‌اند و پابرجا هستند.

وی اظهار کرد: در طول 35 سال انقلاب هم دیده‌ایم که حضور مردمی تیر خلاص را به دشمنان زده است که در عرصه‌های بین‌المللی نیز این حضور مردم بوده که بهترین پیام را داشته و حرف آخر را به دشمن زده است. ممکن است تهدید و تحریم کنند اما با این جمعیت که این‌چنین مشتاق هستند چه می‌توانند کنند.

جعفری با بیان اینکه پشتوانه نظام و هر دولتی مردم هستند، گفت: با مردم نمی‌توان مقابله کرد که قطعا مقابله با این ملت هزینه‌های دشمن را بالا خواهد برد.

انتهای پیام

نظرات/سوالات

  • هیچ نظری یافت نشد
لطفا برای ثبت نظر خود وارد شوید

چند رسانه ای

صوت: بحث و گفتگو دکتر جعفری در باب شبهات فرهنگی
صوت: گزارش صحن علنی دوشنبه 26 اسفند در مصاحبه با رادیو فرهنگ
صوت: نطق اضطراری آخر سال دکتر قاسم جعفری در مجلس
گزارش صحن علنی 25اسفند در مصاحبه با رادیو فرهنگ
گزارش صحن علنی شنبه 24 اسفند در مصاحبه با رادیو فرهنگ
گزارش صحن علنی 21 اسفند در مصاحبه با رادیو فرهنگ
گزارش بازدید دکتر قاسم جعفری از حوزه گیفان

آخرین مطالب

آمار بازدید

امروز
دیروز
بازدید کل
3129
1656
4617502
شنبه، 04 اسفند 1397

گالری تصاویر

No result...