A+ R A-

تکیه بر دشمنان به معنی تکیه بر دیوار شکسته است

تکیه بر دشمنان به معنی تکیه بر دیوار شکسته است قاسم جعفری نماینده مردم بجنورد در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری تسنیم، اظهار داشت: یکی از اصلی ترین اصولی که آموزه‌های دینی به ما می‌آموزد این است که هرگز به ظالمان تکیه نکنیم چون نتیجه آن جهنم است؛ دلیلش هم روشن است چراکه انسان هیچ وقت به چیزی تکیه نمی‌کند که بداند احتمال فروپاشی آن وجود دارد و کسی بر دیوار شکسته هم نمی‌نشیند.

وی ادامه داد: از ویژگی‌های بارز دشمنان این است که عهد شکن هستند یعنی اگر ما به دشمنان تکیه کردیم به این معنی است که به دیوار شکسته‌ای تکیه داده‌ایم که هر لحظه امکان فروپاشی، سقوط و آمدن آوار بر سرما وجود دارد لذا عاقلانه است که تکیه‌گاه خود را ستون مطمئنی قرار دهیم و باید در عرصه‌های مختلف اجتماعی، فرهنگی، اقتصادی، دفاعی و امنیت ملی منبع جوشان درونی را جستجو کنیم. اگر همیشه دستمان دراز و چشم‌مان به بیرون باشد، معنایش این است که نباید حرف از عزت و استقلال بزنیم.

نماینده مردم بجنورد در مجلس با اشاره به ابلاغ سیاست‌های اقتصاد مقاومتی توسط مقام معظم رهبری گفت: بسیاری از این سیاست‌ها مبتنی بر این است که ما باید خودمان باشیم و اگر غیر از این باشیم، ضرر خواهیم کرد. برای اینکه اگر نتوانیم به طور هوشمندانه کالاهای استراتژیک یعنی کالاهایی که هر کشوری نیاز مبرم به آن دارد و اگر نتواند خودش تامین کند، نمی‌تواند حرف از استقلال بزند مانند گندم را تامین کنیم، دچار مشکل می‌شویم.

**در سهمیه‌بندی بنزین رئیس جمهور آمریکا اعلام کرد که با منع صدور بنزین، ایران را بهم می‌ریزیم

جعفری با بیان اینکه در اصول کلی اقتصاد مقاومتی تاکید بر فاصله گرفتن از اقتصاد متکی بر نفت شده است، اظهار داشت: سال 86 که قرار بود سهمیه بندی بنزین آغاز شود رئیس جمهور آمریکا اعلام کرد که با منع صدور بنزین، ایران را بهم می‌ریزیم آنها فکرشان این بود که ملت ایران بی‌حوصله هستند و زمانی که بنزین به آنها نرسد، صف بنزین شلوغ می‌شود و درگیری ایجاد شده و دو نفر هم در این میان کشته می‌شوند و بهانه‌ای برای آشوب‌های بعدی می‌شود ولی مدیریت هوشمند باعث صرفه‌جویی در بنزین شد. اگر قرار بود مصرف بنزین ما مانند سال‌های قبل می‌بود باید هم اکنون 130 میلیون لیتر بنزین مصرف می‌کردیم اما امروز با وجود 5 تا 6 میلیون ماشین 60 تا 70 میلیون لیتر بنزین مصرف می‌کنیم.

وی با بیان اینکه باید حتما به درون نگاه کرد،‌ تاکید کرد: جمله مقام معظم رهبری نیز این است که اقتصاد یا توسعه درون‌زای بیرون گرا داشته باشیم. البته ما نمی‌گوییم که خود را از دانش و تجربه دیگران محدود کنیم بلکه می‌گوییم باید پایه، خودمان باشیم. من وقتی دانشجو بودم استادمان که 14 سال در آمریکا درس خوانده بود، می‌گفت ژاپنی‌ها اصطلاحی دارند که هر چه را وارد کشور می‌کنیم، بیاورید ولی اول باید آن را ژاپنیزه کرد لذا باید ابتدا آن را در قالب‌ باورهای بومی بریزید و بعد استفاده کنید.

نماینده مردم بجنورد در مجلس اظهار داشت: ما باید خودمان را در یابیم و خودباوری را در خود تقویت کنیم ضمن اینکه همانطور که آقا فرمودند باید نگاه به بیرون هم داشته باشیم، از دیپلماسی و سازمان‌های بین‌المللی نیز استفاده کنیم. نگاه امیرکبیر هم همین بود یعنی در مقابل کسانی که می‌گفتند از فرق سر تا نوک پا فرهنگی شود و خط فارسی مایه عقب افتادگی است،‌کارهای ماندگاری انجام داد و عزت ایرانی بودن را حفظ کرد. بنابراین این شدنی نیست و ملت ایران این تجربه را دارد.

** این تفکر که همه چیز از دریچه غرب می‌گذرد، اشتباه است

جعفری گفت: اگر ما فکر کنیم همه چیز از دریچه غرب می‌گذرد، اشتباه کرده‌ایم و باید ضمن تلاش از اندیشه،‌ تکنولوژی و تجربه دیگران استفاده کرده و بدانیم که سرمایه کار و پاشنه اشیل درون است.

وی ضمن توصیه به دولت در مراقبت از نفوذ تفکرات نامناسب در دولت یازدهم گفت: دولت باید بداند که به دلایل مختلف مطمح نظر افراد زیادی است و افراد مختلف می‌خواهند از این کرسی استفاده کنند تا اندیشه‌های درست و نادرست خود را منتشر کنند؛ ممکن است این افراد اظهار به دولت قرب و نزدیکی کنند اما دولتی که خود را مبتنی بر اعتدال می‌داند و خود را ملزم به اجرای همه ارزش‌های انقلاب اسلامی سال‌های 56 و 57 و پیروی از مقام معظم رهبری عنوان می‌کند، باید با فراست مواظبت کند تا آنچه که می‌گوید تحقق پیدا کند و ارفراد دیگر با عنوان اظهار دوستی مسیر را به جایی نبرند که پشیمان شوند و مانع تحقق این تفکر شوند.

**معاون پارلمانی رئیس جمهور گفت سریع القلم مشاور نیست

نماینده مردم بجنورد خاطر نشان کرد: حتماً اگر کسانی برخلاف واقع احساس قرب کنند و مسیر دیگری را طی کنند، به خود دولت ضربه می‌زنند و مانع توسعه درون‌زایی که نسخه اصلی کشور ما است، می‌شود. جعفری گفت: من شخصاً از معاون پارلمانی رئیس جمهور پرسیدم که آقای سریع القلم مشاور است و وی پاسخ داد خیر؛ افرادی با اظهار قرب تظاهر به این می‌کنند که ما کنار دولت و رئیس جمهور هستیم و با این نزدیکی در حال ترویج اندیشه‌های خود با این عنوان هستند که باید بیشتر مواظبت شود تا کسانی به اسم دولت کار خود را انجام ندهند./

انتهای پیام

نظرات/سوالات

  • هیچ نظری یافت نشد
لطفا برای ثبت نظر خود وارد شوید

چند رسانه ای

صوت: بحث و گفتگو دکتر جعفری در باب شبهات فرهنگی
صوت: گزارش صحن علنی دوشنبه 26 اسفند در مصاحبه با رادیو فرهنگ
صوت: نطق اضطراری آخر سال دکتر قاسم جعفری در مجلس
گزارش صحن علنی 25اسفند در مصاحبه با رادیو فرهنگ
گزارش صحن علنی شنبه 24 اسفند در مصاحبه با رادیو فرهنگ
گزارش صحن علنی 21 اسفند در مصاحبه با رادیو فرهنگ
گزارش بازدید دکتر قاسم جعفری از حوزه گیفان

آخرین مطالب

آمار بازدید

امروز
دیروز
بازدید کل
84
87
1246769
شنبه، 17 خرداد 1399

گالری تصاویر

No result...