A+ R A-

تأکید یک نماینده اصولگرا بر برخورد قاطع با تخلفات احتمالی در هنگام انتخابات

 تأکید یک نماینده اصولگرا بر برخورد قاطع با تخلفات احتمالی در هنگام انتخاباتیک نماینده اصولگرای مجلس با تأکید بر این‌که در برگزاری انتخابات سالم نباید بیت‌المال و منابع عمومی برای اهداف شخصی و گروهی استفاده شود، گفت: هنگامی که تخلفی روی می‌دهد باید در زمان مناسب آن برخورد شود، اگر وقت آن سپری شود دیگر فایده‌ای ندارد.

قاسم جعفری در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) با بیان این‌که همواره راهکار کلی انتخابات در کشورمان راهکار خوبی بوده است، اظهار کرد: سازوکار و مکانیزم فرآیند انتخابات در کشور به گونه‌ای است که امکان تقلب در حد وسیع امکان ندارد.

وی افزود: اما در مقدمات و سایر شرایط باید در جهت هرچه سالم‌تر برگزار شدن فرآیند انتخابات و رفع برخی از آسیب‌های احتمالی گام برداریم.

این نماینده اصولگرای مجلس همچنین بیان کرد: ممکن است در کشور کارهایی هم شده باشد مبنی بر این‌که تعداد کمی شناسنامه برده و در حاشیه شهرها برای انتخابات استفاده کنند. اما این اقدامات در سطح ملی اثرگذار و سرنوشت‌ساز نبوده است و در حوزه‌های انتخابیه کوچک‌تر نیز هیأت نظارت با قاطعیت برخورد کرده‌اند.

نماینده مردم بجنورد در مجلس در ادامه با بیان این‌که برگزاری انتخابات سالم مقدمات و مؤخراتی دارد، گفت: در مقدمات باید به این نکته توجه داشت که از منابع عمومی و یا بیت‌المال هرگز برای اهداف شخصی و گروهی استفاده نشود و در واقع اگر شخصی در جایگاهی قرار دارد به نفع گروه خود از آن جایگاه استفاده نکند.

جعفری خاطرنشان کرد: از طرف دیگر برخی اقدامات و انتخابات پیش از موعد فرصت برابر را از همه می‌گیرد که باید از این امر هم جلوگیری شود. همچنین پول‌هایی که هزینه می‌شود باید مسیر و منبع تأمین مال مشخص باشد.

وی تصریح کرد: همچنین در هنگام انجام تبلیغات آن هم سالم و اثباتی و نه تخریبی باید واقعیات گفته شود و اگر در بیان واقعیات هم قول‌ها و وعده و وعیدهایی داده می‌شود هیأت‌های نظارت این وعده‌ها را محک بزنند. در نهایت هم سلامت برگزاری انتخابات از صندوق‌های ردی باید تأمین شود.

این نماینده اصولگرای مجلس با بیان این‌که افراد باید ظرفیت پذیرش پیروزی و شکست را داشته باشند، اظهار کرد: اگر هم اعتراضی دارند باید فرآیند قانونی آن طی شود و کشور و مصالح آن را برای اهداف خود قربانی نکنند؛ بنابراین اگر تمام این موارد گام‌های جدی برداشته شود و مسئولین به ویژه دولت که مجری انتخابات است امانت‌داری را وجهه همت خود قرار دهد قطعاً مشکلات کمتری به وجود می‌آید.

وی ضمن تأکید برخورد جدی با تخلفات در زمان مناسب آن و هنگام انتخابات،‌ گفت: اگر تخلفی اتفاق افتد و زمان رسیدگی به آن سپری شود دیگر فایده‌ای ندارد زیرا بعد از انتخابات ممکن است مشکلات اجتماعی هم به وجود آید؛ بنابراین به نظر می‌رسد. قاطعیت منطقی و بجا در برخورد با تخلفات لازم است برای این‌که حقوق افراد تضییع نشود.

انتهای پیام

نظرات/سوالات (1)

  • مردم

    دکتر جون از شما بعید مگه تخلف تو کشور امکان داره مگه تقلب امکان داره چرا فضای کشور رو مسموم می کنید ان شاءالله خودت رای میاری و از نگرانی در میایی سایه شما خدمتگزارن بر سر ما مردم !!! مستدام باد .

لطفا برای ثبت نظر خود وارد شوید

چند رسانه ای

صوت: بحث و گفتگو دکتر جعفری در باب شبهات فرهنگی
صوت: گزارش صحن علنی دوشنبه 26 اسفند در مصاحبه با رادیو فرهنگ
صوت: نطق اضطراری آخر سال دکتر قاسم جعفری در مجلس
گزارش صحن علنی 25اسفند در مصاحبه با رادیو فرهنگ
گزارش صحن علنی شنبه 24 اسفند در مصاحبه با رادیو فرهنگ
گزارش صحن علنی 21 اسفند در مصاحبه با رادیو فرهنگ
گزارش بازدید دکتر قاسم جعفری از حوزه گیفان

آخرین مطالب

آمار بازدید

امروز
دیروز
بازدید کل
218
1656
4614591
شنبه، 04 اسفند 1397

گالری تصاویر

No result...