A+ R A-

عضو کمیسیون آموزش مجلس به میزان خبر داد بررسی ورود تعزیرات حکومتی به مدارس غیرانتفاعی در مجلس؛ 21 تیر

عضو کمیسیون آموزش مجلس به میزان خبر داد بررسی ورود تعزیرات حکومتی به مدارس غیرانتفاعی در مجلس؛ 21 تیرخبرگزاری میزان: عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی با اعلام خبر بررسی موضوع ورود تعزیرات به مدارس غیرانتفاعی در کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس در روز یکشنبه، 21 تیر گفت: در بررسی این موضوع برخی بر استفاده از ابزار کنترلی توسط آموزش و پرورش تاکید دارند و برخی فعالیت این مدارس را اقتصادی و مستلزم ورود تعزیرات می دانند.

21 تیر ورود تعزیرات حکومتی به مدارس غیرانتفاعی در مجلس بررسی می‌شود/تولیدی جمعهقاسم جعفری در گفت‌‌وگو با خبرنگار اجتماعی میزان با اعلام خبر بررسی موضوع ورود تعزیرات به مدارس غیرانتفاعی در کمیسیون آموزش و تحقیقات در روز یکشنبه 21 تیر عنوان کرد: درباره ورود تعزیرات به این مدارس از سوی نمایندگان و صاحب نظران 2 استدلال وجود دارد.

برخی معتقدند آموزش و پرورش از یک سو ماهیت آموزشی و از سوی دیگر ابزار کنترلی و نظارت دارد. به همین دلیل در صورت گزارش تخلف از سوی اولیاء، آموزش و پرورش این تخلف ها را پی‌گیری خواهد کرد.

وی با بیان این که برخی معتقدند سازمان تعزیرات فعالیت مدارس غیر انتفاعی‌ را اقتصادی می‌داند، تصریح کرد: بر اساس این استدلال باید بین کارمزد و خدمات تناسب ایجاد و وجوه مشخص دریافت کرد.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه برخی مدارس تا 200 میلیون ریال برای خدمات آموزشی درخواست شهریه می‌کند، اظهار کرد: این رقم از دید ماه زیاد است و باید برای کاهش آن به دنبال راهکار بود.

نماینده مردم بجنورد در مجلس شورای اسلامی افزود: در حالی که دانشجویان در مقطع دکتری دانشگاه آزاد تا 500 میلیون ریال هزینه می پردازند، پرداخت 200 میلیون در مقطع دبیرستان برای یک دانش‌آموز در هر سال غیر منطقی است.

جعفری با تاکید بر این که در حال حاضر نمی توان در این زمینه نظر نهایی را ارائه داد، گفت: ارائه نظر نهایی در این مورد منوط به ورود جدی وزارت آموزش و پرورش یا تعزیرات برای برخورد با مدارسی است که در ارائه خدمات گران فروشی می‌کنند.

نماینده مردم بجنورد در مجلس شورای اسلامی در پایان تاکید کرد: هر چند که معتقدیم وزارت آموزش و پرورش و تعزیرات باید در برابر شهریه زیاد مدارس غیر انتفاعی عکس العمل نشان دهند، اما مجلس شورای اسلامی پیگیر این موضوع است.

انتهای پیام/

نظرات/سوالات

  • هیچ نظری یافت نشد
لطفا برای ثبت نظر خود وارد شوید

چند رسانه ای

صوت: بحث و گفتگو دکتر جعفری در باب شبهات فرهنگی
صوت: گزارش صحن علنی دوشنبه 26 اسفند در مصاحبه با رادیو فرهنگ
صوت: نطق اضطراری آخر سال دکتر قاسم جعفری در مجلس
گزارش صحن علنی 25اسفند در مصاحبه با رادیو فرهنگ
گزارش صحن علنی شنبه 24 اسفند در مصاحبه با رادیو فرهنگ
گزارش صحن علنی 21 اسفند در مصاحبه با رادیو فرهنگ
گزارش بازدید دکتر قاسم جعفری از حوزه گیفان

آخرین مطالب

آمار بازدید

امروز
دیروز
بازدید کل
405
2091
4551072
دوشنبه، 01 بهمن 1397

گالری تصاویر

No result...