A+ R A-

/35 سال مدیریت جهادی/ جعفری: تبیین جایگاه جهاد دانشگاهی در جامعه ضروری است

/35 سال مدیریت جهادی/  جعفری: تبیین جایگاه جهاد دانشگاهی در جامعه ضروری استنماینده مردم بجنورد، مانه و سملقان، گرمه و جاجرم و راز و جرگلان گفت: تبیین جایگاه جهاد دانشگاهی در جامعه ضروری است.

قاسم جعفری در گفت‌وگو با خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه خراسان شمالی، با اشاره به این‌که «تعداد زیادی از افراد از عملکرد این نهاد مطلع نیستند»، تاکید کرد: این نهاد باید بتواند موقعیت خود را در جامعه جا بیندازد.

وی با بیان این‌که «جهاد دانشگاهی یکی از مولودهای انقلاب بوده است»، افزود: فلسفه این نهاد پی‌گیری مسائل کاربردی و مورد نیاز جامعه بوده که تاکنون نیز نمره قبولی را دریافت کرده است.

وی با اشاره به این‌که «این نهاد دارای بخش‌های مختلفی بوده است» ادامه داد: پژوهشکده رویان یکی از مراکز بسیار موفق این نهاد بوده که البته فعالیت‌های آن در سال‌های اخیر کاهش یافته که شاید به علت کمبود اعتبارات بوده است.

این نماینده مجلس اظهار کرد: در حوزه‌های فرهنگی همچون بخش خبرگزاری نیز این نهاد گام‌های خوبی برداشته است اما هنوز در بخش‌های مختلف راه نرفته بسیار دارد.

وی با تاکید بر این‌که «جهاد دانشگاهی در نظریه‌سازی‌ها باید تلاش بیشتری کند و گام‌های جدی‌تری بردارد» اظهار کرد: کار کردن بسیار ارزشمند است و جوانان باید این تفکر که باید همیشه به دنبال کارهایی با پرستیژ بالا بروند را کنار بگذارند و در این عرصه این نهاد می‌تواند تاثیرگذار باشد.

وی درباره واگذاری برخی از ماموریت‌ها از سوی نظام به جهاد دانشگاهی توضیح داد: دولت باید به سوی واگذاری وظایف به بخش‌های خصوصی و نیمه دولتی گام بردارد که در این میان جهاد دانشگاهی می‌تواند نقش بسیار خوبی را در عرصه فعالیت‌های کاربردی، مهارتی و عملی بردارد.

انتهای پیام

نظرات/سوالات

  • هیچ نظری یافت نشد
لطفا برای ثبت نظر خود وارد شوید

چند رسانه ای

صوت: بحث و گفتگو دکتر جعفری در باب شبهات فرهنگی
صوت: گزارش صحن علنی دوشنبه 26 اسفند در مصاحبه با رادیو فرهنگ
صوت: نطق اضطراری آخر سال دکتر قاسم جعفری در مجلس
گزارش صحن علنی 25اسفند در مصاحبه با رادیو فرهنگ
گزارش صحن علنی شنبه 24 اسفند در مصاحبه با رادیو فرهنگ
گزارش صحن علنی 21 اسفند در مصاحبه با رادیو فرهنگ
گزارش بازدید دکتر قاسم جعفری از حوزه گیفان

آخرین مطالب

آمار بازدید

امروز
دیروز
بازدید کل
470
1656
4614843
شنبه، 04 اسفند 1397

گالری تصاویر

No result...