A+ R A-

دلایل اعتراضات به نحوه استخدام در آموزش و پرورش/ لزوم بررسی دقیق موضوع توسط مسئولین مربوطه

دلایل اعتراضات به نحوه استخدام در آموزش و پرورش/ لزوم بررسی دقیق موضوع توسط مسئولین مربوطهعضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی گفت: باید وزارت آموزش و پرورش اولویت را با توجه به سابقه زیاد فعالیت به این نیروها می داد و روند به گونه ای پیش می رفت که این افراد احساس کنند فرصتی به آنها داده شده است.

قاسم جعفری، نماینده مجلس شورای اسلامی و عضو کمیسیون آموزش مجلس شورای اسلامی، در گفتگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری میزان، با اشاره به اعتراضات انجام شده به نحوه استخدام های اخیر در وزارت آموزش و پرورش گفت: آنچه که در طرح آمده بود در اصلاحیه ماده 17 استخدامی آموزش و پرورش، این بود که طی 2 سال آینده در صورت نیاز این وزارت خانه از طریق آزمون اقدام به جذب نیرو کند.

وی افزود: این مسئله با سه قید مطرح شده بود؛ نیاز، تناسب رشته ای و جنسیت.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس اظهار کرد: بنابر آنچه ذکر شده بود، مربیان پیش دبستانی و نیروهای خرید شرکتی اولویت داشتند.

جعفری تاکید کرد: باید وزارت آموزش و پرورش اولویت را با توجه به سابقه زیاد فعالیت به این نیروها می داد و روند به گونه ای پیش می رفت که این افراد احساس کنند فرصتی به آنها داده شده است.

وی تصریح کرد: برای مثال یکی از شروطی که هم اکنون اجرایی شده و مشکل جدی ایجاد کرده، شرط سنی است، بسیاری از این افرادی که تاکنون زحمت کشیده اند سنشان بالا رفته و شرایط سنی با آنها مطابقت ندارد.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس افزود: بسیاری از این افراد که طی هشت سال گذشته برای آموزش و پرورش ما زحمت کشیده اند جزو نیروهای دولتی نبودند و هم اکنون با این شیوه اجرای استخدام، دچار مشکلات شده اند.

جعفری اظهار کرد: البته آقای فانی گفته است که به این عده اولویت داده اما آنچه که در عمل رخ داده، عدم اولویت برای بخش سابقه دار است که موجب بروز اعتراضاتی شده است.

وی تاکید کرد: باید این مسئله به دقت مورد بررسی قرار گیرد تا حقی از کسی ضایع نشود. عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس در پایان تصریح کرد: حرف معترضان از برخی جهات برحق است اما از سوی دیگر نیز ساماندهی نیروی کار، کار آسانی نیست.

انتهای پیام/

نظرات/سوالات

  • هیچ نظری یافت نشد
لطفا برای ثبت نظر خود وارد شوید

چند رسانه ای

صوت: بحث و گفتگو دکتر جعفری در باب شبهات فرهنگی
صوت: گزارش صحن علنی دوشنبه 26 اسفند در مصاحبه با رادیو فرهنگ
صوت: نطق اضطراری آخر سال دکتر قاسم جعفری در مجلس
گزارش صحن علنی 25اسفند در مصاحبه با رادیو فرهنگ
گزارش صحن علنی شنبه 24 اسفند در مصاحبه با رادیو فرهنگ
گزارش صحن علنی 21 اسفند در مصاحبه با رادیو فرهنگ
گزارش بازدید دکتر قاسم جعفری از حوزه گیفان

آخرین مطالب

آمار بازدید

امروز
دیروز
بازدید کل
442
2091
4551109
دوشنبه، 01 بهمن 1397

گالری تصاویر

No result...