A+ R A-

جعفری در گفت‌وگو با فارس: دانشگاه‌ها از تلاطم‌های سیاسی دور شوند/ شفاهی به مسئولان دانشگاه می‌گویند بورسیه‌ها جایابی نشوند

 جعفری در گفت‌وگو با فارس: دانشگاه‌ها از تلاطم‌های سیاسی دور شوند/ شفاهی به مسئولان دانشگاه می‌گویند بورسیه‌ها جایابی نشوندعضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با بیان اینکه نگاه سیاسی بر دانشگاه‌ها حاکم است، گفت: با وجود اینکه باید بورسیه‌های دانشجویی در دانشگاه‌ها جایابی شوند، به طور شفاهی به مسئولان دانشگاه اعلام می‌شود بورسیه‌ها را جایابی نکنند.

خبرگزاری فارس: دانشگاه‌ها از تلاطم‌های سیاسی دور شوند/ شفاهی به مسئولان دانشگاه می‌گویند بورسیه‌ها جایابی نشوند

قاسم جعفری عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری فارس، گفت: آنچه به ذهن ما می‌رسد و فکر می‌کنیم که مجلس باید به دنبال آن باشد این است که دانشگاه‌ها باید به استقرار و ثبات برسند تا از تلاطم‌های سیاسی و آمد و شد دولت‌ها در امان بمانند، بسیاری از روسای دانشگاه در تلاطم‌های سیاسی بی‌دلیل جابه جا شدند و ثبات ندارند به طوریکه حتی افرادی به آنها تحمیل می‌شوند.

وی افزود: اگر ما به دنبال اجرای اسناد بالادستی نظام و نقشه جامع علمی هستیم باید به دانشگاه‌ها قدرت تصمیم‌گیری دهیم؛ با توجه به تاکید امام خمینی (ره) بر اهمیت دانشگاه‌ها و نگرانی‌های مقام معظم رهبری از افت علمی کشور می‌طلبد در دانشگاه‌ها استقرار وجود داشته باشد و هر کسی نتواند دانشگاه را به سمت و سویی که می‌خواهد، بکشاند.

جعفری گفت: بنابراین دانشگاه باید به اهل دانشگاه سپرده شود و دولت‌ها براساس وظایفی که در چارچوب قانون برای آنها تعیین می‌شود بر دانشگاه‌ها اشراف داشته باشند.

وی افزود: به طور مثال در بحث بورسیه‌ها مطرح می‌شود که این افراد می‌توانند برای جایابی به دانشگاه مراجعه کنند ولی از طرفی به طور شفاهی به دانشگاه می‌گویند که نباید اینها را جایابی کنند. این مسائل به دلیل سیاست‌های حاکم بر دانشگاه‌هاست ولی اگر استقرار مدیریتی باشد این مسائل رخ نمی‌دهد.

نماینده مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه نگاه سیاسی بر دانشگاه‌ها حاکم است، اظهار داشت: دانشگاه باید به سمت مدیریت تخصصی پیش برود و در خدمت مصالح ملی کشور و نظام باشد و باندها و گروه‌های سیاسی بر آنها حاکم نشود، افزایش اختیارات هیات امنای دانشگاه‌ها می‌تواند درچارچوب سیاست‌های نظام اختیارات دانشگاه را وسعت دهد.

انتهای پیام/

نظرات/سوالات

  • هیچ نظری یافت نشد
لطفا برای ثبت نظر خود وارد شوید

چند رسانه ای

صوت: بحث و گفتگو دکتر جعفری در باب شبهات فرهنگی
صوت: گزارش صحن علنی دوشنبه 26 اسفند در مصاحبه با رادیو فرهنگ
صوت: نطق اضطراری آخر سال دکتر قاسم جعفری در مجلس
گزارش صحن علنی 25اسفند در مصاحبه با رادیو فرهنگ
گزارش صحن علنی شنبه 24 اسفند در مصاحبه با رادیو فرهنگ
گزارش صحن علنی 21 اسفند در مصاحبه با رادیو فرهنگ
گزارش بازدید دکتر قاسم جعفری از حوزه گیفان

آخرین مطالب

آمار بازدید

امروز
دیروز
بازدید کل
3932
3331
5140931
سه شنبه، 04 تیر 1398

گالری تصاویر

No result...