A+ R A-

اجرای هدفمندی یارانه‌ها مسیری اختیاری نیست

اجرای هدفمندی یارانه‌ها مسیری اختیاری نیست یک نماینده اصول‌گرای مجلس شورای اسلامی معتقد است اجرای هدفمندی یارانه‌ها مسیری اجباری و اختیاری نیست و ما باید به منظور تحقق اقتصاد مقاومتی و سالم‌سازی اقتصاد در اجرای آن اهتمام ورزیم.

قاسم جعفری در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) با تاکید بر اینکه اجرای فاز دوم هدفمندی یارانه‌ها مصوبه مجلس شورای اسلامی بوده و در واقع تبصره 21 قانون بودجه است گفت: دولت باید در اجرای فاز دوم سطحی از درآمد را مشخص کند و براساس آن بگوید که اگر درآمدی کمتر از فلان مقدار بود،‌ سرپرست خانوار می‌تواند یارانه دریافت کند.

وی خاطر نشان کرد: بنابراین افرادی که نیازمند به دریافت یارانه نیستند می‌توانند خود با فرم خود اظهاری این موضوع را اعلام کنند اما اگر گفته نشود و بعدا مشخص شود که خلاف واقع اطلاعات داده‌اند قطعا باید جریمه شوند زیرا به نوعی ضمانت اجرای قانون است.

این نماینده اصول‌گرایی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه اجرای هدفمندی یارانه‌ها یک مسیر اجباری است و اختیاری نیست گفت: اگر می‌خواهیم اقتصادمان درست شود و به سمت سالم‌سازی اقتصاد پیش رویم و اقتصاد مقاومتی تحقق یابد همچنین سو استفاده‌ها کم شود باید زمینه‌ها را نیز برای چنین مسائلی کم کنیم و اگر رانتی هم وجود دارد از بین برود.

نماینده مردم بجنورد در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: بعضی از اظهار نظرهای دولتی‌ها را نمی‌پسندم که می‌گویند یارانه هیچ‌کس را قطع نمی‌کنیم بنده معتقدم باید در هر شرایط مصالح کشور در نظر گرفته شود.

جعفری خاطر نشان کرد: در نتیجه عدالت اقتضا می‌کند که یارانه به کسانی تعلق یابد که نیاز دارند زیرا هدف از این کار کاهش شکافت و اختلاف طبقاتی است.

وی در ادامه افزود: به دولت پیشنهاد می‌شود که قاطعانه و با صلابت در اجرای هدفمندی تمهیدات لازم را انجام دهد و نتایج خوبی حاصل کند. البته می‌بایست درآمد حاصل از هدفمندی در مسیر مشخص شده یعنی تولید، بهداشت و آموزش و ... صرف شود.

نماینده مردم بجنورد در مجلس شورای اسلامی با اشاره به تجربه فاز اول هدفمندی اظهار کرد: مردم می‌توانند با فرم خود اظهاری در اجرای مرحله دوم به دولت کمک کنند و تلاش شود که فرهنگ همکاری در کشور تقویت شود و ای کاش از همان ابتدا آنهایی که نیازمند نبودند نمی‌گرفتند.

جعفری تصریح کرد: از خودمان شروع کنیم نماینده‌های مجلس شورای اسلامی،‌ اساتید دانشگاه‌، وزرا، وکلا، معاونان وزرا، بازاریان، تجار و ... نیاز به دریافت یارانه ندارند زیرا مبلغ 45 هزار تومان نه مشکلی ایجاد می‌کند و نه مشکلی برای آنها حل./

انتهای پیام

نظرات/سوالات

  • هیچ نظری یافت نشد
لطفا برای ثبت نظر خود وارد شوید

چند رسانه ای

صوت: بحث و گفتگو دکتر جعفری در باب شبهات فرهنگی
صوت: گزارش صحن علنی دوشنبه 26 اسفند در مصاحبه با رادیو فرهنگ
صوت: نطق اضطراری آخر سال دکتر قاسم جعفری در مجلس
گزارش صحن علنی 25اسفند در مصاحبه با رادیو فرهنگ
گزارش صحن علنی شنبه 24 اسفند در مصاحبه با رادیو فرهنگ
گزارش صحن علنی 21 اسفند در مصاحبه با رادیو فرهنگ
گزارش بازدید دکتر قاسم جعفری از حوزه گیفان

آخرین مطالب

آمار بازدید

امروز
دیروز
بازدید کل
29
94
1246808
یکشنبه، 18 خرداد 1399

گالری تصاویر

No result...