A+ R A-

جعفری در گفت‌وگو با میزان: تعزیرات به موضوع شهریه اضافی در مدارس غیر انتفاعی ورود کند

خبرگزاری میزان- عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی با اشاره به قوانین و ضوابط اخذ شهریه در مدارس غیر دولتی گفت: والدین در صورت مشاهده هر گونه تخلف مالی، سریعا مراجع قانونی را مطلع کنند.

قاسم جعفری در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی میزان، در رابطه با ورود احتمالی تعزیرات به شهریه‌های مدارس غیر دولتی گفت: در جلسه‌ای که ماه گذشته با حضور وزیر آموزش و پرورش برگزار شد، موضوع ورود تعزیرات، به شرط نظارت دقیق این وزارت‌خانه بر عملکر مالی مدارس غیر انتفاعی منتفی و قرار شد، وزارت به منظور جلوگیری از ورود تعزیرات به محیط آموزشی، شهریه‌های مدارس غیر دولتی را به طور دقیق رصد و ثبت کند.

 

وی ادامه داد: در حال حاضر اگر گزارشی مستدل از اخذ وجه مازاد در شهریه‌های مدارس غیر دولتی وجود داشته باشد، به طور قطع به وزارت‌خانه مربوطه در این زمینه تذکر داده خواهد شد.

 

نماینده مردم بجنورد در مجلس شورای اسلامی با اشاره به قوانین و ضوابط اعلامی وزارت در مورد میزان دریافت شهریه در مدارس غیردولتی تصریح کرد: قوانین روشنی درباره دریافت شهریه مدارس غیر دولتی وجود دارد، یعنی این موضوع تابعی از حدود و دارای ضرایبی برای اخذ شهریه است.

 

جعفری با تاکید بر غیر قانونی بودن اخذ وجه مازاد از سوی مدارس غیر دولتیگفت: والدبن به هیچ عنوان نباید مبالغی را بیش از قوانین مصوب پرداخت کنند و در صورت اصرار مدارس بر اخذ وجه، این موضوع را به سرعت گزاش کنند.

 

وی با اشاره به نقش نظارتی مجلس شورای اسلامی در این امر، خاطرنشان کرد: هر چند معتقدیم وزارت آموزش و پرورش و تعزیرات می‌بایست در برابر شهریه مازاد مدارس غیر انتفاعی عکس العمل نشان دهد، اما مجلس نیز در صورت دریافت گزارش مستدل به طور قطع ورود می‌کند.

 

سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس گفت: اگر اخذ شهریه، بیش از قیمت مصوب را آموزش و پرورش کنترل نکند، این موضوع به‌ناچار باید به دست تعزیرات مهار شود.

 

جعفری در خاتمه از شهروندان درخواست کرد تخلفات احتمالی مدارس غیر دولتی را به شماره 33524012 فكس‌ کنند تا در کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس به دقت بررسي و رسيدگي شود.

انتهای پیام/

نظرات/سوالات

  • هیچ نظری یافت نشد
لطفا برای ثبت نظر خود وارد شوید

چند رسانه ای

صوت: بحث و گفتگو دکتر جعفری در باب شبهات فرهنگی
صوت: گزارش صحن علنی دوشنبه 26 اسفند در مصاحبه با رادیو فرهنگ
صوت: نطق اضطراری آخر سال دکتر قاسم جعفری در مجلس
گزارش صحن علنی 25اسفند در مصاحبه با رادیو فرهنگ
گزارش صحن علنی شنبه 24 اسفند در مصاحبه با رادیو فرهنگ
گزارش صحن علنی 21 اسفند در مصاحبه با رادیو فرهنگ
گزارش بازدید دکتر قاسم جعفری از حوزه گیفان

آخرین مطالب

آمار بازدید

امروز
دیروز
بازدید کل
489
2091
4551156
دوشنبه، 01 بهمن 1397

گالری تصاویر

No result...