A+ R A-

جعفری در گفت‌وگو با ایسنا تاکید کرد: کسانی که قدرت را در دست دارند انتخابات را مهندسی نکنند

jaa.jpgیک عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس، بر ضرورت پیگیری قانونی تخلفات و حرکت های غیرقانونی انتخاباتی تاکید کرد.

قاسم جعفری در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) با اشاره به صدور بخشنامه‌ای درخصوص تشکیل ستاد رسیدگی به جرایم انتخاباتی توسط رییس قوه قضاییه، گفت: برای حفظ و تقویت اعتماد مردم باید هر کار قانونی ممکن انجام شود.

وی ادامه داد: برای برگزاری انتخابات یکسری مراحل همچون مقدمات، مقارنات و موخرات وجود دارد که در همه این مراحل نهادهای قانونی باید به نحو احسن وظایف قانونی خود را به خوبی انجام دهند و از قانون گریزی بپرهیزند.

نماینده مردم بجنورد در مجلس با تاکید بر حفظ حرمت همه افراد، گروه‌ها و جریان‌های انتخاباتی تصریح کرد: تمامی مراجع قانونی باید تلاش ویژه‌ای در این رابطه داشته باشند.

جعفری افزود: علی القاعده کسی که وارد میدان انتخابات می‌شود می‌خواهد در متن قوه قانونگذاری قرار گیرد؛ بنابراین خود باید نسبت به قانون توجیه بوده و حامیان خود را نیز توجیه کند؛ چرا که با قانونگذاری و ابزار نامشروع نمی‌توان به چنین جایگاه مشروعی دست یافت.

این عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس خاطر نشان کرد: مسئولین و متولیان امور و رسانه ها نیز می‌توانند با آگاهی دادن این قانونمداری را تقویت کنند؛ چرا که تحرکات برخی افراد از همین حالا آغاز شده و شام‌های چند هزار نفری می‌دهند که به نظر می‌رسد چنین فعالیت‌ها و هزینه کردهایی باید از طریق قانون پیگیری شود.

 

وی در پایان تاکید کرد: نکته قابل توجه دیگر این است که کسانی که قدرت را در دست دارند انتخابات را به سمتی که می‌خواهند مهندسی نکنند.

انتهای پیام

نظرات/سوالات

  • هیچ نظری یافت نشد
لطفا برای ثبت نظر خود وارد شوید

چند رسانه ای

صوت: بحث و گفتگو دکتر جعفری در باب شبهات فرهنگی
صوت: گزارش صحن علنی دوشنبه 26 اسفند در مصاحبه با رادیو فرهنگ
صوت: نطق اضطراری آخر سال دکتر قاسم جعفری در مجلس
گزارش صحن علنی 25اسفند در مصاحبه با رادیو فرهنگ
گزارش صحن علنی شنبه 24 اسفند در مصاحبه با رادیو فرهنگ
گزارش صحن علنی 21 اسفند در مصاحبه با رادیو فرهنگ
گزارش بازدید دکتر قاسم جعفری از حوزه گیفان

آخرین مطالب

آمار بازدید

امروز
دیروز
بازدید کل
570
1656
4614943
شنبه، 04 اسفند 1397

گالری تصاویر

No result...