A+ R A-

سعودی‌ها به جای برنامه‌ریزی برای قتل‌عام مردم یمن «امنیت» و «سلامت» حجاج را تامین کنند

نماینده مردم بجنورد در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: مقامات سعودی روز و شب برای به خاک و خون کشیدن مردم یمن برنامه‌ ریزی می‌کنند، اما در حفاظت و تأمین امنیت حجاج ضعیف اند.

خبرگزاری فارس: سعودی‌ها به جای برنامه‌ریزی برای قتل‌عام مردم یمن «امنیت» و «سلامت» حجاج را تامین کنند
 

قاسم جعفری نماینده مردم بجنورد در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، با عرض تسلیت به بازماندگان قربانیان حادثه دیروز در مکه مکرمه گفت:‌ همان طور که امام خمینی(ره) فرمودند، اداره حرمین شریفین باید توسط بین‌الملل اسلامی انجام شود.

وی ادامه داد: در حالی که مقامات سعودی در حریم امن الهی باید بهترین استقبال و پذیرایی را از حجاج داشته باشند، همه ساله شاهد بروز حادثه برای حجاج هستیم، یک سال چادرها آتش می‌گیرد و عده‌ای قربانی می‌شوند، یک سال حجاج را از بالای پل به پائین پرتاب می‌کنند و ... .

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: مقامات سعودی مدیریت کافی و لازم را برای پرده‌داری خانه کعبه ندارند؛ چطور است که 20 میلیون زائر کربلا در اربعین اگر حامیان وهابی‌ها و تروریست‌ها زوار را به خاک و خون نکشند هیچ حادثه‌ای برای آنها اتفاق نمی‌افتد و نمونه‌های مشابه این تجمع در مشهد و ... نیز در ایام مختلف برگزار می‌شود اما یک تا دو میلیون حاجی در مکه هرساله با اتفاقات این چنینی مواجه می‌شوند.

جعفری اضافه کرد: این حوادث این مسئله را تقویت می‌کند اداره حرمین شریفین باید به دست بین‌الملل اسلامی سپرده شود و درخواست ما از جهان اسلام این است که این مسئله را جدی بگیرند.

وی در پایان گفت: چگونه است که مقامات سعودی روز و شب فرصت دارند که برای به خاک و خون کشیدن مردم یمن برنامه‌ریزی کنند اما در بحث حفاظت و تأمین امنیت حجاج اینگونه ضعیف عمل می‌کنند.

انتهای پیام/

نظرات/سوالات

  • هیچ نظری یافت نشد
لطفا برای ثبت نظر خود وارد شوید

چند رسانه ای

صوت: بحث و گفتگو دکتر جعفری در باب شبهات فرهنگی
صوت: گزارش صحن علنی دوشنبه 26 اسفند در مصاحبه با رادیو فرهنگ
صوت: نطق اضطراری آخر سال دکتر قاسم جعفری در مجلس
گزارش صحن علنی 25اسفند در مصاحبه با رادیو فرهنگ
گزارش صحن علنی شنبه 24 اسفند در مصاحبه با رادیو فرهنگ
گزارش صحن علنی 21 اسفند در مصاحبه با رادیو فرهنگ
گزارش بازدید دکتر قاسم جعفری از حوزه گیفان

آخرین مطالب

آمار بازدید

امروز
دیروز
بازدید کل
3847
3331
5140846
سه شنبه، 04 تیر 1398

گالری تصاویر

No result...