A+ R A-

تشریفاتی نشان‌ دادن بازدید آمانو از پارچین مشکلی را حل نمی‌کند/ در آینده به لحاظ منافع استراتژیک با مشکلاتی روبرو خواهیم شد

تشریفاتی نشان‌ دادن بازدید آمانو از پارچین مشکلی را حل نمی‌کند/ در آینده به لحاظ منافع استراتژیک با مشکلاتی روبرو خواهیم شدعضو کمیسیون آموزش مجلس گفت: مسئولان دولت می‌گویند بازدید آمانو از پارچین تشریفاتی بوده ولی اینکه بخواهیم با الفاظ بازی کرده و این بازدید را تشریفاتی نشان بدهیم مشکلی را حل نمی‌کند.

قاسم جعفری عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری فارس، با اشاره به بازدید آمانو از پارچین گفت: مسئولان دولت می‌گویند این بازدید تشریفاتی بوده ولی آمانو از نمونه‌برداری صحبت می‌کند که به نظر من هر دو طرف راست می‌گویند و حضور آمانو در پارچین یک بازدید تشریفاتی تعهد شده رسمی بوده است.

نماینده مردم بجنورد در مجلس ادامه داد: بالاخره در بازدید آمانو از پارچین تشریفاتی وجود داشته است اما به نظر من بعید است که رئیس آژانس بین‌المللی هسته‌ای آنقدر بیکار باشد که بخواهد از پارچین بازدید تشریفاتی داشته باشد. 

جعفری تصریح کرد: واقعیت این است که در مذاکرات هسته‌ای در رابطه با این موضوع تعهداتی شده و این تعهدات هم در حال انجام است. اینکه بخواهیم با الفاظ بازی کرده و این بازدید را تشریفاتی نشان بدهیم کنیم چیزی را عوض و حل نمی‌کند. مانند اینکه بگوییم به خاطر اینکه نتیجه مذاکرات اسمش برجام است مشمول اصل 77 و 125 قانون نمی‌شود و نیاز نیست مجلس آن را بررسی کند.

نماینده مردم بجنورد در مجلس تاکید کرد: آیا اینکه آژانس انرژی اتمی بازدید خود را انجام بدهد، نمونه‌برداری‌ هم کند و به همه جا دسترسی داشته باشد بعد ما اسمش را بازدید تشریفاتی بگذاریم چیزی تغییر می‌کند؟

جعفری اضافه کرد: دیدگاه مسئولان بر این است که بازدید از مراکز حساس باید انجام شود و احساس می‌کنند امتیازات خوبی هم به دست آوردند چون اخیرا در سخنان آقای روحانی گفته شد که ما در مذاکرات همه حق خود را گرفتیم.

وی در خاتمه اظهار داشت: ما هرچه جلوتر می‌رویم و تحلیل می‌کنیم احساس می‌شود به لحاظ منافع استراتژیک در دور دست با مشکلاتی روبرو خواهیم شد اگرچه الان ممکن است سرخوشی‌هایی هم وجود داشته باشد.

انتهای پیام/

 

نظرات/سوالات

  • هیچ نظری یافت نشد
لطفا برای ثبت نظر خود وارد شوید

چند رسانه ای

صوت: بحث و گفتگو دکتر جعفری در باب شبهات فرهنگی
صوت: گزارش صحن علنی دوشنبه 26 اسفند در مصاحبه با رادیو فرهنگ
صوت: نطق اضطراری آخر سال دکتر قاسم جعفری در مجلس
گزارش صحن علنی 25اسفند در مصاحبه با رادیو فرهنگ
گزارش صحن علنی شنبه 24 اسفند در مصاحبه با رادیو فرهنگ
گزارش صحن علنی 21 اسفند در مصاحبه با رادیو فرهنگ
گزارش بازدید دکتر قاسم جعفری از حوزه گیفان

آخرین مطالب

آمار بازدید

امروز
دیروز
بازدید کل
3909
3331
5140908
سه شنبه، 04 تیر 1398

گالری تصاویر

No result...