A+ R A-

اگر گروه هایی برای مطیع کردن مجلس در برابر دولت تشکیل شوند، کشور حتما ضرر می کند

اگر گروه هایی برای مطیع کردن مجلس در برابر دولت تشکیل شوند، کشور حتما ضرر می کندنماینده مردم بجنورد در مجلس شورای اسلامی گفت: اگر گروه هایی برای مطیع کردن مجلس در قبال قوه مجریه تشکیل شوند، کشور حتما ضرر خواهد کرد.

قاسم جعفری، عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی در گفت و گو باخبرنگار نماینده درخصوص شکل گیری فراکسیون اعتدال در مجلس اظهار داشت: مجلس باید هویت مستقل خود را حفظ کند، عقل سیاسی و آیین حکومت داری اقتضا می کند که قوای مختلف ضمن اینکه در اهداف کلانی که نظام تعیین کرده باید همگرایی داشته باشند در عین حال هرکدام باید وظایف خود را به نحو احسنت انجام دهند.

وی ادامه داد : اگر گروه هایی تشکیل شوند به این معنا که احساس شود برای مطیع و رام کردن مجلس در قبال قوه مجریه هستند؛ کشور حتما ضرر خواهد کرد . نماینده مردم بجنورد در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: بدترین شکل موجود این است که قوه ای که باید ناظر باشد و دنبال تامین قوانین و ریل گذاری در جهت درست حرکت کردن دولت و قوه مجریه باشد بخواهد سفارش پذیر شود؛ این کار مناسبی نخواهد بود و امیدواریم که همکاران ما به این مهم توجه داشته باشند.

جعفری بیان داشت: احزاب، گروه ها، فراکسیون ها و تشکل های دولت ساخته همیشه به ضرر بوده اند حال از هر گروه و جناحی بوده باشند ، هرگروه و جناح دولت ساخته اگر فکر کرده می تواند به جایی برسد در اشتباه بوده است زیرا این گروه ها با ظهور دولت بوجود می آیند و با افول دولت ها هم افول می یابند.

این عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: این گونه تشکل های دولت ساخته، ریشه در متن واقعی جامعه ندارند؛ لذا همکارانم را در مجلس پرهیز می دهم از اینکه سرنوشت شان را به این مسایل گره بزنند./

انتهای پیام

نظرات/سوالات

  • هیچ نظری یافت نشد
لطفا برای ثبت نظر خود وارد شوید

چند رسانه ای

صوت: بحث و گفتگو دکتر جعفری در باب شبهات فرهنگی
صوت: گزارش صحن علنی دوشنبه 26 اسفند در مصاحبه با رادیو فرهنگ
صوت: نطق اضطراری آخر سال دکتر قاسم جعفری در مجلس
گزارش صحن علنی 25اسفند در مصاحبه با رادیو فرهنگ
گزارش صحن علنی شنبه 24 اسفند در مصاحبه با رادیو فرهنگ
گزارش صحن علنی 21 اسفند در مصاحبه با رادیو فرهنگ
گزارش بازدید دکتر قاسم جعفری از حوزه گیفان

آخرین مطالب

آمار بازدید

امروز
دیروز
بازدید کل
553
2091
4551220
دوشنبه، 01 بهمن 1397

گالری تصاویر

No result...