A+ R A-

تکفیر در پی فروپاشی امت اسلامی از درون است

تکفیر در پی فروپاشی امت اسلامی از درون استتکفیری ها آلت دست استکبار جهانی

تکفیری ها اکنون بزرگترین آسیب را به اسلام می زنند، اینها جزء خوارج هستند و از دین خارج شده اند.

"قاسم جعفری" عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس پیرامون خطر پدیده تکفیر اظهار داشت: من معتقدم هرچند دنیای استکبار امروز مسلح به سلاح هسته ای است و این سلاح هسته ای هم بسیار خطرناک و مخرب است اما بمبی که دشمن الان از آن علیه امت اسلامی استفاده می کند تلاش برای ازهم پاشیدن امت اسلامی از درون است که بسیار بسیار خطرناک تر از بمب هسته ای است چون اگر در یک نقطه ای بمبی هم منفجر شود ممکن است تعدادی کشته شوند اما اراده ملت ها در دشمن شناسی قوی تر خواهد شد ولی توطئه فروپاشی از درون که توسط تکفیر درحال اجرا است، بسیار خطرناک است.

وی تأکید کرد: علمای جهان اسلام در این شرایط وظیفه سنگین و مهمی دارند من به عنوان یک شهروند امت اسلامی از علمای جهان اسلام تقاضا دارم آن روایتی که می گوید "اگر بدعت و فتنه ها مثل سیاهی و پرده شب امت را در بر گرفت عالم باید علم خودش را ظاهر کند" الان موقع عمل به آن روایت است.

نماینده مردم بجنورد، مانه و سملقان، راز و جرگلان، جاجرم و گرمه در مجلس شورای اسلامی افزود: علمای اسلام امروز باید بدانند وظیفه شان بسیار بسیار سنگین است و این آفتی که در درون امت اسلامی تحت عنوان "تکفیر" ایجاد شده است مسلما در مقابل همه نصوص ما ایستادگی خواهد کرد. همانطور که خداوند در قرآن کریم می فرماید: "اگر کسی به شما سلام کرد شما حق ندارید به او بگویید که مؤمن نیستید" ولی این تکفیری ها به راحتی انسان ها را می کشند و به کشتن آنها نیز افتخار می کنند و بر آن تقدس و ارزش قائل می شوند بنابراین وظیفه علماست که این مسائل را به خوبی روشن کنند.

جعفری با تأکید بر اینکه پدیده تکفیر از سلاح هسته ای هم برای امت اسلامی خطرناک تر است افزود: امیدوار هستیم علمای اسلامی بتوانند افکار این گروهها را تغییر دهند تا به جان انسان ها تعدی نکنند. وی پیرامون دلایل حمایت برخی از کشور های عربی از پدیده تکفیر گفت: هیچ پدیده ای را در حمایت از ظلم و ابزار ظلم نمی بینیم مگر اینکه دنیا خواهی و هوای نفس در آن نهفته باشد یعنی طرف برای دو روز بیشتر در حاکمیت ماندن دست به حمایت از این گروهها می زند و برخی از حکام نظیر حکام عربستان سعودی ادامه حیات خودشان را در پرورش این گروهها می بینند.

نماینده مردم بجنورد، مانه و سملقان، راز و جرگلان، جاجرم و گرمه در مجلس تأکید کرد: امت اسلامی باید حساب خودشان را از دنیا زدگان و کسانی که در زیر بیرق کفر قرار گرفته اند جدا کنند./

انتهای پیام

نظرات/سوالات

  • هیچ نظری یافت نشد
لطفا برای ثبت نظر خود وارد شوید

چند رسانه ای

صوت: بحث و گفتگو دکتر جعفری در باب شبهات فرهنگی
صوت: گزارش صحن علنی دوشنبه 26 اسفند در مصاحبه با رادیو فرهنگ
صوت: نطق اضطراری آخر سال دکتر قاسم جعفری در مجلس
گزارش صحن علنی 25اسفند در مصاحبه با رادیو فرهنگ
گزارش صحن علنی شنبه 24 اسفند در مصاحبه با رادیو فرهنگ
گزارش صحن علنی 21 اسفند در مصاحبه با رادیو فرهنگ
گزارش بازدید دکتر قاسم جعفری از حوزه گیفان

آخرین مطالب

آمار بازدید

امروز
دیروز
بازدید کل
31
94
1246810
یکشنبه، 18 خرداد 1399

گالری تصاویر

No result...