A+ R A-

لزومی به هزینه‌کرد منابع دولتی در دانشگاه آزاد نیست

لزومی به هزینه‌کرد منابع دولتی در دانشگاه آزاد نیستشهریه تنها راه تامین منابع مالی دانشگاه آزاد نباشد

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس، با تاکید بر اینکه لزومی به هزینه کرد منابع دولتی در دانشگاه آزاد اسلامی برای کمک به این دانشگاه وجود ندارد، گفت: دولت باید با حمایت از دانشگا‌های دولتی به افزایش بار علمی در کنار آموزش رایگان کمک کند.

قاسم جعفری در گفت وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری خانه ملت، با انتقاد از افزایش 15 درصدی شهریه دانشگاه آزاد اسلامی، گفت: بهتر است دانشگاه‌ آزاد با در نظر گرفتن تدابیر مناسب‌تری به جای فشار آوردن بر دانشجویان که بیشتر نیز از قشر متوسط جامعه هستند افزایش هزینه‌های دانشگاه آزاد را از محل دیگری تامین کند.

نماینده مردم بجنورد، مانه و سملقان در مجلس شورای اسلامی، با تاکید بر اینکه ضرورتی به حمایت مالی دولت از دانشگاه‌های آزاد وجود ندارد، تصریح کرد: دولت باید حمایت از دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی دولتی که وظیفه تامین منابع مالی آنان را نیز بر عهده دارد در دستور کار خود قرار دهد.

این نماینده مردم در مجلس نهم، با بیان اینکه هویت دانشگاه آزاد اسلامی و اطلاق نام آزاد و غیردولتی بر آن گواه نبود ضرورت حمایت مالی دولت از آن است، افزود: دولت به جای تزریق منابع مالی در مراکز آموزش عالی غیردولتی باید به توسعه و گسترش دانشگاه‌هایی اقدام کند که با هزینه اندک و رایگان امکان تحصیل را در مناطق مختلف برای افراد فراهم کند.

وی با یادآوری بودجه اندک دولت برای کمک به مراکز آموزش عالی، تاکید کرد: با بودجه اندک وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، اگر این وزارتخانه بتواند تنها مراکز آموزشی تحت پوشش دولت را حمایت کند هنر بزرگی است.

جعفری با بیان اینکه دانشگاه آزاد اسلامی باید از روش‌های دیگری در کنار دریافت شهریه به تامین منابع مالی مورد نیاز خود اقدام کند،‌ گفت: آوار شدن شهریه گزاف بر دوش دانشجویان علاوه بر اینکه انگیزه تحصیل را از آنان سلب می‌کند به مشکلات بسیاری نیز بین آنان منجر می‌شود.

این نماینده مردم در مجلس نهم، افزایش بهره‌وری و استفاده بهینه از امکانات از سوی دانشگاه آزاد اسلامی اقداماتی است که می‌تواند به کاهش هزینه‌های این دانشگاه و در نتیجه کمتر شدن فشار شهریه بر دانشجویان منجر شود.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی، یادآور شد: دانشگاه آزاد اسلامی به عنوان دانشگاهی که باید همسو با اهداف آموزشی کشور باشد نباید به سمت و سویی هدایت شود که دریافت شهریه اصل قرار گیرد هر چند که این دانشگاه تاکنون در مسیری که تعیین شده حرکت کرده است./

پایان پیام

نظرات/سوالات

  • هیچ نظری یافت نشد
لطفا برای ثبت نظر خود وارد شوید

چند رسانه ای

صوت: بحث و گفتگو دکتر جعفری در باب شبهات فرهنگی
صوت: گزارش صحن علنی دوشنبه 26 اسفند در مصاحبه با رادیو فرهنگ
صوت: نطق اضطراری آخر سال دکتر قاسم جعفری در مجلس
گزارش صحن علنی 25اسفند در مصاحبه با رادیو فرهنگ
گزارش صحن علنی شنبه 24 اسفند در مصاحبه با رادیو فرهنگ
گزارش صحن علنی 21 اسفند در مصاحبه با رادیو فرهنگ
گزارش بازدید دکتر قاسم جعفری از حوزه گیفان

آخرین مطالب

آمار بازدید

امروز
دیروز
بازدید کل
94
87
1246779
شنبه، 17 خرداد 1399

گالری تصاویر

No result...