A+ R A-

معلمان برخی مدارس غیردولتی بدون طی دوره آموزشی و با مدرک دیپلم تدریس می‌کنند

خبرگزاری فارس: معلمان برخی مدارس غیردولتی بدون طی دوره آموزشی و با مدرک دیپلم تدریس می‌کنندعضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس گفت: در برخی از استان‌های کشور مدارس دولتی را به بخش خصوصی واگذار کرده‌اند و معلمانی با مدرک دیپلم و بدون گذراندن دوره‌های آموزشی به تدریس مشغول هستند.

 

قاسم جعفری عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی در گفت‌و‌گو با خبرنگار آموزش و پرورش خبرگزاری فارس، با بیان اینکه باید سهم مشارکت‌های مردمی در آموزش و پرورش افزایش پیدا کند، اظهار داشت: این وزارتخانه با شرایط سخت و بودجه ناکافی روبه‌روست و اگر موضوع مشارکت‌های مردمی قانونمند و صحیح اجرا شود، می‌تواند برای نظام تعلیم و تربیت مناسب و مفید باشد.

وی به دغدغه‌های مجلس در موضوع خصوصی‌سازی در آموزش و پرورش پرداخت و افزود: یکی از مشکلات خصوصی سازی، تنوع بخشی آموزشی است و این موضوع تأثیرات متفاوت بر برنامه‌های رسمی آموزش کشور ایجاد کرده و این امر سبب اجرای سلیقه‌ای قانون می‌شود و نظارت بر آموزش و پرورش را دچار مشکل می‌کند.

جعفری، موضوع کیفیت را از دیگر دغدغه‌های مجلس در موضوع خصوصی سازی در آموزش و پرورش دانست و گفت: در برخی از استان‌های کشور مدارس دولتی را به بخش خصوصی واگذار کرده‌اند و در بازدیدی که از برخی مدارس تهران داشته‌ایم، متوجه شدیم که معلمانی با مدرک دیپلم و بدون گذراندن دوره‌های آموزشی به تدریس مشغول هستند.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس تصریح کرد: این مدارس از لحاظ کیفیت آموزشی دچار مشکل می‌شوند و بعضاً برنامه‌های آموزش رسمی کشور اشتباه شده و برعکس اجرا خواهد شد.

انتهای پیام/

 

 

 

نظرات/سوالات

  • هیچ نظری یافت نشد
لطفا برای ثبت نظر خود وارد شوید

چند رسانه ای

صوت: بحث و گفتگو دکتر جعفری در باب شبهات فرهنگی
صوت: گزارش صحن علنی دوشنبه 26 اسفند در مصاحبه با رادیو فرهنگ
صوت: نطق اضطراری آخر سال دکتر قاسم جعفری در مجلس
گزارش صحن علنی 25اسفند در مصاحبه با رادیو فرهنگ
گزارش صحن علنی شنبه 24 اسفند در مصاحبه با رادیو فرهنگ
گزارش صحن علنی 21 اسفند در مصاحبه با رادیو فرهنگ
گزارش بازدید دکتر قاسم جعفری از حوزه گیفان

آخرین مطالب

آمار بازدید

امروز
دیروز
بازدید کل
5425
2897
5224164
سه شنبه، 25 تیر 1398

گالری تصاویر

No result...