A+ R A-

ماجرای بررسی حقوق‌های نجومی نباید با گذر زمان فراموش شود

ماجرای بررسی حقوق‌های نجومی نباید با گذر زمان فراموش شودیک عضو هیات علمی دانشگاه با بیان اینکه رفع تبعیض مطالبه همه مردم است، گفت: ماجرای حقوق‌های نجومی باید طبق همان سخنی که رهبر معظم انقلاب بیان داشتند، بررسی و شفاف‌سازی شده و این موضوع نباید در گذر زمان فراموش شود.

قاسم جعفری عضو هیأت علمی دانشگاه و نماینده سابق مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری فارس، با اشاره به پرداخت حقوق‌های نجومی برخی مدیران گفت: در ایام شهادت امیرالمومنین (ع) به‌سر می‌بریم و در این ایام اصلی‌ترین مسئله‌ای که مردم طلب می‌کنند بحث عدالت است که یک رشته از عدالت هم رفع تبعیض‌هاست که این مسئله هم یک کار ریشه‌ای است.

جعفری افزود: برخی وقت‌ها واگذاری‌ پست‌ها و مسؤولیت‌ها درست انجام نمی‌شود و برخی مدیران براساس شایستگی در سمت خود قرار نمی‌گیرند و مسلما وقتی چنین فردی به مسؤولیتی می‌رسد فقط به دنبال رانت است.

این استاد دانشگاه تاکید کرد: طبیعی است که مردم به دنبال این هستند که عدالت اجرا شود و رفع تبعیض صورت گیرد. یکی از مهمترین اهداف نظام هم همین بوده است. دولت هم باید برای اجرای عدالت تلاش کند.

وی گفت: فکر می‌کنم بزرگترین چالش و مشکل عزیزان ما در دولت این است که هر اتفاقی را انگیزه خوانی می‌کند، مثلا اگر بگوییم فلان هواپیما مشکل دارد و شما سوار آن نشوید، می‌گویند اینها نیت خیر ندارند و منظورشان این است که دولت نمی‌تواند سیستم حمل و نقل هوایی را مدیریت کند و قصدشان تخریب دولت است.

این عضو هیأت علمی دانشگاه تصریح کرد: باید از هر کسی نقدی می‌کند و مشکلی را می‌گوید، استقبال کرد. بنده بارها به آقای روحانی گفتم اینکه شما می‌گویید نقد خوب است و تخریب بد است، حرف درستی است ولی نمی‌شود نیت خوانی کرد. یعنی کسی که می‌خواهد نقد کند نمی‌تواند در ابتدا ثابت کند که نیتش خیر است.

نماینده سابق مجلس تصریح کرد: دولتمردان باید از نقدها استقبال و برای رفع مشکلات تلاش کنند مسلما اکثر کسانی که نقد می‌کنند دلشان برای نظام و مردم می‌سوزد و قصد تخریب ندارند.

وی گفت: در رابطه با حقوق‌های نجومی هم اگر نقدی می‌شود هدف اجرای عدالت است. در این رابطه حتما باید برخورد منطقی و درست صورت گیرد و این مسئله شفاف‌سازی شود فرق نمی‌کند که موضوع برای این دولت است یا دولت گذشته.

جعفری خاطرنشان کرد: یکی از مسائلی که وجود دارد این است که دولت می‌گوید کسانی که حقوق نجومی می‌گرفتند از دولت سابق بوده‌اند. تمام حرف ما این است که باید به دنبال اصلاح بود فرقی هم ندارد چه کسی اشتباه کرده است.

وی افزود: فرض کنیم چنین چیزی که دولت می‌گوید درست است در صورتی که اتفاقا خیلی از این مدیران در این دولت بوده‌اند ولی به فرض که اینگونه بوده است ایا این دلیل می‌شود که با آن‌ها برخورد نشود.

جعفری اظهار داشت: لازم است حتما ماجرای حقوق‌های نجومی طبق همان سخنی که رهبر معظم انقلاب بیان داشتند، بررسی شود و این موضوع مشمول زمان نشود. این مسئله جزو مواردی است که باید شفاف شود و مردم بدانند چه اتفاقی رخ داده است و نباید با گذر زمان فراموش شود.

وی تصریح کرد: شما اگر به تذکرات نمایندگان مجلس سابق نگاه کنید می‌بینید که بیشترین سهم تذکرات در صحن علنی مربوط به بند 9 از اصل سوم قانون اساسی بوده است بندی که در مورد رفع هرگونه تبعیض ناروا است. امروز دقیقا مطالبه مردم هم همین است.

وی اضافه کرد: در بحث دریافت‌های ناروا و نجومی همه مردم می‌خواهند که این موضوع بررسی شود و از این پس هم حقوق‌های اینچنینی به مدیران پرداخت نشود. باید طوری عمل کرد که مردم خیال نکنند یک عده به سامان می‌رسند و یک عده هم همیشه باید سختی را تحمل کنند.

انتهای پیام/

نظرات/سوالات

  • هیچ نظری یافت نشد
لطفا برای ثبت نظر خود وارد شوید

چند رسانه ای

صوت: بحث و گفتگو دکتر جعفری در باب شبهات فرهنگی
صوت: گزارش صحن علنی دوشنبه 26 اسفند در مصاحبه با رادیو فرهنگ
صوت: نطق اضطراری آخر سال دکتر قاسم جعفری در مجلس
گزارش صحن علنی 25اسفند در مصاحبه با رادیو فرهنگ
گزارش صحن علنی شنبه 24 اسفند در مصاحبه با رادیو فرهنگ
گزارش صحن علنی 21 اسفند در مصاحبه با رادیو فرهنگ
گزارش بازدید دکتر قاسم جعفری از حوزه گیفان

آخرین مطالب

آمار بازدید

امروز
دیروز
بازدید کل
2986
2952
5029526
شنبه، 04 خرداد 1398

گالری تصاویر

No result...