A+ R A-

لغو تحریم ها بر روی کاغذ در این دولت و گشایش های احتمالی شاید در دولت های بعد..

لغو تحریم ها بر روی کاغذ در این دولت و گشایش های احتمالی شاید در دولت های بعد..یادم هست دوستان دولتی که بیش از هر چیزی عشق و شعف توسعه پهنای باند و سرعت اینترنت را داشتند برنامه افتتاح همزمان اینترنت پر سرعت در صدها روستا به دست رییس دولت راستگویان و تدبیر و امید را داشتند.

در خراسان شمالی روستای رویین زادگاه استاندار مفخم که روستای هدف گردشگری است به عنوان روستای مبنا انتخاب شده بود . استاندار شریفی که همیشه می فرمود ظرف دو سال به اندازه چند برابر ۸ سال گذشته برای استان بودجه آورده است و به همین دلیل که استان ما واقعا ! آباد شده است

آن عزیز سفر کرده را به خراسان جنوبی برده اند تا آن کویرات را که هر چه آبادی دارد کار اسدالله اعلم است و تمام خرابی ها هم نتیجه بدکاری احمدی نژاد و دار و دسته اش می باشد آباد کند. لذا در پرانتز به دوستان خراسان جنوبی بگوییم که ما علم ثانی را به دیار شما صادر کرده ایم. .

فراموش نمی کنم آقای روحانی از طریق ویدئو کنفرانس به آقای واعظی وزیر معظم ارتباطات فرمود تا پایان سال (۹۲) باید صد هزار شغل مستقیم در بخش ارتباطات ایجاد کنید و او به صراحت گفت سعی می کنیم حتما.

امروز که پس از سه سال سخنان رییس دولت راستگویان در یاسوج را خواندم که در بخش ارتباطات ۴۰۰۰۰ شغل مستقیم در کشور ایجاد کرده ایم به یاد مراسم روستای رویین در اسفراین افتادم و غصه خوردم. البته ان شاء الله از واژه دولت راستگویان کسی ایراد نگیرد که تعبیر خود دکتر روحانی در مجلس بود و دهها بار هم تکرار شد.

باز یادم آمد که دو سه ماه پیش رییس محترم دولت راستگویان در یزد فرمود در دولت قبل در هشت سال حتی یک شغل ایجاد نشد ولی ما با نبود بودجه ۱۱۷۹۰۰۰ شغل ایجاد کردیم البته صاحب نظران چپ و راست از این که این شغل ها در چه بخشی ایجاد شده اظهار بی اطلاعی کردند..

باز یادم آمد که یک سال و نیم پیش در سفر گرگان فرمود راه آهن گرگان مشهد که از مشهد شروع شده و از گرگان هم شروع خواهیم کرد و در ادامه سوت و کف حاضران که من فکر می کردم الآن سوار قطارند و به مشهد می روند.

و یادم آمد که وزیر کار در محل پتروشیمی بجنورد حضور یافت و رییس جمهور از طریق ویدئو کنفرانس فاز دوم پتروشیمی خراسان را کلنگ زد و آن کلنگ هنوز دو کلنگ نشده است.

یادم از طرح مسکن اجتماعی آمد که سه سال پیش وزیر و همکارانش وعده دادند به زودی شروع خواهد شد ولی باز هم ماند تا آن که اخیرا افاضه فرمودند مسکن اجتماعی بعد از مسکن مهر. به تعبیری ان شاء الله در دولت دوم جناب روحانی.

با مرور تعدادی از این موارد فهمیدم که منجز و محقق شدن دستاوردهای برجام هم مرحله بندی شده مثلا جمع کردن سانتریفیوژها در دولت اول و به کار انداختن نسل جدید شاید دولت و دولت های بعد. بتن ریزی قلب رآکتور اراک دولت اول و بازسازی شاید بعدها . تعطیلی فردو در این دولت و راه اندازی شاید بعدها..( ظریفی غیر از این عزیزی که خیلی ظریف است می گفت می شود در فردو سوهان پزی و در نطنز هم گلاب گیری راه انداخت ).

لغو تحریم ها بر روی کاغذ در این دولت و گشایش های احتمالی شاید در دولت های بعد. کشت و کشتار حاجیان و توهین به شهروندان و بلکه مسوولان عالی رتبه دولت از سوی کشورهای اقماری امریکا و غرب در همین دولت و پیگیری حق مردم و کشور شاید در دولت های بعد.

فروش نفت با هر کمیتی در همین دولت و آمدن پول آن به شرط رضایت کدخدا شاید دولت بعد. محاکمه مهاجمان به سفارت عربستان در همین دولت و پیگیری مجازات جانیان حادثه جده شاید در آینده. پرداخت نجومی و تنها حرف برخورد با خاطیان در این دولت و پی گیری مسائل پیرامونی شاید در دولت بعد و...تولید آمار ان شاء الله درست کاهش تورم در این دولت و ایجاد رونق و راه اندازی کارخانه جات شاید در دولت بعد

بستن قراردادهای نفتی شبهه ناک در همین دولت و چشیدن طعم تلخ تبعات سختان اقتصادی فرهنگی و سیاسی آن در دولت بعد

به خاک سیاه نشاندن ۳۷۰۰ جوان بورسیه و بردن آبروی آنها در همین دولت و پیگیری صدها رشته دکتری و ارشد دایر شده بدون مجوز فلان دانشگاه در دولت های بعد

تحصیل شبهه دار در مقطع دکتری فلان صاحب نام دولتی همین حالا و بررسی مسائل قانونی آن در آینده های دور و . ...

خدایا حال که این همه کار برای دولت دوم جناب روحانی باقی مانده به ما عمر طولانی بده تا شاید ما هم این شکوفایی ها را ببینیم.

نظرات/سوالات

  • هیچ نظری یافت نشد
لطفا برای ثبت نظر خود وارد شوید

چند رسانه ای

صوت: بحث و گفتگو دکتر جعفری در باب شبهات فرهنگی
صوت: گزارش صحن علنی دوشنبه 26 اسفند در مصاحبه با رادیو فرهنگ
صوت: نطق اضطراری آخر سال دکتر قاسم جعفری در مجلس
گزارش صحن علنی 25اسفند در مصاحبه با رادیو فرهنگ
گزارش صحن علنی شنبه 24 اسفند در مصاحبه با رادیو فرهنگ
گزارش صحن علنی 21 اسفند در مصاحبه با رادیو فرهنگ
گزارش بازدید دکتر قاسم جعفری از حوزه گیفان

آخرین مطالب

آمار بازدید

امروز
دیروز
بازدید کل
2966
2952
5029506
شنبه، 04 خرداد 1398

گالری تصاویر

No result...