A+ R A-

برگزاری همایش « ایران‌کانکت» در تهران نشانه تمکین به تحریم‌های ظالمانه در خاک خودمان است

برگزاری همایش « ایران‌کانکت» در تهران نشانه تمکین به تحریم‌های ظالمانه در خاک خودمان استیک عضو هیات علمی دانشگاه با اشاره به برگزاری همایش «ایران‌کانکت 2016» در تهران، گفت: روحانی اگر قبول دارد تحریم‌ها ظالمانه است برگزاری این همایش به این معنی است که به این شرایط ظالمانه تمکین شده است.

قاسم جعفری عضو هیأت علمی دانشگاه و نماینده سابق مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری فارس با اشاره به برگزاری همایش «ایران‌کانکت 2016» در هتل «اسپناس پالاس» تهران، گفت: بسیار عجیب است که قرار شده چنین همایشی برگزار شود و افرادی که توسط غرب تحریم شده در آن حق ورود نداشته باشند.

وی ادامه داد: رئیس جمهور در بسیاری از سخنرانی‌های خود می‌گوید تحریم‌ها و قطعنامه‌هایی که علیه ایران صادر شده ظالمانه است و حرفش این بود که تلاش می‌کنیم این تحریم‌ها و قطعنامه‌های ظالمانه برداشته شود، حال اگر قبول دارد این تحریم‌ها ظالمانه است برگزاری این همایش به معنای این است که به این تحریم‌ها و شرایط ظالمانه تمکین شده است.

این استاد دانشگاه تأکید کرد: سوال ما از دولت این است که چرا باید در خاک وطن چنین برنامه‌ای برگزار شود؟ و اینکه غرب بخواهد مباحث ظالمانه خود را به ما تحمیل کند. به اعتقاد ما این مسئله با عزتی که از آن از آن دم می‌زنیم اصلاً سازگار نیست.

جعفری اضافه کرد: به نظر من جوهر درونی کسانی که امروز در مسند کار هستند، مقاومت و مبارزه نیست. اینها حتی به فشارها و شرایطی که به آنها تحمیل می‌شود تمکین می‌کنند و نتیجه این می‌شود که امروز ما را در داخل خاک کشور و خانه خودمان تحریم می‌کنند.

این عضو هیأت علمی دانشگاه با اشاره به واکنش کمیسیون امنیت ملی مجلس به این ماجرا اظهار داشت:‌ انتظار ما این است که در رابطه با این‌گونه رفتارها برخورد قاطعانه‌تری صورت گیرد.

وی خاطرنشان کرد: به اعتقاد ما آن دیپلماسی عزت، حکمت و مصلحتی که رهبر انقلاب فرمودند و قانون اساسی ما مبتنی بر آن است، برای خارج از کشور که رعایت نشد، حالا در خاک و خانه خودمان بخواهد همین اتفاق رخ دهد، بسیار بد و عجیب است.

این استاد دانشگاه اضافه کرد: این تحریم‌ها عزیزترین فرزندان این ملت مانند فرمانده سپاه را نشانه گرفته و بدتر اینکه در این همایش افرادی مانند فرمانده سپاه و عزیزان دیگر اجازه ورود به بخشی از خاک خودشان داده نشود.

جعفری در خاتمه اظهار داشت: انتظار مردم مؤمن و عزت‌مدار ایران اسلامی این است که با این مسائل برخورد شود و آنها هرگز چنین مسئله‌ای را نمی‌پذیرند و امیدواریم مسئولان در این رابطه با دقت بیش‌تری وارد عمل شوند./

انتهای پیام

نظرات/سوالات

  • هیچ نظری یافت نشد
لطفا برای ثبت نظر خود وارد شوید

چند رسانه ای

صوت: بحث و گفتگو دکتر جعفری در باب شبهات فرهنگی
صوت: گزارش صحن علنی دوشنبه 26 اسفند در مصاحبه با رادیو فرهنگ
صوت: نطق اضطراری آخر سال دکتر قاسم جعفری در مجلس
گزارش صحن علنی 25اسفند در مصاحبه با رادیو فرهنگ
گزارش صحن علنی شنبه 24 اسفند در مصاحبه با رادیو فرهنگ
گزارش صحن علنی 21 اسفند در مصاحبه با رادیو فرهنگ
گزارش بازدید دکتر قاسم جعفری از حوزه گیفان

آخرین مطالب

آمار بازدید

امروز
دیروز
بازدید کل
2947
2952
5029487
شنبه، 04 خرداد 1398

گالری تصاویر

No result...