A+ R A-

وزارت خارجه مسئول حاشیه های سفر اشتون است

  وزارت خارجه مسئول حاشیه های سفر اشتون استدکتر قاسم جعفری رییس مجمع نمایندگان خراسان شمالی گفت :به نظر می رسد دنیای سلطه طلب غرب به دنبال گشودن جبهه های متعدد علیه نظام جمهوری اسلامی ایران است.

قاسم جعفری در گفتگو با خبرنگار اترک نیوز در خصوص دیدار اخیر کاترین اشتون با فعالان فتنه 88 افزود: هدف از این اقدامات این است که در کنار بحث مذاکرات هسته ای با حاشیه سازی امتیازات احتمالی را از ایران بگیرند.

وی اضافه کرد کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در بیانیه اخیر خود به صراحت اعلام کرد که وزارت خارجه مسئول اصلی قضایا و حاشیه های به وجود آمده در سفر خانم اشتون به ایران است.

نماینده مردم بجنورد،مانه و سملقان ،گرمه و جاجرم،راز و جرگلان در مجلس شورای اسلامی گفت: وزارت خارجه باید براساس حکمت و مصلحت و با در نظر گرفتن عزم ،اراده و صلابت جدی ملت ایران موضوع را پیگیری کند.

جعفری تصریح کرد: حوصله ملت ایران حدی دارد و این طور نیست که اجازه دهند هر کسی هر طوری که دلش بخواهد رفتار کند و در مسائل کشور دخالت نماید.

وی خاطرنشان کرد: مجلس با تشبیه این اقدام به کاپیتالاسیون و غلط و دزدانه خواندن این کار پیام خودش را رساند و با قاطعیت اعلام کرد که این گونه رفتارها باید مدیریت شود و کسی حق برخورد تحقیر آمیز با ملت ایران را ندارد.

وی با بیان اینکه غرب صداقت و اراده جدی برای حل مسائل هسته ای ایران را ندارد، اضافه کرد:مسئله هسته ای ایران به لحاظ حقوقی روشن است اما کوبیدن امریکا و غرب بر این طبل ، بهانه ای برای دخالت در امور کشور است.

جعفری تاکید کرد: سخنان کاترین اشتون مبنی بر به رسمیت نشناختن حق غنی سازی ایرا ن و مقامات کشورهایی که به ایران سفر می کنند ،نشان دهنده عدم صداقت آنان است.

وی گفت: نباید دولت تصور کند سفر هیات های پارلمانی و وزرای خارجه غربی که امروز خودشان را شیفته ایران می دانند به صلاح مملکت است بلکه آنها در این سفر ها به دنبال برنامه و سناریوهای از پیش تعیین شده خودشان هستند./

انتهای پیام

نظرات/سوالات

  • هیچ نظری یافت نشد
لطفا برای ثبت نظر خود وارد شوید

چند رسانه ای

صوت: بحث و گفتگو دکتر جعفری در باب شبهات فرهنگی
صوت: گزارش صحن علنی دوشنبه 26 اسفند در مصاحبه با رادیو فرهنگ
صوت: نطق اضطراری آخر سال دکتر قاسم جعفری در مجلس
گزارش صحن علنی 25اسفند در مصاحبه با رادیو فرهنگ
گزارش صحن علنی شنبه 24 اسفند در مصاحبه با رادیو فرهنگ
گزارش صحن علنی 21 اسفند در مصاحبه با رادیو فرهنگ
گزارش بازدید دکتر قاسم جعفری از حوزه گیفان

آخرین مطالب

آمار بازدید

امروز
دیروز
بازدید کل
408
2091
4551075
دوشنبه، 01 بهمن 1397

گالری تصاویر

No result...