A+ R A-

مجلس به ناقضان عهد و ظالمان ثابت کند ملت ایران از سر استیصال پای میز مذاکره نیامدند

مجلس به ناقضان عهد و ظالمان ثابت کند ملت ایران از سر استیصال پای میز مذاکره نیامدندقاسم جعفری عضو هیات علمی دانشگاه و نماینده سابق مجلس در گفت‌وگو با خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری فارس، با اشاره به تمدید طرح تحریم ده ساله ایران گفت: این طرح که معروف به طرح داماتو است، داغ دل دلسوزان نظام را تازه کرد.

آرزو می‌کردیم تمام برداشت‌ها و تحلیل‌های ما اشتباه می‌شد و تحریم‌ها اتفاق نمی‌افتاد. وی ادامه داد: متاسفانه برخی وارد بازی قماری شده‌اند که هر چه می‌بازند دل به نوبت بعدی خوش می‌کنند.

مجلس نمایندگان امریکا تصویب کرد گفتند مرحله کنگره مانده حالا که 99 نفر از صد نفر کنگره تصویب کردند می‌گویند منتظر وتوی رئیس جمهور آمریکا می‌مانیم و معلوم نیست این افراد با رای قاطع مجدد نمایندگان امریکا که مکانیزم بی‌اثر کننده وتو است و موضع کاملا تند رئیس جمهور منتخب آمریکا چه خواهند کرد. این استاد دانشگاه تصریح کرد: این افراد آیا بهتر نبود به سخن حکیمانه مقام معظم رهبری گوش می‌دادند و از اول همین باور درست را در پیش می‌گرفتند که برای ما این حزب و آن حزب فرقی ندارد. آنگاه به جای صرف انرژی در مسیر کسب سراب و مذاکره با تیم هیلاری به داشته‌های ذاتی ملت تکیه می‌شد. جعفری افزود: چند علامت وجود دارد که طرف غربی حتی تهدیدهای دولتیان را جدی نخواهد گرفت، اول کاراکتر شخصیتی ضعیف و تسلیم پذیری که رئیس دولت و به تبع او زیر مجموعه آن تحت عناوین اتو کشیده چون صلح‌جویی مذاکره برد برد! پرهیز از خشونت و غیره از خود نشان دادند، دوم گرفتاری حضرات در رفاه و اشرافیت که فرصت چندانی برای فکر و عمل انقلابی نگذاشته است و سوم وجود افرادی در تیم مذاکره که گویی بیشتر هوای آن طرف را داشتند تا کشور و مملکت خود را. و اگرچه در این خصوص هنوز حکم دادگاه صادر نشده اما صرف بازداشت آنان نیز این احتمال را که ممکن است طرف غربی و بویژه امریکایی از اسرار ما آگاهی یافته باشد تقویت نموده و موقعیت ما را دچار پیچیدگی‌های مختلف می‌سازد.

وی اظهار داشت: این که دولتی‌ها گاهی ناپرهیزی می‌کنند و با احتیاط حرف از اقدامات متقابل و به موقع می‌زنند گر چه ممکن است خوراک داخلی خوبی باشد ولی برای غربی‌ها مانند حنای کاملا بی‌رنگ است.

جعفری تاکید کرد: البته دوستان دولتی و وکیل الدوله‌های داخل پارلمان این نکته را خوب می‌دانند و برای همین این روزها جیغ‌های بنفش متنوعی می‌زنند تا اصل مساله گم شود. لازم باشد به بهانه یک سخنرانی اعلام غوغا می‌کنند. حتی در حرم مطهر امام گریه راه می‌اندازند که آدم به یاد فیلم «چند می‌گیری گریه کنی» می‌افتد.

نماینده سابق مجلس گفت: از قاطبه نمایندگان و رئیس مجلس این انتظار است که بر اساس منطق قرآن و راهبرد حکیمانه معصوم (ع) که فرمود: « کلوخ انداز را پاداش سنگ است»، با تصمیمی قاطع و منطقی و توام با صلابت ضمن آگاهی بخشی جامعه جهانی در این جفایی که از سوی اردوگاه شر و استکبار بر ملت ایران رفت به ناقضان عهد و ظالمان متکی بر زور و علو و فساد ثابت کنند که ملت ایران از سر استیصال پای میز مذاکره نیامده است.

وی اظهار داشت: امید است آقای لاریجانی در جبران تعجیلی که برای تصویب برجام نشان داد با غیرتی دینی و ملی برای پاسخگویی شتاب کند و قوه مقننه هم در هر صورت رسالت و وظیفه مهم حزب‌الله واقعی و رهروان ولایت را در این برهه حساس بدون توجه به حاشیه سازی‌ها داشته باشد و مجدانه اهداف امام و انقلاب را پیگیری کرده و بر منویات و فرمایشات ولی حاضر ایستادگی کند./

انتهای پیام

نظرات/سوالات

  • هیچ نظری یافت نشد
لطفا برای ثبت نظر خود وارد شوید

چند رسانه ای

صوت: بحث و گفتگو دکتر جعفری در باب شبهات فرهنگی
صوت: گزارش صحن علنی دوشنبه 26 اسفند در مصاحبه با رادیو فرهنگ
صوت: نطق اضطراری آخر سال دکتر قاسم جعفری در مجلس
گزارش صحن علنی 25اسفند در مصاحبه با رادیو فرهنگ
گزارش صحن علنی شنبه 24 اسفند در مصاحبه با رادیو فرهنگ
گزارش صحن علنی 21 اسفند در مصاحبه با رادیو فرهنگ
گزارش بازدید دکتر قاسم جعفری از حوزه گیفان

آخرین مطالب

آمار بازدید

امروز
دیروز
بازدید کل
724
3272
5024312
جمعه، 03 خرداد 1398

گالری تصاویر

No result...