A+ R A-

بخش عمده ای از بودجه طرح تحول سلامت غیرعادلانه مصرف شد

بخش عمده ای از بودجه طرح تحول سلامت غیرعادلانه مصرف شدنماینده سابق مجلس گفت: بودجه بسیار زیادی به این طرح اختصاص یافت اما به جای اینکه بودجه در جهت پیگیری مشکلات درمان هزینه شود بخش عمده ای به افراد خاصی با توجهیات متخصص بودن و زیرمیزی نگرفتن پزشکان تعلق گرفت.

بخش عمده ای از بودجه طرح تحول سلامت به ناحق و به افراد خاص تعلق گرفتقاسم جعفری نماینده دوره نهم مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری بسیج در رابطه با چالش ها و نواقص طرح تحول سلامت اظهار داشت: طرح تحول سلامت با توضیحات و اهداف اولیه ای که ارائه کرد مجلس با آن موافقت کرد.

وی افزود: بنا بر این بود که اقداماتی در جهت مشکل گشایی برای حوزه بهداشت و درمان مردم اتفاق بیفتد. امام خامنه ای همیشه بر این مسئله تاکید دارند که مریض نباید به جز بیماری خود نگران چیز دیگری باشد اما متاسفانه طرح تحول سلامت افزایش چندین برابری انتظارات را برای قشر خاصی ایجاد کرد.

نماینده دوره نهم مجلس شورای اسلامی گفت: بودجه بسیار زیاد و خوبی به این طرح اختصاص یافت اما به جای اینکه این بودجه در جهت پیگیری مشکلات درمان و آموزش هزینه شود بخش عمده ای از آن به افراد خاصی با توجهیات متخصص بودن و زیرمیزی نگرفتن پزشکان تعلق گرفت که اصلا هم کار درستی نبود.

جعفری با بیان اینکه برنامه درستی برای اجرای صحیح طرح تحول سلامت تدوین نشده بود تصریح کرد: متاسفانه در حال حاضر هزینه های درمان بسیار بالارفته و پول بیمه ها پرداخت نمی شود، ارجاع بیماران به بخش خصوصی و زیرمیزی ها همچنان اتفاق می افتد.

وی در پایان تاکید کرد: اگر مشکلات و ایرادات طرح تحول سلامت در دراز مدت تدبیر نشود به ضد خودش تبدیل می شود بنابراین باید یک اقدامی شود تا دولت آینده ای که بر سر کار می آید وارد یکسری بدهی ها و افزایش انتظارات که کاهش آن هم دیگر میسر نیست نشود./

انتهای پیام

نظرات/سوالات

  • هیچ نظری یافت نشد
لطفا برای ثبت نظر خود وارد شوید

چند رسانه ای

صوت: بحث و گفتگو دکتر جعفری در باب شبهات فرهنگی
صوت: گزارش صحن علنی دوشنبه 26 اسفند در مصاحبه با رادیو فرهنگ
صوت: نطق اضطراری آخر سال دکتر قاسم جعفری در مجلس
گزارش صحن علنی 25اسفند در مصاحبه با رادیو فرهنگ
گزارش صحن علنی شنبه 24 اسفند در مصاحبه با رادیو فرهنگ
گزارش صحن علنی 21 اسفند در مصاحبه با رادیو فرهنگ
گزارش بازدید دکتر قاسم جعفری از حوزه گیفان

آخرین مطالب

آمار بازدید

امروز
دیروز
بازدید کل
5313
2897
5224052
سه شنبه، 25 تیر 1398

گالری تصاویر

No result...