A+ R A-

نشست اعضای فراکسیون دفاع از حقوق کودکان و معلولان با مسئولان سازمان بهزیستی

نشست اعضای فراکسیون دفاع از حقوق کودکان و معلولان با مسئولان سازمان بهزیستیبه گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم، در پی انتشار خبر مرگ ۱۵ کودک معلول در مرکز نگهداری معلولان نارمک، فاطمه آلیا، قاسم جعفری و سلطانی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی و اعضای فراکسیون دفاع از حقوق معلولان با همایون هاشمی رئیس سازمان بهزیستی، یحیی سخنگویی معاون امور توانبخشی سازمان و برخی دیگر از مسئولان این سازمان نشستی را در محل این مرکز واقع در نارمک برگزار کردند.

در این نشست همایون هاشمی رئیس سازمان بهزیستی کشور اظهار داشت: ما سعی کردیم حضورمان را در رسانه‌ها زیاد کنیم و از همه استمداد می‌طلبیم و خوشحالیم که یکی از نتایج آن رشد ۶۰۰ درصدی مشارکت مردمی است و اینکه ۹۵ درصد فعالیت‌های مددکاری توسط کمک‌های مردمی انجام می‌شود. اینجا همه با دل کار می‌کنند و خوشبختانه آسایش نسبی در حوزه خدمات رفاهی و معلولان ایجاد شده است.

همچنین یحیی سخنگویی معاون امور توانبخشی سازمان بهزیستی نیز گفت: در مورد معلولان ما یاد گرفتیم و یاد می‌دهیم که به توانمندی آنها توجه شود و الآن می‌خواهیم در جامعه القاءکنیم که به آنچه انجام می‌شود توجه کنیم نه یک اتفاق نادر.

وی ادامه داد: در حال حاضر بیش از ۱۱ میلیون معلول در جامعه ما وجود دارند که سه درصد آنها معلولان خیلی شدید و شدید هستند که با مشکلات حرکتی، جسمی، ذهنی، قلبی، تنفسی و … مواجهند، ضمن اینکه ۲۰ هزار بیمار روانی در مراکز ما نگهداری می‌شوند که اگر رها شوند آسایش از سطح شهر گرفته می‌شود.

معاون امور توانبخشی سازمان بهزیستی افزود: با نگهداری معلولان ۱۰۰ هزار خانواده در آرامش نسبی به سر می‌برند، خانواده‌هایی که اکثراً از نگهداری فرزندان خود عاجزند این معلولان با معلولیت‌های شدید حتی با یک سرماخوردگی ساده دچار مشکلات جسمی شدید می‌شوند. اما درمان برای این بچه‌ها به صورت کامل انجام می‌شود.

سخنگویی همچنین گفت: در مراکز وردآورد که کودکان به لحاظ جسمی وضعیت بهتری دارند و سرپا هستند قطعاً آمار فوت نیز کمتر است چرا که بسیاری از معلولان چند معلولیتی در اثر عدم تحرک به سرعت دچار عفونت‌های ریوی می‌شوند.

در ادامه فاطمه آلیا نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی نیز گفت: نباید زحمات بهیاران و نیکوکاران در این مکان نادیده گرفته شود و انتشار اینگونه افکار ممکن است در مراقبین ایجاد دلسردی کند. این افراد دلسوزانه در این مکان‌ها تلاش و خدمت می‌کنند. نباید در بحث معلولان قرایض سیاسی وارد این حوزه شود، از مسئولان و معاونان و نمایندگان در مجلس می‌خواهیم که به کمک دولت و سازمانهای مردم نهاد کم و کسری‌ها را در این زمینه برطرف کنند.

در پایان قاسم جعفری عضو فراکسیون دفاع از حقوق معلولان اظهار داشت: یکی از وظایف مجلس شورای اسلامی نظارت است و یک بازوی نظارت رسانه‌ها هستند و ما از رسانه‌ها می‌خواهیم به درستی و با دقت کار خود را انجام دهند. ما نیز از سوی فراکسیون حمایت از حقوق معلولان و فراکسیون حمایت از حقوق کودکان و نوجوانان به این جا آمده ایم تا حساسیت خود را نسبت به این موضوع نشان دهیم از سازمان بهزیستی هم می‌خواهیم که این تهدید را برای خود تبدیل به فرصت کند./

انتهای پیام

نظرات/سوالات

  • هیچ نظری یافت نشد
لطفا برای ثبت نظر خود وارد شوید

چند رسانه ای

صوت: بحث و گفتگو دکتر جعفری در باب شبهات فرهنگی
صوت: گزارش صحن علنی دوشنبه 26 اسفند در مصاحبه با رادیو فرهنگ
صوت: نطق اضطراری آخر سال دکتر قاسم جعفری در مجلس
گزارش صحن علنی 25اسفند در مصاحبه با رادیو فرهنگ
گزارش صحن علنی شنبه 24 اسفند در مصاحبه با رادیو فرهنگ
گزارش صحن علنی 21 اسفند در مصاحبه با رادیو فرهنگ
گزارش بازدید دکتر قاسم جعفری از حوزه گیفان

آخرین مطالب

آمار بازدید

امروز
دیروز
بازدید کل
88
87
1246773
شنبه، 17 خرداد 1399

گالری تصاویر

No result...