A+ R A-

سردار سلیمانی هوشمندانه و معنادار غول استکبار را تحقیر کرد

سردار سلیمانی هوشمندانه و معنادار غول استکبار را تحقیر کردقاسم جعفری عضو هیأت علمی دانشگاه و عضو شورای مرکزی کانون دانشگاهیان ایران اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری فارس، با اشاره به سخنان اخیر سردار سلیمانی و پاسخ قاطع وی به یاوه‌گویی‌های ترامپ، گفت: سخنان اخیر سردار محبوب دلهای همه مؤمنین پیام‌های زیادی را داشت که اولین نکته بحث تأکید بر استراتژی دفاعی جمهوری اسلامی است.

* جمهوری اسلامی همیشه حالت دفاعی داشته، اما مقتدرانه

نماینده سابق مجلس ادامه داد: در طی این چهل سال گذشته جمهوری اسلامی هیچ وقت آغازکننده هیچ بلوا و شورش، دعوا و جنگی در دنیا نبوده است و همیشه حالت دفاعی داشته اما با قدرت. اینجا هم به دنبال تهدیداتی که آمریکایی‌ها و اذناب آنها داشتند، سردار سلیمانی وارد میدان شده است. پس پیام اول این است که جمهوری اسلامی همیشه حالت دفاعی داشته، اما مقتدرانه.

* راهبرد مقاومت در برابر سلطه و استکبار، تصمیم کل نظام است

این استاد دانشگاه افزود: سخنان سردار سلیمانی این را ثابت کرد که راهبرد مقاومت در برابر سلطه و استکبار، تصمیم کل نظام است و به یک نفر یا دو نفر و رئیس یک قوه برنمی‌گردد.

* ایران آینده‌نگری لازم را در برابر متجاوزان داشته است

وی ادامه داد: سردار سلیمانی با این سخنان خواست بگوید که ایران آینده‌نگری لازم را در برابر متجاوزان داشته است و اینگونه نبوده است که بخوابد و امروز که دشمن تهدید کند احساس کند که دستانش خالی است، ایران امکانات مختلف را داشته و لذا وقتی سردار سلیمانی حرف می‌زند دشمن بداند که ما به صورت جدی همه توان را داریم.

* مقامات ایرانی با آگاهی کامل از شرایط دشمن و علم به توانمندی‌های خود سخن می‌گویند

جعفری تاکید کرد: سخنان مقامات عالی جمهوری اسلامی در برابر تهدیدات در مقابل ترامپ و سایر مسئولان آمریکایی ثابت کرد که ایران این سخنان را با آگاهی کامل از شرایط دشمن و علم به توانمندی های خودش نسبت به دفاع اظهار کرده است و سخنان رهبر معظم انقلاب و چه سایرین مقامات از رئیس‌جمهور گرفته تا بقیه، ضمانت اجرایی کافی را دارند.

* یادآوری نقطه‌ضعف‌های آمریکا توسط سردار سلیمانی

وی گفت: چهارمین پیام، یادآوری نقطه‌ضعف‌های آمریکا بود که توسط سردار سلیمانی صورت گرفت و اینکه گفته شد برای نجات نیروهایشان در منطقه بارها دست به دامن ایران شده‌اند؛ یعنی اینکه آمریکا در شرایطی نیست که بخواهد ملت ایران را تهدید کنند.

* سردار سلیمانی با سخنان خود هوشمندانه و معنادار غول استکبار را تحقیر کرد

این استاد دانشگاه ادامه داد: وقتی سردار سلیمانی به ترامپ می‌گوید من یا نیروی قدس طرف شما هستند، نشان می‌دهد که سردار هوشمندی سیاسی و مدیریت فعال و ابتکاری را در عرصه جنگ روانی و تبلیغاتی در برابر دشمن دارد و اینجا تحقیر هوشمندانه و معنادار غول استکبار با سخنان سردار اتفاق افتاد.

* آمریکایی‌ها به خاطر خودفریفتگی و غرور هیچ اطلاعاتی از میدان ندارند

نماینده سابق مجلس تاکید کرد: به میدان آمدن سردار سلیمانی یعنی آمریکایی‌ها به خاطر خودفریفتگی و غرور هیچ اطلاعاتی از میدان ندارند و از سویی در چنبره فریب و اظهارات برده‌مآبانه ضدانقلاب فراری به ویژه منافقین بدنام گرفتار شده‌اند و بهترین تعبیر آن است که حاکمان جاهل آمریکا حقیقتا دچار یک آنارشیت در تصمیم‌گیری هستند.

* قوای مسلح ایران مهیای جانفشانی برای تصمیمات نظام هستند

وی اضافه کرد: هفتمین پیامی که سخنان سردار سیلمانی داشت این بود که قوای مسلح ایران گوش به فرمان فرمانده کل قوا هستند و همچنان بدون خستگی و با اراده در خط مقدم حضور دارند و مهیای جانفشانی برای تصمیمات نظام هستند.

* پیام مهم سردار سلیمانی به اذناب منطقه‌ای و خار و خس‌های آمریکا

این استاد دانشگاه گفت: هشتمین پیام مهم سردار سلیمانی به اذناب منطقه‌ای و خار و خس‌های آمریکا این است که یادتان باشد که مثل آمریکا مثل شیطان است.

وی در ادامه با اشاره به یکی از آیات سوره انفال تصریح کرد: امثال آل‌سعود نباید فراموش کنند که آمریکایی‌ها آنها را در برابر مبارزان و مجاهدان دست خالی یمن تنها گذاشت تا جایی که ذلیل‌ شدند آن وقت در معرکه احتمالی ایران آن وقت که بین چکش‌ نیروهای مقتدر و رزمنده ایران و سندان غضب ملت خود قرار گیرند، قطعا از آنها برائت خواهد شد.

عضو هیات علمی دانشگاه ادامه داد: امروز خود مردم عربستان کوه آتشفشان هستند و منتظر یک جرقه‌اند و آل سعود باید بداند که آمریکا در روز موعود به دادشان نخواهد رسید، کما اینکه هم سفیر آمریکا در عربستان و هم سفیر امارات در عربستان هر دو از آمریکا گلایه کردند که شما در یمن به ما کمک نکردید، پس وقتی در یمن به آنها کمک نکردند در درگیری با ایران قطعا به کمک آنها نخواهد آمد.

* سردار سلیمانی به ترامپ و تیمش یادآور شد جمهوری اسلامی از یک عمق استراتژیک برخوردار است

وی گفت: سردار سلیمانی به ترامپ و تیمش یادآور شد که جمهوری اسلامی از یک عمق استراتژیک که عبارت است از همدلی و همراهی کل آزادگان و غیورمردان منطقه از فلسطین و لبنان تا عراق و یمن، افغانستان و پاکستان و غیره برخوردار است.

* آمریکا نمی‌تواند با بزرگنمایی ضعف‌های داخل ایران و مبالغه در قدرت پوشالی خود، اراده ملت ما را بشکند

جعفری تاکید کرد: پیام مقتدرانه دهم سردار سلیمانی به آمریکا آن است که شما هرگز نمی‌توانید با بزرگنمایی کاستی و ضعف‌های داخل ایران مانند مشکلات اقتصادی و مبالغه در قدرت پوشالی خود، اراده ملت ایران را بشکند.

* پیام سردار سلیمانی به داخل و جوانان کشور

این استاد دانشگاه گفت: پیام یازدهم سردار به داخل و به ویژه جوانان آن است که امروز هنگامه همدلی و همراهی ملت و حاکمیت در برابر دشمنی است که می‌خواهد تمدن ده هزار ساله ملتی را نابود کند و ایران بزرگ را به سرزمین‌های کوچک و حاکمانی ذلیل و تسلیم ۳۰ تکه کند.

وی ادامه داد: اصلاح روند حکمرانی، مبارزه با مفاسد اقتصادی، بریدن دست خائنان به ملک و ملت، تلاش برای یافتن راه‌حل‌های معضلاتی چون بیکاری، تورم، ریشه‌کنی تبعیض و قلع و قمع کردن فقر و غیره مسائلی نیست که مردم از آن چشم‌پوشی کنند.

* دشمن نمی‌تواند با افزایش بودجه رسانه‌ای ملت ایران را با هم درگیر کند

این استاد دانشگاه در تکمیل سخنان قبلی خود اضافه کرد: اما پیام بعدی سردار سلیمانی به دشمن این است که دشمن باید شیرفهم شود که نمی‌تواند با افزایش بودجه رسانه‌ای و راه انداختن رادیو و تلویزیون فارسی متعدد و به ظاهر دلسوزی‌کردن برای مردم ایران، با مستمسک قرار دادن این مشکلات و مبالغه چند ده برابری آن با چاشنی خرد و کلان، ملت ایران را با هم درگیر کند.

جعفری گفت: مردم حساب مشکلات داخلی با گرگان درنده و تشنه به خون آمریکایی و ضدانقلاب که نقش سگ دست‌آموزش را بازی می‌کنند از هم جدا می‌کند.

* اظهارات سردار سلیمانی پشتوانه بیانات و تصمیمات متخذه نظام در برابر همه تهدیدات است

عضو شورای مرکزی کانون دانشگاهیان تاکید کرد: اظهارات امثال سردار سلیمانی پشتوانه بیانات و تصمیمات متخذه نظام در برابر همه تهدیدات است و همراهی و هوشمندی و بصیرت آحاد شهروندان و کل ملت و اقوام مختلف، پشتوانه تحقق میدانی و تاریخی اظهارات، نیات حسنه و تلاش‌های مجاهدانه مدافعان حریم دین و میهن و صیانت ازعَرض و عِرض مملکت توسط همه مجاهدان اعم از نیروهای مسلح تا مدافعان حرم تا تلاشگران مخلص و سالم عرصه‌های اقتصادی، اداری، امنیتی،‌ نظامی، صنعتی و غیره است، پس باید هوشیار باشیم که این گردنه‌ها را با عزت و سرافرازی طی کنیم.

* راهبرد مقاومت حتی در کوتاه‌مدت هم جواب می‌دهد

وی گفت: پیام بعدی این بود که راهبرد مقاومت حتی در کوتاه‌مدت هم جواب می‌دهد، برای همین دیدید که وزیر دفاع آمریکا بلافاصله بعد از سخنان سردار سلیمانی در پنتاگون اعلام کرد اخبار منتشره درباره حمله نظامی آمریکا به ایران خیال‌پردازانه و افسانه است و آمریکا اصلا در پی تغییر حکومت ایران نیست.

جعفری افزود: او همچنین در ادامه با عجز و ناله از ایران خواست که به تعبیر خودش امنیت و آرامش منطقه را به هم نریزد و به قوانین بین‌المللی پایبند باشد.

این استاد دانشگاه تصریح کرد: ملت ایران خوب می‌دانند که آمریکا دروغ می‌گوید و چهل است که برای براندازی حکومت مردم‌سالارانه دینی ایران از هیچ تلاشی دریغ نکرده‌اند و از سویی امنیت منطقه را برخلاف مقررات بین‌المللی کسانی به هم می‌ریزند که از ده‌ها هزار کلیومت از آن طرف‌تر به اینجا آمده‌اند و از سگان دست‌آموز خود مانند آل‌سعود برای درندگی و ویرانی هار کرده‌اند، نه ملت ایران و سایر مبارزان جبهه مقاومت که خانه تاریخی‌شان اینجاست.

جعفری تاکید کرد: این عقب‌نشینی هر چند ظاهری، خود گواه روشنی است که سیاستگذاران عرصه مذاکرات با عبرت‌گیری از برجام باید برابر فرمایشات و توصیه‌های رهبری معظم را مورد توجه و نصب‌العین قرار دهد.

* پیام دلگرم کننده سردار سلیمانی به گروه‌های مقاومت

وی اضافه کرد: کارشناسان معتقدند که تهدیدات آمریکا علیه ایران برای درهم شکستن روحیه گروه‌های مقاومت فلسطین و تصمیم‌ شدن آنها در برابر خیانت بزرگ معامله قرن است، آنها با این جنگ روانی می‌خواهند بگویند که شما نباید به ایرانی که خود در معرض خطر است تکیه کنید، اما حضور سردار سلیمانی دلگرمی به آنها بود که جا نزنید و با اتکا به خدا در برابر ظلم و اشغالگری و توطئه مشترک جهان استکبار و حکام خائن منطقه‌ای با صلابت پایداری کنید.

نظرات/سوالات

  • هیچ نظری یافت نشد
لطفا برای ثبت نظر خود وارد شوید

چند رسانه ای

صوت: بحث و گفتگو دکتر جعفری در باب شبهات فرهنگی
صوت: گزارش صحن علنی دوشنبه 26 اسفند در مصاحبه با رادیو فرهنگ
صوت: نطق اضطراری آخر سال دکتر قاسم جعفری در مجلس
گزارش صحن علنی 25اسفند در مصاحبه با رادیو فرهنگ
گزارش صحن علنی شنبه 24 اسفند در مصاحبه با رادیو فرهنگ
گزارش صحن علنی 21 اسفند در مصاحبه با رادیو فرهنگ
گزارش بازدید دکتر قاسم جعفری از حوزه گیفان

آخرین مطالب

آمار بازدید

امروز
دیروز
بازدید کل
135
105
1257059
جمعه، 17 مرداد 1399

گالری تصاویر

No result...