A+ R A-

رایو گفتگو؛برنامه بدون خط خوردگی؛معاون نظارت و هماهنگی امور پارلمانی ریاست جمهوری خبر داد:پرداخت بخش اعظمی از بدهی‌های گذشته/ رشد بیش از ۴ درصدی اقتصاد؛1401/03/31

 

جعفری اظهار كرد: دولت دوازدهم خزانه خالی و مقروض را به دولت سیزدهم داد و این در حالی است كه امروز بدون استقراض از بانك مركزی بسیاری از بدهی های دولت پرداخت شده است.

 رایو گفتگو؛برنامه بدون خط خوردگی؛معاون نظارت و هماهنگی امور پارلمانی ریاست جمهوری خبر داد:پرداخت بخش اعظمی از بدهی‌های گذشته/ رشد بیش از ۴ درصدی اقتصاد؛1401/03/31

برنامه «بدون خط خوردگی» رادیو گفت‌وگو درباره اقدامات و عملكرد و توفیقات دولت سیزدهم در یك سال گذشته با دكتر قاسم جعفری، معاونت نظارت و هماهنگی امور پارلمانی ریاست جمهوری به صورت تلفنی گفتگو كرد.

* ایجاد روند تعاملی مثبت با همسایگان


قاسم جعفری با یادآوری اینكه 28 خردادماه سال 1400 انتخابات ریاست جمهوری برگزار شد، گفت: حدود 10 ماه از زمان انتخابات می گذرد و این در حالی است كه دولت دوازدهم مرداد ماه دولت را تحویل گرفته است.

وی به گزارشی از عملكرد و اقدامات دولت سیزدهم در این ده ماه پرداخت و عنوان كرد: دیپلماسی فعال خارجی و سفرهای متعدد و بازدید رئیس جمهور و مسئولین عالی از جمهوری اسلامی ایران به سایر كشورها و همین طور كشورهای دیگر از ایران، ایجاد روند تعاملی مثبت با همسایگان از عملكردهای مثبت دولت سیزدهم است.

معاون نظارت و هماهنگی امور پارلمانی ریاست جمهوری اظهار كرد: در این تعاملات ما حتی با عربستان سعودی رایزنی هایی را داشته ایم و این تعاملات مثبت هستند و ممكن است در آینده ای نزدیك بازگشایی مجدد سفارتخانه ها را در هر دو كشور داشته باشیم.

*رشد بیش از 4 درصدی اقتصاد


وی در ادامه از رشد اقتصادی مثبت و امیدوار كننده در كشور گفت و بیان كرد: بر اساس داده های بانك جهانی این رشد بیش از 4 درصد پیش بینی شده است. گرچه هدفگذاری دولت بالای 8 درصد است و باید تلاش كرد تا به این رقم برسیم.

جعفری از راه اندازی كارخانجات تعطیل شده گفت و اظهار كرد: با تعطیلی این كارخانه ها در 8 سال گذشته، خیلی از افراد بیكار شده بودند و مشكلات زیادی را ایجاد كرده بود.

وی گام مهم در مبارزه با كرونا و به صفر رساندن تلفات را از عملكردهای دولت سیزدهم برشمرد و گفت: البته این شرایط در كشورهای دیگر هم وجود دارد. این كشورها هم با كرونا مبارزه می كردند ولی مبارزه ما همراه با مانع بود. دشمنان موانعی را به عمد برای ما در این مسیر ایجاد می كردند. لذا به سمت تولید داخلی و واردات رفتیم و همه این ها به رغم تمام تحریم انجام گرفت.

*بیش از 5 میلیون نفر تحت پوشش بیمه ای قرار گرفتند


معاون نظارت و هماهنگی امور پارلمانی ریاست جمهوری از گسترش بیمه تامین اجتماعی گفت و توضیح داد: ظرف چند ماه گذشته بیش از 5 میلیون نفر از كسانی كه تحت پوشش هیچ بیمه ای نبودند تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی قرار گرفتند.

وی افزود: تقویت روحیه انقلابی در جامعه توام با عقلانیت از موارد مهمی بود كه در كشور ایجاد شد.

*رشد مثبت 21 درصد گردشگری در ایران


جعفری با اشاره به رونق مناسب گردشگری در این مدت اظهار كرد: گردشگری جهانی خبر از رشد مثبت 21 درصد گردشگری در ایران داده است.

*پرداخت بخش اعظمی از بدهی های گذشته


وی با بیان اینكه بخش اعظمی از بدهی های گذشته پرداخت شده است، اظهار كرد: دولت دوازدهم خزانه خالی و مقروض را به دولت سیزدهم داد و این در حالی است كه امروز بدون استقراض از بانك مركزی بسیاری از بدهی های دولت پرداخت شده است و نقدینگی جدید هم با استقراض ایجاد نشد.

*آزادسازی سواحل به نفع مردم


معاون نظارت و هماهنگی امور پارلمانی ریاست جمهوری آزادسازی سواحل به نفع مردم را به عنوان یكی دیگر از عملكردهای دولت سیزدهم نام برد و در ادامه به سفرهای استانی ریاست جمهوری اشاره كرد و گفت: این سفرها در راستای مردمی سازی دولت انجام می شود و رئیس جمهور تاكیدشان بر این است كه در این سفرها تا جای كه ممكن است پروژه هایی كه شروع شده را تكمیل نماییم و كلنگ های جدیدی را نزنیم كه موجب هدر رفت سرمایه های كشور شود.

*مردمی سازی اقتصاد و توزیع عادلانه یارانه ها


وی اقدام جسورانه دولت در جهت مردمی سازی اقتصاد و توزیع عادلانه یارانه ها را از دیگر اقدامات مطرح كرد و توضیح داد: جمیع صاحب نظران در جناح های مختلف سیاسی معتقد هستند این اقدامی كه دولت در جهت هدفمندی یارانه ها و نحوه پرداخت ارز ترجیحی انجام داد، كار بسیار ارزشمندی بود البته ما در اجرا می پذیریم كه ضعف هایی وجود دارد و باید مدیریت شود.

*تصویب لایحه رتبه بندی معلمان


جعفری اظهار كرد: بازگشت طلب های ایران و ارتباطات استراتژیك با برخی از كشور ها، تصویب لایحه رتبه بندی معلمان و افزایش 57 درصدی حقوق كارگران و مشمولین قانون كار و تامین اجتماعی، انجام اقدامات و تمهیدات اولیه احداث چهار میلیون مسكن و طرح تسهیل در مجوزهای كسب و كار از كارهای بسیار مهمی است كه در این دولت انجام شده است.

نظرات/سوالات

  • هیچ نظری یافت نشد
لطفا برای ثبت نظر خود وارد شوید

چند رسانه ای

صوت: بحث و گفتگو دکتر جعفری در باب شبهات فرهنگی
صوت: گزارش صحن علنی دوشنبه 26 اسفند در مصاحبه با رادیو فرهنگ
صوت: نطق اضطراری آخر سال دکتر قاسم جعفری در مجلس
گزارش صحن علنی 25اسفند در مصاحبه با رادیو فرهنگ
گزارش صحن علنی شنبه 24 اسفند در مصاحبه با رادیو فرهنگ
گزارش صحن علنی 21 اسفند در مصاحبه با رادیو فرهنگ
گزارش بازدید دکتر قاسم جعفری از حوزه گیفان

آخرین مطالب

آمار بازدید

امروز
دیروز
بازدید کل
112
201
1760124
یکشنبه، 31 تیر 1403

گالری تصاویر

No result...