A+ R A-

ادارات دولتی برای توسعه گردشگری استان گام هایی فراتر از شعار بردارند

ادارات دولتی برای توسعه گردشگری استان گام هایی فراتر از شعار بردارندنماینده مردم بجنورد، مانه و سملقان، راز و جرگلان، جاجرم و گرمه گفت: ادارات دولتی و استانداری برای توسعه گردشگری استان گام هایی فراتر از شعار بردارند.

دکتر قاسم جعفری سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات در گفت و گو با خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه خراسان شمالی، با ابراز گلایه از عدم توسعه صنعت گردشگری خراسان شمالی، افزود: مقام معظم رهبری در سفر خود به خراسان شمالی، صنعت گردشگری را به عنوان دومین ظرفیت توسعه در این استان یاد کردند، اما هنوز در خور آن تقسیم بندی کار کارشناسی و حرکتی انجام نشده است.

وی ادامه داد: مسوولان تاکنون توانسته اند به درستی در زمینه معرفی پتانسیل های گردشگری این استان و فراهم کردن زیر ساخت های لازم برای جذب توریست و مسافر گام بردارند.

جعفری اظهار کرد: به نظر می رسد حوزه گردشگری این استان دچار توجه به یک سری اقدامات لوکس و هزینه بر همچون ساخت هتل شده است، اما بدون توجه به اینکه با ساخت این هتل ها آیا می توان متقاضیان استفاده از این مکان ها را نیز جذب کرد.

وی با اشاره به اینکه در حال حاضر بسیاری از افراد تمایل دارند تا در مکان هایی اقامت کنند که حالت اولیه و روستایی خود را حفظ کرده است، بیان کرد: به عنوان مثال با ساخت خانه هایی روستایی در روستاهای هدف گردشگری همچون اسفیدان، می توان هم شکل این روستا را حفظ کرد و هم مسافر و توریست های بیشتری را جذب کرد.

نماینده مردم بجنورد، مانه و سملقان، گرمه و جاجرم و راز و جرگلان توضیح داد: جابه جایی مدیران و مدیریت اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری این استان با سمت سرپرست از دیگر عوامل بسیار مهم در عدم توسعه این صنعت در استان است./

انتهای پیام

نظرات/سوالات

  • هیچ نظری یافت نشد
لطفا برای ثبت نظر خود وارد شوید

چند رسانه ای

صوت: بحث و گفتگو دکتر جعفری در باب شبهات فرهنگی
صوت: گزارش صحن علنی دوشنبه 26 اسفند در مصاحبه با رادیو فرهنگ
صوت: نطق اضطراری آخر سال دکتر قاسم جعفری در مجلس
گزارش صحن علنی 25اسفند در مصاحبه با رادیو فرهنگ
گزارش صحن علنی شنبه 24 اسفند در مصاحبه با رادیو فرهنگ
گزارش صحن علنی 21 اسفند در مصاحبه با رادیو فرهنگ
گزارش بازدید دکتر قاسم جعفری از حوزه گیفان

آخرین مطالب

آمار بازدید

امروز
دیروز
بازدید کل
262
2102
4809833
پنج شنبه، 01 فروردين 1398

گالری تصاویر

No result...