A+ R A-

جشنواره تئاتر کودک مانند جشنواره فیلم کودک تاثیرگذار و پررونق شود

جشنواره تئاتر کودک مانند جشنواره فیلم کودک تاثیرگذار و پررونق شودعضو کمیسیون آموزش مجلس، آموزش درست مفاهیم در راستای جامعه پذیری، آموزه های دینی و اعتقادی را از بهترین چشم اندازها در تئاتر کودک دانست وبرگزاری جشنواره تئاتر کودک را گام مهمی در این عرصه توصیف کرد.

به گزارش حوزه تئاتر باشگاه خبرنگاران؛ "قاسم جعفری" عضو کمیسیون آموزش مجلس، درباره نقش تئاتر کودک در آموزش و پرورش کودکان گفت: تئاتر از گذشته بسیار دور که بسیازی از تکنولوژی های جدید پا به عرصه ظهور نگذاشته بود، حضوری قوی و پویا داشته و به عنوان یکی از هنرهای اصیل در انتقال معانی و مفاهیم و آموزش های مورد نظر به شمار می رفته است که بالطبع تاثیر فراوانی را هم در رشد فرهنگی جامعه عهده دار بود.

این نماینده مجلس بیان کرد: اگر تئاتری با موضوع کودکان و به صورت هنرمندانه و جذاب تهیه شود، حتما تاثیرگذاری قابل توجه تری از یک آموزش ساده و گفتگوی معمولی بر مخاطب کودک و نوجوان خود خواهد داشت. اگر این هنر متعالی به درستی مورد استفاده قرار گیرد میتواند در استعدادیابی، شکوفایی توانمندی های کودکان، تربیت آنها و حتی آموزش به آنها جایگاه قابل توجهی داشته باشد.

وی افزود: به طور طبیعی هنر می تواند در راستای اهداف مورد نظر، نقش جدی و پررنگی داشته باشد و یکی از بهترین نقطه گذاری ها در حوزه تئاتر کودک، آموزش درست مفاهیم در راستای جامعه پذیری، آموزه های دینی و مبانی اعتقادی و انتقال آنها به قشر کودک و نوجوان است.

جعفری از افراد تاثیرگذار و دستگاههای متولی در حوزه تئاتر و به ویژه تئاتر کودک خواست با همت بیشتری وارد این عرصه شوند و گفت: اصحاب هنر و دست اندرکاران تئاتر باید بتوانند در ترویج و تبلیغ و رسانه ای کردن این هنر، تاثیرگذاری قابل توجهی داشته باشند؛ ضمن آنکه مسئولان رسمی مثل وزارت ارشاد، حوزه هنری و سازمان پرورش فکری کودکان و نوجوانان هم می توانند سیاستگذاری مناسبی برای رشد تئاتر کودک داشته باشند.

وی با اشاره به اینکه در زندگی ماشینی که شاید فرصت برای تربیت و پرورش فکری و ذهنی کودک کمتر شده باشد، تئاتر کودک را ابزار مناسبی برای این کار دانست.

عضو کمیسیون آموزش مجلس، همچنین برگزاری جشنواره تئاتر کودک را گام مهمی در این عرصه توصیف کرد و افزود: همانطور که جشنواره فیلم کودک تاثیرگذار و پررونق شده، جشنواره تئاتر کودک هم میتواند به چشم اندازهای مورد نظر در این حوزه دست پیدا کند.

گفتنی است بیست و یکمین جشنواره بین‌المللی تئاتر کودک و نوجوان همدان به دبیری پیام دهکردی از 15 تا 21 مهر ماه برگزار خواهدشد.

 

 

 

نظرات/سوالات

  • هیچ نظری یافت نشد
لطفا برای ثبت نظر خود وارد شوید

چند رسانه ای

صوت: بحث و گفتگو دکتر جعفری در باب شبهات فرهنگی
صوت: گزارش صحن علنی دوشنبه 26 اسفند در مصاحبه با رادیو فرهنگ
صوت: نطق اضطراری آخر سال دکتر قاسم جعفری در مجلس
گزارش صحن علنی 25اسفند در مصاحبه با رادیو فرهنگ
گزارش صحن علنی شنبه 24 اسفند در مصاحبه با رادیو فرهنگ
گزارش صحن علنی 21 اسفند در مصاحبه با رادیو فرهنگ
گزارش بازدید دکتر قاسم جعفری از حوزه گیفان

آخرین مطالب

آمار بازدید

امروز
دیروز
بازدید کل
2869
1656
4617242
شنبه، 04 اسفند 1397

گالری تصاویر

No result...