A+ R A-

تاثیرگذاری جشنواره تئاتر کودک در استعدادیابی و تربیت کودکان

تاثیرگذاری جشنواره تئاتر کودک در استعدادیابی و تربیت کودکانقاسم جعفری عضو کمیسیون آموزش مجلس، آموزش درست مفاهیم در راستای جامعه پذیری، آموزه های دینی و مبانی اعتقادی را از بهترین چشم اندازها در تئاتر کودک دانست و برگزاری جشنواره تئاتر کودک را گام مهمی در این عرصه توصیف کرد.

قاسم جعفری درباره نقش تئاتر کودک در آموزش و پرورش کودکان گفت: تئاتر از گذشته بسیار دور که بسیازی از تکنولوژی های جدید پا به عرصه ظهور نگذاشته بود، حضوری قوی و پویا داشته و به عنوان یکی از هنرهای اصیل در انتقال معانی و مفاهیم و آموزش های مورد نظر به شمار می رفته است که بالطبع تاثیر فراوانی را هم در رشد فرهنگی جامعه عهده دار بود.

این نماینده مجلس بیان کرد: اگر تئاتری با موضوع کودکان و به صورت هنرمندانه و جذاب تهیه شود، حتما تاثیرگذاری قابل توجه تری از یک آموزش ساده و گفتگوی معمولی بر مخاطب کودک و نوجوان خود خواهد داشت. اگر این هنر متعالی به درستی مورد استفاده قرار گیرد، می تواند در استعدادیابی، شکوفایی توانمندی های کودکان، تربیت آنها و حتی آموزش به آنها جایگاه قابل توجهی داشته باشد.

عضو کمیسیون آموزش مجلس، همچنین برگزاری جشنواره تئاتر کودک را گام مهمی در این عرصه توصیف کرد و افزود: همانطور که جشنواره فیلم کودک تاثیرگذار و پررونق شده، جشنواره تئاتر کودک هم می تواند به چشم اندازهای مورد نظر در این حوزه دست پیدا کند.

بیست و یکمین جشنواره بین‌المللی تئاتر کودک و نوجوان همدان به دبیری پیام دهکردی از 15 تا 21 مهر ماه برگزار خواهدشد.

نظرات/سوالات

  • هیچ نظری یافت نشد
لطفا برای ثبت نظر خود وارد شوید

چند رسانه ای

صوت: بحث و گفتگو دکتر جعفری در باب شبهات فرهنگی
صوت: گزارش صحن علنی دوشنبه 26 اسفند در مصاحبه با رادیو فرهنگ
صوت: نطق اضطراری آخر سال دکتر قاسم جعفری در مجلس
گزارش صحن علنی 25اسفند در مصاحبه با رادیو فرهنگ
گزارش صحن علنی شنبه 24 اسفند در مصاحبه با رادیو فرهنگ
گزارش صحن علنی 21 اسفند در مصاحبه با رادیو فرهنگ
گزارش بازدید دکتر قاسم جعفری از حوزه گیفان

آخرین مطالب

آمار بازدید

امروز
دیروز
بازدید کل
2567
1656
4616940
شنبه، 04 اسفند 1397

گالری تصاویر

No result...