A+ R A-

فاجعه علمی در پی اعزام دانشجویان به خارج توسط آژانس‌ها

 فاجعه علمی در پی اعزام دانشجویان به خارج توسط آژانس‌هاسخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس گفت:متاسفانه آژانس‌هایی‌که به صورت آزاد دانشجو جذب و به خارج از کشور اعزام می‌کنند، فاجعه‌ای بزرگ را برای حوزه آموزشی و علمی کشور فراهم خواهند نمود.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت به نقل از باشگاه خبرنگاران؛قاسم جعفری سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس اظهار داشت: اعزام آزادانه دانشجو به دانشگاههای متفرقه و غیرمعتبر کشورهای دیگر که هیچ نظارتی بر آن نیست، فاجعه‌ای بزرگ را برای آینده کشور رقم می‌زند.

وی گفت: این اعزام‌ها به یک کشور انجام نمی‌شود و وزارت علوم و وزارت بهداشت باید توجه ویژه‌ای به این اقدام غیر قانونی این آژانس‌ها داشته باشند.

وی با بیان اینکه اعزام دانشجویان به دانشگاههای خارجی که استاندارد‌های لازم را ندارند، تاسف بار است، خاطرنشان کرد: دانشجویانی که بی اطلاع به این کشورها می‌روند، با مشکلات اخلاقی، اقتصادی و برخی سوء استفاده‌های فرهنگی نیز مواجه می‌شوند و مدارک این دانشگاهها نیز به لحاظ علمی اعتبار ندارند، لذا باید نظارت بیشتری از سوی مسئولین در خصوص این چالش جدی برای دانشجویان کشور صورت گیرد./

پایان پیام

نظرات/سوالات

  • هیچ نظری یافت نشد
لطفا برای ثبت نظر خود وارد شوید

چند رسانه ای

صوت: بحث و گفتگو دکتر جعفری در باب شبهات فرهنگی
صوت: گزارش صحن علنی دوشنبه 26 اسفند در مصاحبه با رادیو فرهنگ
صوت: نطق اضطراری آخر سال دکتر قاسم جعفری در مجلس
گزارش صحن علنی 25اسفند در مصاحبه با رادیو فرهنگ
گزارش صحن علنی شنبه 24 اسفند در مصاحبه با رادیو فرهنگ
گزارش صحن علنی 21 اسفند در مصاحبه با رادیو فرهنگ
گزارش بازدید دکتر قاسم جعفری از حوزه گیفان

آخرین مطالب

آمار بازدید

امروز
دیروز
بازدید کل
2856
1656
4617229
شنبه، 04 اسفند 1397

گالری تصاویر

No result...