A+ R A-

انتقاد از واردات 60 راس اسب لوکس از آلمان با مجوز وزارت جهاد کشاورزی/ وزیر پاسخگو باشد

 انتقاد از واردات 60 راس اسب لوکس از آلمان با مجوز وزارت جهاد کشاورزی/ وزیر پاسخگو باشدنماینده مردم بجنورد، جاجرم، مانه و سملقان در مجلس٬ از اقدام وزارت جهاد کشاورزی در ارایه مجوز برای واردات 60 راس اسب لوکس به کشور انتقاد کرد و گفت: این اقدام وزارت جهاد کشاورزی به نابودی صنعت پرورش اسب در داخل کشور منجر می‌شود.

قاسم جعفری در گفت وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری خانه ملت٬ با یادآوری اقدام وزارت جهاد کشاورزی در ارایه مجوز برای واردات 60 راس اسب لوکس از کشور آلمان به کشور٬ گفت: در حالی که بسیاری از استان‌های کشور در پرورش اسب‌ با نژاد‌های برتر موفق بوده اما این اقدام وزارت جهاد کشاورزی در اعطای مجوز برای واردات اسب‌های لوکس به نابودی صنعت پرورَش اسب در کشور منجر خواهد شد.

نماینده مردم بجنور٬ مانه و سملقان در مجلس شورای اسلامی٬ با بیان اینکه با توجه به شرایط کنونی اقتصاد کشور واردات اسب آن هم از نوع لوکس به هیچ وجه به صلاح کشور نیست٬ افزود: در شرایطی که باید تنها به فکر ارز آوری برای بهبود وضعیت اقتصاد کشور باشیم واردات اسب‌های لوکس زمینه خروج ارز از کشور را فراهم کرده است.

وی با انتقاد از اقدام وزارت جهاد کشاورزی در اعطای مجوز به واردات اسب‌های لوکس به درخواست اشخاص حقیقی٬ تصریح کرد: این اقدام وزارت جهاد کشاورزی علاوه بر ایجاد شکاف طبقاتی بین فقیر وغنی٬ تبعات اجتماعی و اقتصادی نامطلوبی نیز به همراه خواهد داشت.

این نماینده مردم در مجلس نهم٬ از تقدیم سوال از وزیر جهاد کشاورزی در خصوص چرایی اعطای مجوز برای واردات اسب‌های لوکس از کشور آلمان به هیات رئیسه مجلس خبر داد و گفت: وزیر جهاد کشاورزی باید پاسخ‌گوی چرایی این موضوع باشد چرا که این اقدام به بی‌انگیزه شدن بسیاری از افرادی که به پرورش اسب در کشور اقدام می‌کنند منجر خواهد شد.

سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی٬ با بیان اینکه استفاده از کالاها یا محصولات خارجی واریز پول و منابع مالی کشور به جیب بیگانگان است٬ افزود: واردات اسب‌های لوکس نیز کاری تجملی بوده و به غیر از صدمه به اقتصاد کشور هیچ ثمری ندارد./

پایان پیام

نظرات/سوالات

  • هیچ نظری یافت نشد
لطفا برای ثبت نظر خود وارد شوید

چند رسانه ای

صوت: بحث و گفتگو دکتر جعفری در باب شبهات فرهنگی
صوت: گزارش صحن علنی دوشنبه 26 اسفند در مصاحبه با رادیو فرهنگ
صوت: نطق اضطراری آخر سال دکتر قاسم جعفری در مجلس
گزارش صحن علنی 25اسفند در مصاحبه با رادیو فرهنگ
گزارش صحن علنی شنبه 24 اسفند در مصاحبه با رادیو فرهنگ
گزارش صحن علنی 21 اسفند در مصاحبه با رادیو فرهنگ
گزارش بازدید دکتر قاسم جعفری از حوزه گیفان

آخرین مطالب

آمار بازدید

امروز
دیروز
بازدید کل
1573
1656
4615946
شنبه، 04 اسفند 1397

گالری تصاویر

No result...