A+ R A-

انتخاب نجفی به عنوان سرپرست کار شایسته ای نبود

انتخاب نجفی به عنوان سرپرست کار شایسته ای نبودسخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی با اشاره به انتخاب محمد علی نجفی به عنوان سرپرست وزارت علوم، گفت: در حالی که وزارت علوم هزاران نیروی علمی و کاردان دارد، انتخاب آقای نجفی به این سمت مساله ای عجیب و در خور تامل است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی دانا، قاسم جعفری در گفت و گو با خبرنگار شیــرازه، انتخاب محمد علی نجفی به عنوان سرپرست وزارت علوم را اقدامی در خور تامل توصیف کرد و با بیان این که قطعا وی گزینه نهایی برای تصدی گری وزارت علوم نخواهد بود، گفت: آقای نجفی را دوباره آزمودن خطاست. ضمن این که وی حتی از شرایط جسمی مناسبی برای پذیرش این پست، برخوردار نیست.

جعفری در عین حال گفت: حتی انتخاب نجفی برای مدیریت سه ماهه در وزارت علوم هم کاری شایسته نبود و باید از نیروهای علمی توانمندتری استفاده می شد.

جعفری، سخنگوی کمیسیون آموزش با تاکید بر این که چنین گزینه ای قطعا با استقبال مجلس مواجه نخواهد شد، گفت: آقای روحانی باید کسی را برای وزات علوم معرفی کند که از بدنه این وزارتخانه باشد و دغدغه های موجود در متن استیضاح فرجی دانا را هم رفع کند.

جعفری سرپرستی سه ماهه نجفی را هم محل اشکال دانست و گفت: ما نمی خواهیم نیت خوانی بکنیم، اما کاش معلوم می شد دلیل چنین انتخابی چه بوده است و رییس جمهور به دنبال چیست؟ آقای نجفی حتی برای سه ماه حضور در وزارت علوم هم، گزینه مناسبی نبودند.

وی افزود: همین مقدار که رییس جمهور با انتخاب خود، تحلیل هایی را ایجاد کرده و یک سری احتمالات را دامن زدند، یعنی این که این موضوع، مساله دار است و ای کاش فرد دیگری به این سمت انتخاب می شد. وی در پایان گفت: رییس جمهور اگر مایل باشند، مجلس می تواند در باب انتخاب وزیر به ایشان مشاوره بدهد، اما مساله مهم تری و قطعی تر این است که آقای نجفی قطعا به درد وزارت علوم نمی خورند.

به گزارش شیرازه، محمد علی نجفی در آغاز به کار دولت روحانی، با وجودی که موافقت نیمی از مجلس را جلب کرده بود، با اختلاف یک رای از مجموع ۲۸۴ رای موفق به حضور در وزارت آموزش و پرورش نشد. دو روز بعد حسن روحانی طی حکمی وی را به معاونت رئیس جمهور و ریاست سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور منصوب کرد. اما نجفی باز این سمت استعفا داده و این بار به سمت دبیر ستاد هماهنگی اقتصادی منصوب شد. وی اینک پس از رای آوردن استیضاح رضا فرجی‌دانا از وزارت علوم، سرپرست وزارت علوم شده است.

انتهای پیام/

نظرات/سوالات

  • هیچ نظری یافت نشد
لطفا برای ثبت نظر خود وارد شوید

چند رسانه ای

صوت: بحث و گفتگو دکتر جعفری در باب شبهات فرهنگی
صوت: گزارش صحن علنی دوشنبه 26 اسفند در مصاحبه با رادیو فرهنگ
صوت: نطق اضطراری آخر سال دکتر قاسم جعفری در مجلس
گزارش صحن علنی 25اسفند در مصاحبه با رادیو فرهنگ
گزارش صحن علنی شنبه 24 اسفند در مصاحبه با رادیو فرهنگ
گزارش صحن علنی 21 اسفند در مصاحبه با رادیو فرهنگ
گزارش بازدید دکتر قاسم جعفری از حوزه گیفان

آخرین مطالب

آمار بازدید

امروز
دیروز
بازدید کل
1628
1656
4616001
شنبه، 04 اسفند 1397

گالری تصاویر

No result...