A+ R A-

مجلس نسبت به فتنه حساس است

 مجلس نسبت به فتنه حساس استسخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس گفت: مجلس نسبت به فتنه حساس است و در رای اعتماد اول وزیر علوم هم این مسئله را به خوبی نشان داد.

به گزارش گروه "رسانه‌های دیگر" خبرگزاری تسنیم، قاسم جعفری، ‌سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس در خصوص انتظار مجلس از دولت برای معرفی و پیشنهاد وزیر علوم جدید اظهار داشت: مجلس نسبت به فتنه حساس است و در رای اعتماد اول هم این مسئله را به خوبی نشان داد.

جعفری ادامه داد: امیدواریم دولت محترم برای معرفی وزیر بعدی فردی را به مجلس معرفی کنند که دانشمند باشند و دانشگاه را بشناسند در خصوص فتنه مرزبندی مشخصی داشته باشد.

سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس افزود: انتظار مجلس از وزیر علوم جدید این است که برای وزارت علوم برنامه داشته باشد و در بحث ارتباط دانشگاه و صنعت به صورت شعاری برخورد نکند و بودجه پژوهشی را از حاشیه به متن آورد و در بحث تقویت هرم علمی دانشگاه برنامه مدونی داشته باشد و همچنین آمایش سرزمینی در رشته‌های دانشگاهی را مد نظر قرار دهد.

وی اضافه کرد: نیاز سنجی در توسعه رشته‌ها به عنوان یک ضرورت کشوری است و دانشگاه باید از حاشیه به متن آورده شود. وزیر جدید باید دانشگاه‌ها را مسئله محور تعریف کند و در بحث کلان ملی و کیفیت دانشگاه‌ها برنامه مدونی ارائه کند.

جعفری یادآور شد: این بخشی از برنامه‌هاست که مجلس از وزیر علوم آینده انتظار دارد و باید منتظر بود تا ببینیم آقای روحانی چه کسی را برای وزارت علوم انتخاب خواهد کرد.

انتهای پیام/

نظرات/سوالات

  • هیچ نظری یافت نشد
لطفا برای ثبت نظر خود وارد شوید

چند رسانه ای

صوت: بحث و گفتگو دکتر جعفری در باب شبهات فرهنگی
صوت: گزارش صحن علنی دوشنبه 26 اسفند در مصاحبه با رادیو فرهنگ
صوت: نطق اضطراری آخر سال دکتر قاسم جعفری در مجلس
گزارش صحن علنی 25اسفند در مصاحبه با رادیو فرهنگ
گزارش صحن علنی شنبه 24 اسفند در مصاحبه با رادیو فرهنگ
گزارش صحن علنی 21 اسفند در مصاحبه با رادیو فرهنگ
گزارش بازدید دکتر قاسم جعفری از حوزه گیفان

آخرین مطالب

آمار بازدید

امروز
دیروز
بازدید کل
741
664
5364294
یکشنبه، 26 آبان 1398

گالری تصاویر

No result...