A+ R A-

وزیر علوم پیشنهادی نماد شخصیتی‌اش آرام‌بخش دانشگاه باشد

 وزیر علوم پیشنهادی نماد شخصیتی‌اش آرام‌بخش دانشگاه باشدسخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس اظهار کرد: وزیر علوم پیشنهادی باید نماد شخصیتی‌اش آرام‌بخش در دانشگاه باشد و دانشگاه را به حاشیه نبرد.

قاسم جعفری در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، درباره ویژگی‌های وزیر پیشنهادی علوم که توسط دولت به مجلس جهت رأی اعتماد معرفی می‌شود، گفت: گرچه ویژگی‌های عمومی و شخصیتی مهم است اما روند مدیریتی مهمتر است.

این عضو هیأت رئیسه کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس، خاطرنشان کرد: شخصی که به عنوان وزیر معرفی می‌شود طبیعتا باید دارای ویژگی‌های عمومی مانند التزام عملی به اسلام، ولایت فقیه و قانون اساسی باشد، البته سابقه شخصی فرد نشان می‌دهد که در کوران حوادث و در بزنگاه‌های اصلی پشتیبان جریان انقلاب اسلامی بوده است.

وی افزود: فرد معرفی شده باید دارای شخصیت علمی در عرصه داخلی و بین‌المللی باشد زیرا قرار است وزیر علوم، تحقیقات و فن‌آوری کشوری باشد که سرعت رشد علمی آن 11 برابر نرم جهانی است.

جعفری خاطرنشان کرد: این شخص باید در بین اساتید و دانشگاهیان معتبر باشد و در بحث مدیریتی نیز از توانمندی برخوردار باشد و رسالت‌هایی که دانشگاه و وزارت علوم بر اساس اساسنامه و منویات مقام معظم رهبری دارد را انجام دهد.

سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با بیان این‌که فردی که عهده‌دار تصدی وزارت علوم می‌شود باید به مقوله‌های آموزش، پژوهش و فرهنگ توجه داشته باشد، گفت: این شخص باید نماد شخصیتی‌اش آرام‌بخش در دانشگاه باشد و دانشگاه را به حاشیه نبرد. البته گاهی ممکن است اطرافیان شخص وزیر این‌گونه نباشند.

وی در پایان تأکید کرد: وزارت علوم باید در راستای توجه به اهداف کرسی‌های آزاداندیشی حرکت کند و از سویی اسناد بالادستی و گام برداشتن در جهت افق 1404 سرلوحه کار قرار گیرد.

انتهای پیام

نظرات/سوالات

  • هیچ نظری یافت نشد
لطفا برای ثبت نظر خود وارد شوید

چند رسانه ای

صوت: بحث و گفتگو دکتر جعفری در باب شبهات فرهنگی
صوت: گزارش صحن علنی دوشنبه 26 اسفند در مصاحبه با رادیو فرهنگ
صوت: نطق اضطراری آخر سال دکتر قاسم جعفری در مجلس
گزارش صحن علنی 25اسفند در مصاحبه با رادیو فرهنگ
گزارش صحن علنی شنبه 24 اسفند در مصاحبه با رادیو فرهنگ
گزارش صحن علنی 21 اسفند در مصاحبه با رادیو فرهنگ
گزارش بازدید دکتر قاسم جعفری از حوزه گیفان

آخرین مطالب

آمار بازدید

امروز
دیروز
بازدید کل
249
1656
4614622
شنبه، 04 اسفند 1397

گالری تصاویر

No result...