A+ R A-

بررسی برخی از مصادیق بازگشت دانشجویان ستاره دار به دانشگاه ها با حضور وزیر اطلاعات

بررسی برخی از مصادیق بازگشت دانشجویان ستاره دار به دانشگاه ها با حضور وزیر اطلاعاتسخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس٬ از حضور وزیر اطلاعات در کمیسیون متبوعش برای ارایه توضیحاتی درباره انتصابات صورت گرفته در حوزه وزارتی وزارت علوم و برخی از دانشگاه‌ها خبر داد.

قاسم جعفری در گفت وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری خانه ملت٬ در تشریح جزییات جلسه امروز یک‌شنبه(31 شهریور) کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس٬ گفت: وزیر اطلاعات امروز مهمان کمیسیون آموزش مجلس برای ارایه توضیحاتی در خصوص دغدغه‌های نمایندگان درباره انتصاباتی صورت گرفته در حوزه وزارتی وزارت علوم و برخی از دانشگاه‌ها بود.

نماینده مردم بجنورد٬ مانه و سملقان در مجلس شورای اسلامی٬ با یادآوری طرح موضوع بازگشت برخی از دانشجویان موسوم به دانشجویان ستاره‌دار به دانشگاه در جلسه امروز با حضور وزیر اطلاعات در کمیسیون آموزش مجلس٬ افزود: نمایندگان در حضور وزیر اطلاعات مصادیقی از ورود این دانشجویان مطرح کردند که دغدغه مقام معظم رهبری نیز بوده است و ایشان در این‌خصوص تاکیدات بسیاری داشتند.

وی با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری در خصوص تاکید بر مرزبندی فتنه که در آخرین دیدار ایشان با هیات دولت مطرح شد٬ تصریح کرد: با حضور وزیر اطلاعات بحث‌هایی در خصوص اینکه آیا شاخص‌ها درخصوص کسانی که دوباره به محیط دانشگاه بازگشته‌اند رعایت می‌شود یا خیر مطرح شد.

جعفری گفت: وزیر اطلاعات رویه جاری در وزارت اطلاعات را توضیح داد و درخصوص مصادیق دانشجویان ستاره‌دار بازگشته به تحصیل نیز قرار شد اگر مواردی وجود دارد نام برده شده و دقیقاً مشخص شود علت قبولی یا رد آنها چیست.

وی در تشریح جزییات دستور کار دیگر کمیسیون آموزش مجلس٬ گفت: میهمان دیگر این کمیسیون حمید میرزاده رئیس دانشگاه آزاد اسلامی بودند.

جعفری ادامه داد: بحث افزایش پذیرش دانشجویان مقطع دکتری در دانشگاه آزاد اسلامی با حضور رئیس این دانشگاه در کمیسیون آموزش مجلس مورد بررسی قرار گرفت و دغدغه نمایندگان درخصوص افزایش این حجم برای تحصیلات تکمیلی که تبعات بی‌شماری در بردارد مطرح شد.

این نماینده مردم در مجلس نهم٬ با یادآوری سوالات مطرح شده از سوی نمایندگان از میرزاده در خصوص چرایی افزایش پذیرش تحصیلات تکمیلی در دانشگاه‌ آزاد اسلامی٬ افزود: در این نشست از میرزاده پرسیده شد که آیا ما به همین نسبت برای افراد پذیرش شده استاد داریم؟ آیا امکانات آموزشی، کارگاهی، آموزشگاهی به اندازه این افراد وجود دارد؟

وی ادامه داد: با توجه به اینکه مقطع دکتری، مقطع مهم و تحقیقاتی به شمار می‌رود، افزیش پذیرش دکتری در این دانشگاه از طرفی تبعات دیگری نیز دارد و با انتظاراتی که در آنها شکل می‌گیرد، توقع برای پیدا کردن شغل مناسب را نیز در فارق‌التحصیلان باید در نظر داشته باشیم.

جعفری با یادآوری توضیحات میرزاده در این باره گفت: مسئولان دانشگاه آزاد نیز توضیحاتی داشتند از جمله اینکه ما خیلی افزایش پذیرش در مقطع دکتری نداشتیم و آنچه که تاکنون غیررسمی گرفته می‌شد امسال به صورت رسمی شده است.

سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی ادامه داد: دغدغه‌ای که دوستان ما در کمیسیون آموزش داشتند این بود که دانشگاه آزاد باید نظارت‌پذیری پیشه کند و در چارچوب اهداف و مصوبات سیاست‌های شورای عالی انقلاب فرهنگی، منویات رهبر انقلاب و همچنین اختیارات قانونی هیات امنا حرکت کند./

پایان پیام

نظرات/سوالات

  • هیچ نظری یافت نشد
لطفا برای ثبت نظر خود وارد شوید

چند رسانه ای

صوت: بحث و گفتگو دکتر جعفری در باب شبهات فرهنگی
صوت: گزارش صحن علنی دوشنبه 26 اسفند در مصاحبه با رادیو فرهنگ
صوت: نطق اضطراری آخر سال دکتر قاسم جعفری در مجلس
گزارش صحن علنی 25اسفند در مصاحبه با رادیو فرهنگ
گزارش صحن علنی شنبه 24 اسفند در مصاحبه با رادیو فرهنگ
گزارش صحن علنی 21 اسفند در مصاحبه با رادیو فرهنگ
گزارش بازدید دکتر قاسم جعفری از حوزه گیفان

آخرین مطالب

آمار بازدید

امروز
دیروز
بازدید کل
2075
1656
4616448
شنبه، 04 اسفند 1397

گالری تصاویر

No result...