A+ R A-

ارایه گزارش‌های فانی و نجفی به کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس

 ارایه گزارش‌های فانی و نجفی به کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلسسخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس٬ از ارایه گزارش‌های فانی و نجفی به کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس خبر داد.

قاسم جعفری در گفت وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری خانه ملت٬ در تشریح جلسه امروز کمیسیون آموزش و تحقیقات٬‌ افزود: محمدعلی نجفی سرپرست وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در جلسه امروز کمیسیون آموزش حضور یافت.

نملاینده مردم بجنورد٬ مانه و سملقان در مجلس شورای اسلامی٬ ادامه داد: در جلسه مباحثی درباره دانشگاه‌ها و آغاز سال تحصیلی، برنامه‌های این وزارتخانه، انتصابات و تناقضات وزارتخانه‌های علوم و اطلاعات در این مورد و دغدغه‌هایی از جمله بورس صحبت‌هایی مطرح شد.

این نماینده مردم در مجلس نهم٬ یادآور شد: توصیه کمیسیون این بود تکلیف دانشگاه‌های علمی کاربردی و فنی و حرفه‌ای باید مشخص شود زیرا اکنون یک سرپرست دارد که نجفی نیز عنوان کرد ظرف مدت دو هفته این موضوع تعیین تکلیف خواهد شد.

وی یادآور شد: دغدغه کمیسیون در حوزه آموزش عالی٬ روند علمی در این بخش همچنین تحقق منویات مقام معظم رهبری و نقشه جامع علمی کشور در مورد سند آمایش آموزش عالی نیز از مواردی بود که نجفی توضیحاتی را ارایه کرد.

جعفری گفت: بحث کمیته بورسی که کمیسیون انتخاب کرده با آنچه که وزارت تعیین کرده بود از موارد مورد بحث در کمیسیون به شمار می‌رفت که بر اساس آن کمیسیون به موضوعاتی که کمیته تعیین شده از سوی وزارت علوم می‌پردازد٬ نظارت دارد.

این نماینده مردم در مجلس نهم٬‌ تصریح کرد: ناگفته نماند که دو نفر از نمایندگانی که در کمیته تعیین شده از سوی وزارت علوم مشغول به فعالیت هستند شخصیتی حقیقی دارند و به عنوان نماینده مجلس در جلسات شرکت نمی‌کنند بلکه از حیث شخصیت حقیقی خود موضوعات دانشجویان بورسیه را بررسی می‌کنند.

جعفری تصریح کرد: در جلسه امروز همچنین علی‌اصغر فانی وزیر آموزش و پرورش حضور یافت و گزارش از وضعیت این وزارتخانه در آغاز سال تحصیلی ارائه کرد و نمایندگان نیز مسائلی را مطرح کردند.

این نماینده مردم در مجلس نهم٬‌ با بیان اینکه بر اساس گزارش وزیر آموزش و پرورش حدود 12میلیون دانش‌آموز در سراسر کشور وجود دارند٬ یادآور شد: در این راستا حدود یک میلیون فرهنگی در حوزه آموزش و پرورش وجود دارد که کار خود را در سال جید آغاز کرده‌اند.

وی گفت: یکی از طرح‌های وزارت آموزش و پرورش استفاده از ظرفیت خالی مدارس غیر دولتی است که امسال در دستور کار وزارت آموزش و پرورش قرار گرفت.

جعفری یادآور شد: در مورد مربیان پیش دبستانی‌ نیز صحبت‌هایی صورت گرفت و عنوان شد مبنا بر آن است که این افراد با شرایط قبلی خود ارایه خدمت کنند بدان معنا که طرف حساب آنها با شرکتی که قرارداد می‌بندند آموزش و پرورش نیست بلکه مدارس غیر دولتی است./

پایان پیام

نظرات/سوالات

  • هیچ نظری یافت نشد
لطفا برای ثبت نظر خود وارد شوید

چند رسانه ای

صوت: بحث و گفتگو دکتر جعفری در باب شبهات فرهنگی
صوت: گزارش صحن علنی دوشنبه 26 اسفند در مصاحبه با رادیو فرهنگ
صوت: نطق اضطراری آخر سال دکتر قاسم جعفری در مجلس
گزارش صحن علنی 25اسفند در مصاحبه با رادیو فرهنگ
گزارش صحن علنی شنبه 24 اسفند در مصاحبه با رادیو فرهنگ
گزارش صحن علنی 21 اسفند در مصاحبه با رادیو فرهنگ
گزارش بازدید دکتر قاسم جعفری از حوزه گیفان

آخرین مطالب

آمار بازدید

امروز
دیروز
بازدید کل
1542
1656
4615915
شنبه، 04 اسفند 1397

گالری تصاویر

No result...