A+ R A-

بررسی چرایی افزایش بدون ضابطه ظرفیت پذیرش مقطع دکتری

 بررسی چرایی افزایش بدون ضابطه ظرفیت پذیرش مقطع دکتریسخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس٬ از بررسی موضوع چرایی افزایش بدون ضابطه ظرفیت پذیرش مقطع دکتری در دانشگاه آزاد خبر داد و گفت: مقرر شد مسئولان دانشگاه آزاد مجوزها و تعداد دقیق افراد پذیرش شده برای مقطع دکتری را به کمیسیون تحویل دهند.

قاسم جعفری در گفت وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری خانه ملت٬ در تشریح جزییات جلسه امروز یک‌شنبه(27 مهرماه) کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس٬ ار ابراز نگرانی اعضای کمیسیون آموزش مجلس نسبت به برگزاری آزمون پایه و کارورزی پزشکی که با قطب بندی دهگانه انجام شده خبر داد.

نماینده مردم بجنورد٬ مانه و سملقان در مجلس شورای اسلامی٬‌با تاکید بر ضرورت توجه به آزمون سنجش و پذیرش دانشجو و همچنین سابقه تحصیلی افراد٬ گفت: جدی گرفتن بحث سنجش و پذیرش دانشجو از سوی وزارت علوم یکی از بحث‌های کمیسیون آموزش بود.

وی با انتقاد از رشد بدون ضابطه ظرفیت پذیرش در مقطع دکتری دانشگاه آزاد اسلامی٬ تصریح کرد: افزایش 12 هزار نفری ظرفیت دانشگاه آزاد برای مقطع دکتری فاجعه علمی برای کشور به همراه خواهد داشت.

این نماینده مردم در مجلس نهم٬ با بیان اینکه وزارت علوم باید در اعطای مجوزها برای پذیرش در مقطع دکتری دقت بیشتری داشته باشد٬ گفت: طبق ادعای دانشگاه آزاد مبنی بر اینکه تمامی پذیرش‌ها با مجوز بوده باید تعداد دقیق پذیرفته‌شدگان و همچنین مجوز رشته‌هایی که از وزارت علوم اخذ شده به کمیسیون ارائه شود.

وی همچنین ادامه داد: برنامه سفر کمیسیون آموزش به استان مازندران نیز بررسی شد که روزهای چهارشنبه و پنجشنبه این سفر در دستور کار قرار دارد.

جعفری همچنین از بررسی استفساریه قانون الحاق دو تبصره به ماده 17 تعیین تکلیف استخدامی مربیان حق التدریس در جلسه امروز کمیسیون آموزش مجلس خبر داد و گفت: سوال این بود که دانشجویان ورودی سال 88 تربیت دبیر کردکوی آیا مشمول مصوب 19 مهرماه سال 91 می شوند یا خیر که قرار شد کمیته آموزش فردا بررسی جدی‌تری این موضوع با حضور مسئولان آموزش و پرورش و مرکز پژوهش‌ها را در دستور کار قرار دهد.

وی همچنین با یادآوری بررسی تقاضای ده نفر از نمایندگان محترم مبنی بر اعمال ماده(236) آیین‌نامه داخلی مجلس شورای اسلامی در خصوص نحوه عملکرد مرکز جذب هیأت علمی وزارت علوم، تحقیقات فناوری و مجموعه‌های تابعه در کمیسیون آموزش مجلس٬ افزود: در این رابطه کمیسیون مصوب کرد که هیاتی تشکیل و حقیقت یابی این موضوع را دنبال کند که آیا انحرافی صورت گرفته یا خیر که گزارش آن به هیات رئیسه ارجاع خواهد شد.

وی ادامه داد: بررسی طرح ادغام شورای عالی فناوری اطلاعات در شورای عالی فضای مجازی و حذف ماده (4) قانون وظایف و اختیارات وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات به عنوان کمیسیون فرعی در کمیسیون بررسی شد.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی٬ یادآور شد: پس از بررسی طرح مذکور کمیسیون آمورش کلیات این ادغام شورای عالی فناوری اطلاعات در شورای عالی فضای مجازی را تصویب کرده و همچنین رای به انحلال شورای عالی فناوری اطلاعات داد تا خود شورای عالی فضای مجازی فعالیت‌ها را انجام دهد./

پایان پیام

نظرات/سوالات

  • هیچ نظری یافت نشد
لطفا برای ثبت نظر خود وارد شوید

چند رسانه ای

صوت: بحث و گفتگو دکتر جعفری در باب شبهات فرهنگی
صوت: گزارش صحن علنی دوشنبه 26 اسفند در مصاحبه با رادیو فرهنگ
صوت: نطق اضطراری آخر سال دکتر قاسم جعفری در مجلس
گزارش صحن علنی 25اسفند در مصاحبه با رادیو فرهنگ
گزارش صحن علنی شنبه 24 اسفند در مصاحبه با رادیو فرهنگ
گزارش صحن علنی 21 اسفند در مصاحبه با رادیو فرهنگ
گزارش بازدید دکتر قاسم جعفری از حوزه گیفان

آخرین مطالب

آمار بازدید

امروز
دیروز
بازدید کل
2837
1656
4617210
شنبه، 04 اسفند 1397

گالری تصاویر

No result...