A+ R A-

وضعیت سرپرست دانشگاه ها هرچه زودتر مشخص شود

 وضعیت سرپرست دانشگاه ها هرچه زودتر مشخص شودسخنگوی کمیسیون آموزش مجلس شورای اسلامی گفت: وضعیت سرپرست دانشگاه ها هرچه زودتر باید توسط دولت مشخص شود.

قاسم جعفری در گفت و گو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری خانه ملت، با انتقاد ازعدم معرفی جانشین فرجی دانا گفت: پیشنهاد ما به رئیس جمهور است که هرچه زودتر گزینه تصدی وزارت علوم را هرچه سریعتر معرفی کند تا وضعیت سرپرست دانشگاه ها مشخص شود.

نماینده مردم بجنورد و جاجرم در مجلس شورای اسلامی با اشاره به مشکلات سیستم سرپرستی ادامه داد: سرپرست نمی تواند تصمیم گیری نمی تواند کند و برنامه ریزی میان مدت جایگزین برنامه ریزی بلند مدت می شود ضمن این که اگر برنامه ریزی انجام دهد زیر مجموعه اش آن را جدی نمی گیرد.

وی در خصوص معرفی منابع اختصاصی دانشگاه پیام نور به دانشجویان گفت: پیام نور با سایر دانشگاه ها متفاوت است و کمیته تدوینی وجود دارد که در زمینه تالیف کتب اظهار نظر می کند.

جعفری بیان کرد: پیام نور دانشگاه نیمه حضوری است که 500 شعبه دارد و آزمون هر ترمش مانند کنکور است بر این اساس اگر کمیته درسی این دانشگاه به درستی عمل کند می تواند منابع درسی را در قالب جدید و بر اساس سر فصل های مصوب وزارت علوم به دانشجویان ارائه کند.

این نماینده مردم در مجلس نهم گفت: به علت این که پاسخنامه های دانشجویان پیام نور توسط دستگاه تصحیح می شود اگر منابع یکسان نباشد مشکلات بوجود می آورد.

سخنگوی کمیسیون آموزش مجلس شورای اسلامی خاطر نشان کرد: اگر در سایر دانشگاه ها سر فصل ها رعایت شود و کتاب غنی باشد استاد می تواند معرفی کند به شرط این که کمیته تدوین دانشگاه در چارچوب های مشخص اقدام کند./

پایان پیام

نظرات/سوالات

  • هیچ نظری یافت نشد
لطفا برای ثبت نظر خود وارد شوید

چند رسانه ای

صوت: بحث و گفتگو دکتر جعفری در باب شبهات فرهنگی
صوت: گزارش صحن علنی دوشنبه 26 اسفند در مصاحبه با رادیو فرهنگ
صوت: نطق اضطراری آخر سال دکتر قاسم جعفری در مجلس
گزارش صحن علنی 25اسفند در مصاحبه با رادیو فرهنگ
گزارش صحن علنی شنبه 24 اسفند در مصاحبه با رادیو فرهنگ
گزارش صحن علنی 21 اسفند در مصاحبه با رادیو فرهنگ
گزارش بازدید دکتر قاسم جعفری از حوزه گیفان

آخرین مطالب

آمار بازدید

امروز
دیروز
بازدید کل
3047
1656
4617420
شنبه، 04 اسفند 1397

گالری تصاویر

No result...