A+ R A-

انتقاد از نبود آمار دقیق بی‌سوادی/ایجاد سامانه‌ برای شناسایی کودکان بازمانده از تحصیل لازمه ریشه‌کن کردن

 انتقاد از نبود آمار دقیق بی‌سوادی/ایجاد سامانه‌ برای شناسایی کودکان بازمانده از تحصیل لازمه ریشه‌کن کردن رئیس فراکسیون حمایت از کودک و نوجوان مجلس٬ با مثبت ارزیابی کردن تصمیم دولت برای در دستور کار قرار گرفتن سیاست‌های تشویقی جهت بازگشت کودکان کار به محیط تحصیل٬ گفت: ایجاد سامانه‌ای برای شناسایی کودکان از تحصیل بازمانده لازمه این مهم و انسداد بی‌سوادی در کشور است.

قاسم جعفری در گفت وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری خانه ملت٬ با یادآوری در دستور کار قرار گرفتن سیاست‌های تشویقی از سوی دولت برای بازگشت کودکان کار به محیط تحصیل٬ گفت: ریشه‌کن کردن بی‌سوادی بین کودکانی که به علت نداشتن استطاعت مالی یا مشکلاتی از این دست از تحصیل باز مانده‌اند گامی مثبت در جهت رشد علمی٬ اقتصادی و اجتماعی کشور است.

نماینده مردم بجنورد٬ جاجرم، مانه و سملقان در مجلس شورای اسلامی٬ با بیان اینکه ریشه کن کردن بیسوادی بین کودکان در سنین تحصیل که به هر دلیلی موفق به نشستن در کلاس درس نشده‌اند نیازمند شناسایی آن‌ها در جامعه است٬ افزود: متاسفانه نداشتن سیستم‌ آماری دقیق و یا اعتماد نکردن افراد جامعه به دستگاه‌های آماری کشور برای در اختیار قرار دادن اطلاعات‌شان باعث شده تا اطلاعات دقیق از این کودکان و همچنین بزرگسالان بی‌سواد در دست نباشد.

این نماینده مردم در مجلس نهم٬ با تاکید بر ضرورت رفع نقاط ضعف سیستم اطلاعات و آماری کشور٬ تصریح کرد: دولت باید با ایجاد سامانه‌ای برای شناسایی کودکان کار که به دلایل مختلف از جمله بی‌سرپرستی یا بدسرپرستی مجبور به ترک تحصیل شده‌اند از رشد روند بی‌سوادی در کشور جلوگیری کند.

وی ادامه داد: بی‌سوادی باید از جامعه رخت بسته و کسانی که به علت سختی معیشت مجبور به ترک تحصیل شده‌اند باید با حمایت دولت امکان ادامه تحصیل که حق مسلم آنان است را باز یابند.

جعفری با بیان اینکه آموزش رایگان طبق قانون اساسی کشورمان حق هر فردی در جامعه است٬ گفت: دولت باید با ایجاد سامانه‌ای نسبت به شناسایی کودکان از تحصیل باز مانده اقدام کرده و به این ترتیب بساط بی‌سوادی را در کشور جمع کند.

رئیس فراکسیون حمایت از کودک و نوجوان مجلس٬ یادآور شد: سیاست‌های دولت برای باسواد شدن افراد و انسداد بیسوادی متکی بر اهرم های تشویقی مولفه مثبتی است که اگر با مقدمات کافی همراه شود نتایج قابل قبولی به همراه خواهد داشت./

پایان پیام

نظرات/سوالات

  • هیچ نظری یافت نشد
لطفا برای ثبت نظر خود وارد شوید

چند رسانه ای

صوت: بحث و گفتگو دکتر جعفری در باب شبهات فرهنگی
صوت: گزارش صحن علنی دوشنبه 26 اسفند در مصاحبه با رادیو فرهنگ
صوت: نطق اضطراری آخر سال دکتر قاسم جعفری در مجلس
گزارش صحن علنی 25اسفند در مصاحبه با رادیو فرهنگ
گزارش صحن علنی شنبه 24 اسفند در مصاحبه با رادیو فرهنگ
گزارش صحن علنی 21 اسفند در مصاحبه با رادیو فرهنگ
گزارش بازدید دکتر قاسم جعفری از حوزه گیفان

آخرین مطالب

آمار بازدید

امروز
دیروز
بازدید کل
1627
1656
4616000
شنبه، 04 اسفند 1397

گالری تصاویر

No result...