A+ R A-

بازدید سرزده فراکسیون حمایت از حقوق کودک و نوجوان مجلس از مهدها

 بازدید سرزده فراکسیون حمایت از حقوق کودک و نوجوان مجلس از مهدهارئیس فراکسیون حمایت از کودک و نوجوان مجلس٬ از برنامه فراکسیون متبوعش برای بازدید سرزنده از مهدهای کودک برای بررسی عملکرد و مجوز آن‌ها خبر داد.

قاسم جعفری در گفت وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری خانه ملت٬با تاکید بر ضرورت تشدید نظارت‌ها بر عملکرد مهدهای کودک در سراسر کشور از برنامه فراکسیون متبوعش برای بازدید سرزنده از مهدها و بررسی عملکرد و مجوز آن‌ها خبر داد.

نماینده مردم بجنورد٬مانه و سملقان در مجلس شورای اسلامی٬با یادآوری برگزاری جلسات متعدد از سوی فراکسیون حمایت از حقوق کودک و نوجوان مجلس با مسئولان مربوط به این حوزه برای بهبود وضعیت مهدهای کودک٬افزود:‌ برگزاری نشست‌های متعدد با مسئولان تاکنون نتایج مثبتی در حوزه حمایت از حقوق کودک و نوجوان در برداشته است.

وی با بیان اینکه وضعیت نامطلوب نگهداری کودکان در برخی مهدها٬وضعیت بهداشتی ضعیف و همچنین کادر ناکارآمد و غیر متخصص از معضلاتی است که باید با تشدید نظارت‌ها با آن برخورد شود٬تصریح کرد: هر چند نگهداری کودکان در مهدها به ارتقا شخصیت آنان کمک می‌کند اما اگر هر پدیده خوبی مورد نظارت قرار نگیرند می‌توانند اثرات نامطلوبی برای جامعه داشته باشند.

این نماینده مردم در مجلس نهم٬با تاکید بر اینکه فراکسیون حمایت از حقوق کودکان و نوجوانات در حد توان به وضعیت مهدها رسیدگی می‌کند٬گفت: ما به اعضای فراکسیون گفته ایم که در حوزه انتخابیه خود با مهدها تعامل خوبی داشته باشند و با نظارت بر شرایط آن‌ها از بروز تخلفات جلوگیری کنند.

جعفری از دعوت سازمان بهزیستی به عنوان متولیان امر مهدکودک‌ها به این کمیسیون خبر داد و تاکید کرد: به طور حتم باید از نظر ساختاری، آموزشی و نحوه گزینش مدیران ومربیان این موضوعات مورد بحث قرار گیرد.

نماینده مردم بجنورد،‌مانه و سملقان در مجلس شورا ی اسلامی،‌ ادامه داد: از سویی دیگر قرار است از مسئولان کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان نیز دعوت شود تا گزارشی به کمیسیون ارایه دهند؛ با توجه به اینکه این کانون آموزش‌های کوتاه مدت دارند اما دارای اثرگذاری زیادی هستند لذا باید نگاه جدی‌تری به عملکرد آنها داشته باشیم.

وی تصریح کرد: ما از نمایندگان درخواست کردیم تا نظارتی بر مهدهای کودک حوزه‌های انتخابیه خود داشته باشند و گزارشات آن را به فراکسیون اعلام کنند تا بتوانیم به صورت دقیق معضلات را مورد بررسی قرار دهیم.

جعفری درباره زمان دعوت مسئولان به کمیسیون،‌ افزود: اکنون از مرکز پژوهش‌های مجلس درخواست کردیم تا به طور تخصصی نسبت به این موضوع ورود پیدا کرده و گزارشی به کمیسیون ارایه دهد تا با حضور مسئولان مربوطه بتوان تخصصی‌تر معضلات پیش رو را ریشه‌یابی کرد.

رئیس فراکسیون حمایت از حقوق کودکان و نوجوانان مجلس شورای اسلامی٬با بیان اینکه باید جلوی ادامه فعالیت مهدهای کودک که بدون اخذ مجوز از سازمان‌ها و دستگاه‌های مربوطه اقدام به پذیرش کودکان می‌کنند گرفته شود٬گفت: در صورتی که تمامی مهدها در کشور با اخذ مجوز از سازمان بهزیستی فعالیت کنند و عملکرد آن‌ها نیز مورد نظارت و ارزیابی واقع شود تخلفی از آن‌ها سر نخواهد زد./

پایان پیام

نظرات/سوالات

  • هیچ نظری یافت نشد
لطفا برای ثبت نظر خود وارد شوید

چند رسانه ای

صوت: بحث و گفتگو دکتر جعفری در باب شبهات فرهنگی
صوت: گزارش صحن علنی دوشنبه 26 اسفند در مصاحبه با رادیو فرهنگ
صوت: نطق اضطراری آخر سال دکتر قاسم جعفری در مجلس
گزارش صحن علنی 25اسفند در مصاحبه با رادیو فرهنگ
گزارش صحن علنی شنبه 24 اسفند در مصاحبه با رادیو فرهنگ
گزارش صحن علنی 21 اسفند در مصاحبه با رادیو فرهنگ
گزارش بازدید دکتر قاسم جعفری از حوزه گیفان

آخرین مطالب

آمار بازدید

امروز
دیروز
بازدید کل
1577
1656
4615950
شنبه، 04 اسفند 1397

گالری تصاویر

No result...