A+ R A-

تذکر ۲۵ نماینده به روحانی درباره پیش‌نویس قطعنامه شورای حکام

صحن مجلس

۲۵ تن از نمایندگان مجلس در تذکری به رئیس جمهور تاکید کردند که مفاد پیش‌نویس قطعنامه شورای حکام در رابطه با بستن پی ام دی یک فریب آمریکایی است و اقدام عاجل رئیس جمهور را برای حفظ منافع ملی می‌طلبد.

ابراهیم کارخانه‌ای نماینده همدان در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری تسنیم، از تذکر 25 تن از وکلای ملت به حجت‌الاسلام حسن روحانی رئیس‌جمهور کشورمان خبر داد و اظهار داشت: این نمایندگان بر اساس ماده 208 آیین‌نامه داخلی مجلس به رئیس‌جمهور تذکر دادند و مفاد پیش‌نویس قطعنامه شورای حکام در رابطه با بستن پی‌ام‌دی را یک فریب آمریکایی برشمردند.

به گزارش تسنیم، متن این تذکر به شرح زیر است: مفاد پیش‌نویس قطعنامه شورای حکام در رابطه با بستن پی‌ام‌دی یک فریب آمریکایی است که به‌مثابه بیرون راندن دشمن از در و ورود آن از پنجره است که نظام اسلامی را در شرایطی به مراتب بدتر از قبل قرار داده و اقدام عاجل رئیس‌جمهور محترم را در جهت حفظ منافع ملی می‌طلبد.

بدون شک بستن پی‌ام‌دی و مختومه نمودن آن گام بسیار مؤثر و مهمی است که اگر به مفهوم واقعی انجام شود و فریبی در آن نباشد راه بسیاری از پیگیری‌ها و نظارت‌ها و بازرسی‌های توطئه‌ساز را سد می‌کند؛ لیکن اگر در یک بند قطعنامه موضوع بستن پی‌ام‌دی مطرح و در بخش‌های دیگر عیناٌ احیا گردیده، مصداق خروج دشمن از در و ورود آن از پنجره یا وارد کردن شمشیر نیرنگ از پشت است.

بر این اساس اگر چه در بند 9 پیش‌نویس قطعنامه پیشنهادی ظاهراً پرونده پی‌ام‌دی بسته شده ولی در بند بعدی آن (بند 10) و در بندهای "ل" و "م" پیش‌نویس قطعنامه عیناً محتوای پی‌ام دی را مورد پیگیری جدی قرار داده است و از سوی دیگر مأموریت پیش‌نویس پیشنهادی قطعنامه بستن پی‌ام‌دی بود نه صدور قطعنامه محکم‌تری علیه جمهوری اسلامی ایران که بر اساس گزارش آژانس ایران را محکوم به مطالعات امکان‌سنجی علمی و کسب صلاحیت مشخص مهارت فنی برای دستیابی به دستگاه انفجاری هسته‌ای نموده است.

این اقدام 12 سال تلاش جمهوری اسلامی ایران را مبنی بر اینکه هرگز به‌دنبال فعالیت برای دستیابی به سلاح هسته‌ای نبوده است، زیر سؤال برده است و قدرت چانه‌زنی جمهوری اسلامی ایران را از یک متهم قدرتمند به یک مجرم تبدیل نموده است. هوشمندی انقلابی حکم می‌کند که در مواجهه با برخورد دوگانه دشمن به بخش خالی لیوان که فضای توطئه را فراهم می‌کند، توجه جدی مبذول گردد.

اسامی نمایندگان تذکر‌دهنده:

1- ابراهیم کارخانه‌ای نماینده همدان

2- سیدمهدی هاشمی نماینده تهران

3- جواد کریمی‌قدوسی نماینده مشهد

4- سیدناصر موسوی‌لارگانی نماینده فلاورجان

5- رضا صابری نماینده رامیان و آزادشهر

6- نصرالله پژمان‌فر نماینده مشهد

7- حبیب آقاجری نماینده بندر ماهشهر

8- قاسم جعفری نماینده بجنورد

9- فرج‌الله عارفی نماینده جیرفت

10- عبدالوحید فیاضی نماینده نور و محمودآباد

11- محمد سلیمانی نماینده تهران

12- حسین نجابت نماینده تهران

13- بیژن نوباوه نماینده تهران

14- محمدمهدی زاهدی نماینده کرمان

15- مجتبی رحماندوست نماینده تهران

16- الیاس نادران نماینده تهران

17- موسی‌الرضا ثروتی نماینده بجنورد

18- سیدحسین نقوی حسینی نماینده ورامین

19- محمدحسن آصفری نماینده اراک

20- اسماعیل کوثری نماینده تهران

21- سیدحسین ذوالانوار نماینده شیراز

22- مهرداد بذرپاش نماینده تهران

23- علیرضا زاکانی نماینده تهران

24- احمد سالک نماینده اصفهان

25- حسین آذین نماینده رفسنجان

انتهای پیام/

تذکر به وزیر علوم درباره علت نمایش پرچم ایران بدون آرم الله در دانشگاه بجنورد

تذکر به وزیر علوم درباره علت نمایش پرچم ایران بدون آرم الله در دانشگاه بجنورددکتر قاسم جعفری نماینده مردم بجنورد،مانه و سملقان،رازوجرگلان،جاجرم و گرمه در مورد لزوم پیگیری برای عرضه مناسب آثار فرهنگی ایران در کشورهای دیگر که مورد توجه قرار می‌گیرد، به رئیس‌جمهور کشورمان و همچنین قاسمی درباره توضیح علت نمایش پرچم ایران بدون آرم الله با حضور یکی از عناصر فتنه در دانشگاه بجنورد به وزیر علوم تذکر داد.

تذکر کتبی به وزیر امور اقتصادی و دارایی درباره علت نپذیرفتن یک ضامن برای تسهیلات

تذکر کتبی به وزیر امور اقتصادی و دارایی درباره علت نپذیرفتن یک ضامن برای تسهیلاتقاسم جعفری نماینده مردم بجنورد در تذکر کتبی به وزیر امور اقتصادی و دارایی، خواستار توضیح درباره علت نپذیرفتن یک ضامن برای تسهیلات کمتر از یک میلیون تومان در بانک‌ها شد و بر ضرورت رفع این مشکل بر اساس قانون تاکید کرد.

تذکر به رئیس جمهور در خصوص علت عدم تکمیل گلزارهای شهدای خراسان شمالی

جعفری نماینده بجنورد به رئیس جمهور در خصوص علت عدم تکمیل گلزارهای شهدای خراسان شمالی تذکر داد.تذکر به رئیس جمهور در خصوص علت عدم تکمیل گلزارهای شهدای خراسان شمالی

تذکر کتبی دکتر جعفری به وزیر علوم در خصوص توضیح علت اقدامات خلاف عٌرف و قانون در دانشگاه پیام‌نور خراسان شمالی

تذکر کتبی دکتر جعفری به وزیر علوم در خصوص توضیح علت اقدامات خلاف عٌرف و قانون در دانشگاه پیام‌نور خراسان شمالی «قاسم جعفری»، نماینده مردم بجنورد در تذکر به وزیر علوم، خواستار توضیح درباره علت اقدامات خلاف عٌرف و قانون در دانشگاه پیام‌نور خراسان شمالی شد.

تذکر آیین نامه ای دکتر جعفری در خصوص ایثارگران

تذکر آیین نامه ای دکتر جعفری در خصوص ایثارگراندکتر جعفری در تذکری با استناد به ماده 24 آیین نامه داخلی مجلس گفت: ما برای قانونگذاری در خصوص ایثارگران دچار تناقض شده ایم؛ مجلس مواردی را تصویب می کند ولی دولت در اجرا یا به آن توجه نمی کند و یا در پیگیری امور جدی نیست.

وی خواستار نظارت جدی مجلس بر اجرای قوانین شد.

توضیح علت عدم همکاری سرپرست وزارت علوم با مجلس برای بورسیه‌ها

توضیح علت عدم همکاری سرپرست وزارت علوم با مجلس برای بورسیه‌هابه گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس،قاسم جعفری نماینده مردم بجنورد در تذکری به رئیس جمهور خواستار توضیح علت عدم همکاری سرپرست وزارت علوم با کمیته منتخب کمیسیون آموزش مجلس در مورد کشف حقیقت از مسئله دانشجویان بورسیه شد.

انتهای پیام/

تذکر به رئیس جمهور

تذکر به رئیس جمهور تذکر دکتر قاسم جعفری نماینده مردم بجنورد،مانه و سملقان،رازوجرگلان،جاجرم و گرمه به رئیس‌ جمهور در مورد علت سیاست انقباضی اقدامی دولت و وزارت علوم نسبت به دانشگاه پیام نور و به وزیر بهداشت در مورد عدم افزایش معنادار حقوق و مزایای سایر کادر درمانی از جمله پرستاران در کنار پزشکان تذکر داد.

تذکر کتبی دکتر جعفری به وزیر علوم

تذکر کتبی دکتر جعفری به وزیر علومدکتر قاسم جعفری نمایندگان بجنورد به وزیر علوم :علت انتصاب همزمان رئیس دانشگاه فنی حرفه‌ای به عنوان سرپرست دانشگاه علمی کاربردی و نیز در مورد علت صدور بخشنامه توسط دانشگاه آزاد که موجب ترویج بدحجابی می‌شود

آقای رئیس جمهور! عدم توجه به وام ازدواج جوانان، مدیونیت روز قیامت را در پی دارد

آقای رئیس جمهور! عدم توجه به وام ازدواج جوانان، مدیونیت روز قیامت را در پی دارد*وام ازدواج:

دکتر قاسم جعفری سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات در نشست علنی امروز مجلس شورای اسلامی در تذکر شفاهی خطاب به رئیس جمهور گفت: وام ازدواج جوانان باید جدی گرفته شود و کوتاهی وزیر اقتصاد و بانکهای عامل در این باره مدیونیت روز قیامت را در پی خواهد داشت.

چند رسانه ای

صوت: بحث و گفتگو دکتر جعفری در باب شبهات فرهنگی
صوت: گزارش صحن علنی دوشنبه 26 اسفند در مصاحبه با رادیو فرهنگ
صوت: نطق اضطراری آخر سال دکتر قاسم جعفری در مجلس
گزارش صحن علنی 25اسفند در مصاحبه با رادیو فرهنگ
گزارش صحن علنی شنبه 24 اسفند در مصاحبه با رادیو فرهنگ
گزارش صحن علنی 21 اسفند در مصاحبه با رادیو فرهنگ
گزارش بازدید دکتر قاسم جعفری از حوزه گیفان

آخرین مطالب

آمار بازدید

امروز
دیروز
بازدید کل
121
201
1760133
یکشنبه، 31 تیر 1403

گالری تصاویر

No result...