A+ R A-

تقویت امام جماعت، کانون فرهنگی هنری و پایگاه بسیج مسجد، مصداق بارز آبادانی مساجد

تقویت امام جماعت، کانون فرهنگی هنری و پایگاه بسیج مسجد، مصداق بارز آبادانی مساجدبسمه تعالی

برادران و خواهران ایمانی، بر کسی پوشیده نیست که اساس تعالی و رشد جامعه انسانی و رسیدن به مقام کرامت الهی مبتنی بر تلبس به لباس فرهنگ و آموزه‌های اصیل اسلام عزیز، این دین جامع و کامل خداوندی است.

یکی از پایگاه های اصلی و بی‌بدیل نشر فرهنگ و معارف الهی و ترویج احکام خداوندی مساجد است. همانگونه که اما راحل عظیم الشأن بارها فرمودند "مسجد سنگر است، سنگرها را حفظ کنید". و رهبر معظم انقلاب بارها بر همین معنا تکیه کرده‌اند.

بر کسی پوشیده نیست که مسجد مورد نظر، مسجد معمور و آباد است و آبادی یک مسجد تنها به خشت و گل و آهن و مصالح ساختمانی و تزئینات معماری و چشم نواز آن نیست. بلکه عمران و آبادی واقعی، حضور مؤمنان و بندگان با صلابت و تشکیل دهندگان صفوف بنیان مرصوص است. به تعبیر رسای مقام معظم رهبری در خراسان شمالی، آنچه می‌تواند تضمین کننده این آبادانی معنوی و دلگرم کننده باشد، وجود و تقویت سه ضلع مثلث مسجد است؛ یعنی امام جماعت، کانون فرهنگی هنری مساجد و پایگاه بسیج مسجد.

در این فرصت ضمن عذرخواهی از عدم توفیق حضور و زیارت شما خوبان، سالروز تأسیس کانون‌های فرهنگی هنری مساجد را به تمام دست اندرکاران این معروف مهم و شما حاضران در اجلاس تبریک عرض می‌نماییم.

شکی نیست که کانون‌های یاد شده با توجه به فرصت‌های موجود و در سایه‌ی همت و تلاش و ایمان و اخلاص و همکاری و یاری طلبی از همه صاحبان اندیشه و فکر و دلسوزان راه و مرام اسلام و امام شهیدان، می‌تواند بخش مهمی از دغدغه‌های به جا و دل نگرانی‌های رهبری معظم و خبرگان رهبری در عرصه فرهنگ را با ایجاد زمینه جذب و شکوفایی جوانان عزیز جبران نماید و به تقویت جبهه فرهنگی مؤمن در مقابل هیاهوی پرطمطراق ره‌گم کردگان مبادرت ورزد و در این میان سخنان ناگفته فراوان است که به فرصتی دیگر وا می‌گذارم.

قاسم جعفری

خادم کوچک مردم در خانه ملت

رئیس مجمع نمایندگان استان در مجلس شورای اسلامی

نظرات/سوالات

  • هیچ نظری یافت نشد
لطفا برای ثبت نظر خود وارد شوید

چند رسانه ای

صوت: بحث و گفتگو دکتر جعفری در باب شبهات فرهنگی
صوت: گزارش صحن علنی دوشنبه 26 اسفند در مصاحبه با رادیو فرهنگ
صوت: نطق اضطراری آخر سال دکتر قاسم جعفری در مجلس
گزارش صحن علنی 25اسفند در مصاحبه با رادیو فرهنگ
گزارش صحن علنی شنبه 24 اسفند در مصاحبه با رادیو فرهنگ
گزارش صحن علنی 21 اسفند در مصاحبه با رادیو فرهنگ
گزارش بازدید دکتر قاسم جعفری از حوزه گیفان

آخرین مطالب

آمار بازدید

امروز
دیروز
بازدید کل
31
94
1246810
یکشنبه، 18 خرداد 1399

گالری تصاویر

No result...