A+ R A-

سلیمان، هد هد، شایعه!! جامعه ما را چه شده است که دهان بر هر چیزی می گشاییم؟

سلیمان، هد هد، شایعه!! جامعه ما را چه شده است که دهان بر هر چیزی می گشاییم؟یکی از ویژگی های سلیمان نبی امامت و حکومت بالفعل و عام الشمول اوست. همه اسباب و مقدمات یک حکمرانی خوب هم در اختیارش بود. علاوه بر نیروی انسانی، جنیان و پرندگان و ... هم در ید اختیارش بودند.

روزی آهنگ بازدید و سان دیدن از پرندگان را نمود ." و تفقد الطیر " در بازدید میدانی اش هدهد دیده نشد ؛ پرسید من او را نمی بینم یا حضور ندارد. " ما لی لا اری الهدهد ام کان من الغائبین " و افزود اگر بدون دلیل قاطع غیبت کرده باشد تنبیه و حتی کشته خواهد شد.

- البته که جرم تخطی از فرمان حاکم عادل سنگین است.

- اندکی بعد مرغک خوش خبر از طرف سبا باز آمد و ندا سر داد که ای نبی خدا من از دیار سباء خبرها دارم که تو نداری.

نکته مهم این جاست که به رغم اطمینان از راستگویی هدهد ، آن نبی خدا و حاکم علی الاطلاق به سادگی تسلیم خبر نمی شود و می گوید : " سننظر ا صدقت ام کنت من الکاذبین " در باره روایی یا ناروایی خبر تو تحقیق خواهیم کرد.

راستی جامعه ما را چه شده است که دهان بر هر چیزی می گشاییم. گوش خود را برای استماع شایعات به ارزانی عرضه می کنیم. و بی هیچ جیره و مواجب بسیاری از مصنوعات و منویات سیئه بد سیرتان را نشر می دهیم.

این که خداوند می فرماید " ان جائکم فاسق بنباء فتبینوا " در باره اخبار فاسقان تحقیق کنید؛ سِرّش همین است که ترک بدی بهتر از اعتذاز بعدی است.

پشیمانی گر چه قدری جبران کننده است اما محصولش چینی بند خورده را ماند و زخم مرهم شده که آثارش یادگار دائمی است .ساده اندیشان سهل انگاری می کنند و چون ظرفی را بشکنند و متاع گرانبهایی را گم کنند خود را به این قانع سازند که صدقه بوده است!

روغن ریخته را با منتی به پای نذر امام زاده ای بنویسند ؛ غافل از آن که در درگه ربوبی متاع گران را هم تنها به عیار کامل و نیت خالص می پذیرند تا چه رسد به این کلاهبرداری های ساده دلانه. پس مراقبت کنیم با لغزش زبان و سخن گزافی و شایعه و لافی، اطمینان به پوچ گویی های الافی و قسم های کذب حلافی شرافت خود نفروشیم و بنیان آبرویی فرو نریزیم.

ناخواسته در سپاه پلیدان و به نفع یزیدان با مراد قرآن و مرام سلیمان نستیزیم. متاسفانه در اوضاع و احوال امروز جامعه طوفانی به پاست و هیچ شخص حقیقی و حقوقی از این سونامی شایعه افترا تهمت و... در امان نیست و نتیجه آن احتمالا بزرگترین گسست اجتماعی چند بعدی است که تمدن سوزی را به همراه دارد و این همان آرزوی همه دشمنان نظام است. آیا عبرت گیری هست؟/

انتهای پیام

نظرات/سوالات

  • هیچ نظری یافت نشد
لطفا برای ثبت نظر خود وارد شوید

چند رسانه ای

صوت: بحث و گفتگو دکتر جعفری در باب شبهات فرهنگی
صوت: گزارش صحن علنی دوشنبه 26 اسفند در مصاحبه با رادیو فرهنگ
صوت: نطق اضطراری آخر سال دکتر قاسم جعفری در مجلس
گزارش صحن علنی 25اسفند در مصاحبه با رادیو فرهنگ
گزارش صحن علنی شنبه 24 اسفند در مصاحبه با رادیو فرهنگ
گزارش صحن علنی 21 اسفند در مصاحبه با رادیو فرهنگ
گزارش بازدید دکتر قاسم جعفری از حوزه گیفان

آخرین مطالب

آمار بازدید

امروز
دیروز
بازدید کل
411
2091
4551078
دوشنبه، 01 بهمن 1397

گالری تصاویر

No result...