A+ R A-

خسارت فتنه جبران نمی شود...

خسارت فتنه جبران نمی شود...راست گفت آن راحل عظیم الشان که نماز جمعه در راس همه امور است. واقعا این فریضه ارزشمند اگر به درستی اقامه گردد و خطیب جمعه با علم و آگاهی و آمادگی روحی و جسمی در جایگاه سخن حاضر شود در هر دو بعد عبادی و سیاسی بسیار اثرگذار و روشنگر است.

این هفته هم توفیق داشتم در نماز جمعه لواسانات حاضر شوم. علت هم این است که محل سکونت ما در یکی از شهرک های حاشیه ای تهران است که حضور در نماز جمعه این شهرستان نزدیک تر از مصلای تهران می باشد.

خدا خیر دهد خطیب جمعه حاج آقا لواسانی را در دو نکته مهم روشنگری کرد

۱ - با اشاره به دهه بصیرت گفت علت وقوع فتنه ۸۸ آن بود که عده ای همچون سست ایمانان و فریب خوردگان جنگ احد که قرآن می گوید " و طائفة قد اهمتهم انفسهم " يعني همشان منافع و حفط نفس خودشان است گرفتار خودمحوری و منفعت طلبی شدند.

حرفشان این بود که درست است اکثریت به فرد دیگری رای دادند ولی ما باید در قدرت بمانیم. برخی در قیافه خیرخواهی حاضر می شوند و می گویند هر چه بود گذشت روی هم را ببوسید و با یک صلوات تمام ! غافل از این که خسارات ناشی از این فتنه اجتماعی در ابعاد داخلی و بین المللی اقتصادی اجتماعی سیاسی امنیتی فرهنگی و ...غیر قابل جبران است.

اتفاقا باید کاری کرد که افراد و گروه های دیگری جرات تکرار مجدد چنین اقدامات خیانت بار و پر زیانی را نکنند.مساله مساله انتقام و این چیزها نیست بلکه اعتبار گیری از ماجرا و در نتیجه بصیرت و معرفت فردی و جمعی حاصل شدن برای جلوگیری از تضییع منابع ملی و تحمل خسارات غیر قابل جبران است.

رهبری فرمودند این که من مدام قضیه فتنه و قضایای سال ۸۸ را تکرار کردم و عده ای ناراحت شدند طعنه زدند لطیفه ساختند و غیره همین بصیرت است. ( البته از باب امانت داری عرض می کنم خامه بحث از امام جمعه محترم بوده و مسوولیت تفصیل آن را من می پذیرم.

۲ - دومین نکته که امام جمعه محترم اشاره کرد بحث جشن خودکفایی گندم بود. ایشان فرمودند در این خصوص من عموما به مطالب رسانه های طرفدار دولت اشاره می کنم.

اولا جشن استقلال گندم می گیریم ولی کشاورز ناراحت است چون می گوید پول بهای گندم ما را که ار ریشه کم و حالت صدقه ای دارد به صورت قسطی دادند.

دو به نام کشاورزان از هشت نفر تقدیر کردند که یکی کشاورز بود یکی پزوهشگر و بقیه مسوولین بودنن معاون رییس جمهور و وزیر و فلان مسوول سوم ، چه جشن خودکفایی که شما گندم خارجی را وارد چرخه کنید و بر عکس کشاورز داخلی پولش را هم یکجا بدهید و نامش را خودکفایی! بگذارید./

انتهای پیام

نظرات/سوالات

  • هیچ نظری یافت نشد
لطفا برای ثبت نظر خود وارد شوید

چند رسانه ای

صوت: بحث و گفتگو دکتر جعفری در باب شبهات فرهنگی
صوت: گزارش صحن علنی دوشنبه 26 اسفند در مصاحبه با رادیو فرهنگ
صوت: نطق اضطراری آخر سال دکتر قاسم جعفری در مجلس
گزارش صحن علنی 25اسفند در مصاحبه با رادیو فرهنگ
گزارش صحن علنی شنبه 24 اسفند در مصاحبه با رادیو فرهنگ
گزارش صحن علنی 21 اسفند در مصاحبه با رادیو فرهنگ
گزارش بازدید دکتر قاسم جعفری از حوزه گیفان

آخرین مطالب

آمار بازدید

امروز
دیروز
بازدید کل
5345
2897
5224084
سه شنبه، 25 تیر 1398

گالری تصاویر

No result...