A+ R A-

چرا هوای تازه جبهه مردمی نیروهای انقلاب؟

چرا هوای تازه جبهه مردمی نیروهای انقلاب؟یادم هست که پس از دفاع رییس جمهور روحانی در مراسم معرفی یکی از نامزدهای وزارت علوم بر روی صندلی نشست و من اولین سخنران بودم.

گفتم آقای روحانی شما مفصل حرف از اصلاح طلب و اصولگرا زدید. من حرفم این است ای کاش نه اصولگرا داشتیم و نه اصلاح طلب و همه می شدیم حق طلب.

حقیقت مطلب آن است که مردم این همه کژتابی ها در عرصه های مختلف و از سوی اشخاص و گروه های متعدد را برنمی تابند. اوضاع اقتصادی حقیقتا در شان این مردم نیست. اوضاع اجتماعی و فرهنگی که دیگر حکایت غم جانکاه غربت سوختن و به ناچار ساختن است‌.

دست اندرکاران حاکم در اسکات منتقدان و مخالفان بی هیچ استخاره و مماشاتی اقدام می کنند. اصلا از نظر برخی دولتی ها سال اقدام و عمل یعنی سال اقدام به شکایت از منتقدان دولت و عمل پیش از موعد تبلیغات انتخاباتی‌ است.

چند روز پیش برای خرید چند قلم مایحتاج روزمره به سوپری محله رفتم. دیدم سرش خلوت است پرسیدم از ۶ ماه پیش تا به حال نشانگر قیمت اجناس به کدام سو است. حدود بیست قلم اجناس مختلف را با تغییر قیمت افزایشی بین ۱۰ تا ۴۰ درصد ظرف ۶ ماه گذشته تشریح کرد و بعد هم گفت آثار شیمیایی جبهه هنوز ریه مرا رنج می دهد به خدا ما دلمان برای این نظام می سوزد. این که راست راست به این مردم دروغ بگویند حرف از کاهش خیالی تورم و نرخ رشد توهمی ۷/۴ بزنند بیشتر از آن شیمیایی عذابمان می دهد.

همه این شرایط ما را بر آن داشت که به صراحت بگوییم ملت هوای تازه می خواهد و جناح بندی سنتی چپ و راست و اصولگرا و اصلاح طلب حتی به باور سران هر دو گروه، دیگر در سطح گفتار درمانی هم جواب نمی دهد.

اینک موعد آن رسیده است که یاران واقعی انقلاب گرد هم آیند و در روزهای سختی ندای ولی حاصر خود را در دفع غم از چهره امت لبیک صادقانه بگویند.

دیگر از جریانی چون " جبهه مردمی نیروهای انقلاب " کسی نباید به دنبال پشمی برای کلاه خود باشد. این جا تنها آرمان های اسلام و انقلاب، امام جامعه و امت امام محورند و سایرین تنها وظیفه پیوستن به این زلال جاری را دارند و اگر می پندارند که هنوز بر عهد خویش بر سر راستی ها و درستی ها هستند از هیچ تلاشی برای موفقیت این جریان نباید فرو گذارند.

فراموش نمی کنم در مراسم افطاری روستایی حاضر شدم. یکی از بزرگان آنجا که هیات امنای مسجد هم بود با دلی غمین و بغضی در گلو پس از کلی درد دل کردن گفت به من می گویند تو چپی هستی.

- پرسیدم شمابه اصول و فروع دین معتقد و ملتزم هستید یا نه؟

- گفت می بینید که هم نماز خواندم و هم بانی مسجد هستم.

- پرسیدم راه و اندیشه امام و آرمان های انقلاب را قبول دارید یا نه؟

- گفت خودم رزمنده فرزندانم جانباز و آزاده و اعتقادم به امام قرص و محکم است.

- ادامه دادم نظرتان در باره ولایت و به ویژه ولی حاضر چیست؟

- گفت بدون ولایت هیچ عمل و عبادتی قبول نیست و از دل و جان به آیت الله خامنه ای به عنوان جانشین امام و رهبر انقلاب عشق می ورزم.

- گفتم با این حساب بنده هم همچون شما چپی هستم.

در واقع جاذبه حداکثری که رهبر انقلاب از ان سخن می گویند همین است که نیروهای مخلص را نباید تاراند و به سبد نااهلان و نامحرمان سرازیر کرد.

اما صحبتی هم دارم با نیروهای فعال و دلسوز جبهه انقلاب در استان ها و شهرستان ها. این اول راه است شما باید با جدیت ایمان و کیاست وارد صحنه شوید و به عزیزان مرکز بباورانید که راهی جز اتحاد و آخذ تصمیم مشترک ندارند.

چقدر خوب است که به صراحت پیام شما را دریابند که این بار یا بر محور اعتقاد و صداقت به تصمیم واحد کارگشا می رسند و یا هیچکدام مورد اقبال قرار نخواهند گرفت. یا دود سفید وحدت بخش یا حبس در دخمه انزوا و بی توجهی و بی اعتایی پیکره مردمی نیروهای ارزشی و ولایی.

این حرکت می تواند از پایین به بالا و در یک مکانیزم شبهه پارلمانی اصولگرایی شکل گیرد و همگان ملزم به پای بندی نتایج باشند طبیعتا اگر ملاک قرآن کریم است که فرمود : " قل هذه سبیلی ادعو الی الله " یعنی کار پیامبرانه دعوت به خداست نه خود، پس کسانی که در مظان اقبال بخشی از نیروهای انقلابند باید قبل از دیگران دعوت به خدا را شروع کنند و خداوند رحمن هم با ید حکمت و قدرت خود خوب یاوری خواهد بود.

نکته آخر این که این حقیر و ناچیزترین اعلام می کنم تا زمانی پای امضا و حمایت خود با این جبهه هستم که بر صراط سوی و عهد خود در التزام به آرمان ها و عمل منطبق بر راه امام ،رهبری و مردم داری مداومت کنند./

انتهای پیام

نظرات/سوالات

  • هیچ نظری یافت نشد
لطفا برای ثبت نظر خود وارد شوید

چند رسانه ای

صوت: بحث و گفتگو دکتر جعفری در باب شبهات فرهنگی
صوت: گزارش صحن علنی دوشنبه 26 اسفند در مصاحبه با رادیو فرهنگ
صوت: نطق اضطراری آخر سال دکتر قاسم جعفری در مجلس
گزارش صحن علنی 25اسفند در مصاحبه با رادیو فرهنگ
گزارش صحن علنی شنبه 24 اسفند در مصاحبه با رادیو فرهنگ
گزارش صحن علنی 21 اسفند در مصاحبه با رادیو فرهنگ
گزارش بازدید دکتر قاسم جعفری از حوزه گیفان

آخرین مطالب

آمار بازدید

امروز
دیروز
بازدید کل
5445
2897
5224184
سه شنبه، 25 تیر 1398

گالری تصاویر

No result...