A+ R A-

گام های لرزان و طمطراق صدای کوبان

گام های لرزان و طمطراق صدای کوبانمن برای ایران آمده ام، من برای اسلام آمده ام این سخن کسی است که چهار سال سکان اجرایی کشور را عهده دار بوده و کل کارکرد او به گزارشی ۶ هزار ساعت در نزدیک به ۴۸ ماه بوده است.

لطفا مقایسه کنید با اسلافش که ۱۹ هزار ۱۸ هزار یا ۱۷ هزار اعلام شده است. در محتوا و طنین این صدا نوعی خود شیفتگی و خود منجی بینی موج می زند.

البته آن جا که می گوید " برای اسلام امده ام " اگر نگوییم پیامبر نمایی لااقل احیاگری شریعت، ( به زعم گوینده ) قابل انکار نیست بزرگانی چون امام خمینی ره هم که دیگران در مجدد بودن آنان و احیاگری شان هیچ شکی نداشتند هرگز نه به صراحت و نه به کنایه چنین تعابیری در شان خود نه تنها بروز ندادند که از دیگران نیز روا ندیدند.

گرچه جسارت نمی کنیم که کفه علم رییس محترم جمهور را به منقصت متصف کنیم اما تو گویی در کمال عجب عنان حلم و انشراح صدر را از کف داده است که رقیبان را که از حق شهروندی بهره گرفته اند و پای در میدان عرضه خود به آرای مردم گذارده اند به جای خوش آمد و لو به تصبر در اوج غضب پنهان در پس خنده های ناچاری " هووهایی " می خواند که بر سر بچه ای "برجام نام " با او به رقابت برخاسته اند که مطلعین از اول ناقص الخلقه ای و بلکه مرگ قبل از تولدش را باورپذیرتر می دانند.

آیا کسی در بر آن مرد یافت نشد که بگوید برخی که آمده اند از ابرارند و ابرار برسر نعیم " بهشت " ان جا که بر اریکه ها تکیه می زنند و نشانه های شادی و سعادت در چهره هایشان ساطع است به رقابت می ایستند خدمت به بندگان خدا و ملت بزرگ و نظام اسلام آنان را به میدان کشیده و نه شراکت در بچه بازی برخی مادرنمایان.به قول قرآن ؛ (خِتَامُهُ مِسْكٌ ۚ وَفِي ذَٰلِكَ فَلْيَتَنَافَسِ الْمُتَنَافِسُونَ)سوره المطففين 26] منافسه و رقابت شایسته آن است نه آن بچه مرداری که به مشام برخی عطر روح افزا می افشاند .

به تعبیر بزرگی که رییس جمهور خود می شناسدش برجام اگر هم امتیازاتی داشت بر اثر بی حالی و نبود ابتکار و عدم بهره گیری از فرصت ها اینک توشه سوخته و انبان بی اندوخته را ماند که پیشکش شیفتگانش باد اگر هم مثل گوینده را بی مناقشه بپذیریم کار از بچه گدشته است، گروهی که می ایند می خواهند مادر را " مام وطن " را در یابند و از دست شخصیت های سرخوش داستان " خر برفت " مولوی برهانند.

داستان حکومت داری داستان ست کردن کفش و قبا و محاسن و عمامه و کلاه نیست ماجرای دل نشین " رییس القوم خادمهم " است که در مشی و مرام فرقه ای بر مسند نشسته معدوم است . امروز رییس محترم دولت دانشجوی شب امتحان را می ماند که با تحمل شبی مرارت می خواهد درس های ناخوانده ترمی را جبران کند .

خدمت آن نیست که صنعتی را که بنیان آن قریب به دو دهه تاریخ دارد به نام گروهی شناسنامه کنند ( پارس جنوبی ) و ما به ازای آن رای بستانند. فقط چند قلم را در منظر صاحبان خرد و تحلیل به مرور می گذاریم تا معلوم شود که آش پخته دولت نه تنها هیچ مرغوبیتی برای کسب قوه اجرایی ننهاده است که افرادی می طلبد که دل به دریا بزنند و آبروی خود را با خدا معامله کنند و برای نجات کشور پا به عرصه بگذارند.

- به دلیل اسف بار بودن اوضاع دولت مکرم به بخش هایی مثل صنعت معدن تجارت قبولانده است که دیگر تولید آمار نکنند. - بدهی دولت به بانک ها در نود و دو ۱۰۲ هزار میلیارد تومان بوده و در پایان ۹۵ به رقم حدود ۲۱۰ هزار میلیارد تومان رسیده است.

- بدهی دولت به تامین اجتماعی در ۹۲ حدود ۴۰ هزار میلیارد تومان و در ۹۵ به ۱۳۰ هزار میلیارد تومان رسیده است. غیر از بدهی به شستا.

- گزارش شرکت شهرک های صنعتی همین دولت حاکی است ۴۱/. تعطیلی صنایع عمدتا کوچک و زیر ۵۰ نفر کارگر بین سال ۹۲ تا ۹۵ اتفاق افتاده است که ۶۱/. ان واحدهای با عمر کم تر از ۶ سال است.

- واردات حدود ۲۰ میلیون لیتر بنزین روزانه پاشنه آشیل تحریم ها و ایجاد اغتشاش و آشوب در کشور است.

- هزینه جاری دولت قبل در آخرین بودجه ۸۹ هزار میلیارد تومان و بودجه ۹۵ حدود ۲۱۰ هزار میلیارد تومان است.

- طبق قانون برنامه باید ۵ میلیون فرصت شغلی ایجاد شود و حال آن که هیچ چشم انداز روشنی از جانب دولت مستقر ترسیم نشده است.

- از مجلس دهم هم نباید غافل شد که بودجه جاری ۲۳۶ هزار میلیاردی لایحه ۹۶ دولت را تبدیل به ۳۵۰ هزار میلیارد تومان کردند. و... با این وضعیت آقای رییس جمهور باید پاسخ دهد که اگر کسی از فرایند قانونی انتخابات دولت را تحویل گرفت در کدام چاه ویل قرار می گیرد ؟ از این همه گام های لزران ولی طمطراق صدای کوبان رییس جمهور روحانی حقا باید به عجب امد و از طرفی راستی که امثال آقای رییس را باید به خاطر این شجاعتو مسوولیت پذیری و ورود به رقابت نابرابر تحسین و تمجید کرد./

انتهای پیام

نظرات/سوالات

  • هیچ نظری یافت نشد
لطفا برای ثبت نظر خود وارد شوید

چند رسانه ای

صوت: بحث و گفتگو دکتر جعفری در باب شبهات فرهنگی
صوت: گزارش صحن علنی دوشنبه 26 اسفند در مصاحبه با رادیو فرهنگ
صوت: نطق اضطراری آخر سال دکتر قاسم جعفری در مجلس
گزارش صحن علنی 25اسفند در مصاحبه با رادیو فرهنگ
گزارش صحن علنی شنبه 24 اسفند در مصاحبه با رادیو فرهنگ
گزارش صحن علنی 21 اسفند در مصاحبه با رادیو فرهنگ
گزارش بازدید دکتر قاسم جعفری از حوزه گیفان

آخرین مطالب

آمار بازدید

امروز
دیروز
بازدید کل
5406
2897
5224145
سه شنبه، 25 تیر 1398

گالری تصاویر

No result...