A+ R A-

یادداشت/ یک سخن ، یک شبهه ، یک پاسخ

یادداشت/ یک سخن ، یک شبهه ، یک پاسخسیدابراهیم رییسی

«به‌من می‌گویند این روش کمک شما به فقرا آن‌ها را بدعادت می‌کند! من می‌گویم اگر اکنون امام رضا بودند چه می‌کردند؟»

شبهه : ۱. اگر امروز امام رضا علیه‌السلام زنده بود، قطعا قبل از مردم، مالیات بر درآمد خود را به‌خزانه دولت اسلامی می‌پرداخت و سپس از مردم می‌خواست که مالیات خود را بپردازند!

۲. اگر امام رضا علیه‌السلام زنده بود همانند اجداد پاکش امام علی، امام حسین، امام زین‌العابدین و ... علیهم‌السلام از مال شخصی خودش به‌فقیران جامعه کمک می‌کرد.

۳. اگر امام رضا علیه‌السلام زنده بود قطعا همانند اجداد طاهرینش به‌صورت مخفیانه به‌فقرای جامعه کمک می‌کرد، نه با همراهی اکیپ‌های عکاسی و فیلم‌برداری حرفه‌ای و پرداخت دستمزدهای هنگفت به‌آنان!

۴. اگر امام رضا علیه‌السلام زنده بود با نشان دادن چهره فقرا در حال دریافت کمک توسط خود و با پخش فیلم و عکس آنان، آبرویشان را نمی‌برد و کرامت انسانی آنان را لگدمال و آنان را تحقیر نمی‌کرد!

۵. اگر امام رضا علیه‌السلام امروز زنده بود هرگز نه خود با هزینه از بیت‌المال مسلمین، استفاده تبلیغاتی برای انتخابات می‌کرد و نه اجازه می‌داد که احدی از کارگزارانش چنین کند!

پاسخ :

سلام ۱ - این که در جواب سوال تولیت حرم که به مصداق " اهل البیت ادری بما هو فی البیت " طبق موقوفات شرعیه و قوانین مربوط حتما بهتر می داند چه می کند کسی با جسارت بگوید اگر امام رضا ع بود چنین و چنان می کرد ! نوعی خود را نماینده معصوم ع دانستن است.

۲ - معافیت آستان های مقدسه از مالیات بر درامد یک دستور قانونی است که همه مجالس بعد از انقلاب با هر گرایشی ان را تصویب کرده اند لذا تعریض و طعنه این چنینی مصداق قول به جهل و عدم پرهیز از نهی قرآنی " لاتقف ما لیس لک به علم " است.

۳ - کمک به محرومان یک وظیفه دینی و انسانی است که در متن حکم ولی امر به ایشان درج شده است.

۴ - پرداخت آشکاری صدقه و مرحمتی امام رضا ع به فقرا مصداق دستور قرآنی(إِنْ تُبْدُوا الصَّدَقَاتِ فَنِعِمَّا هِيَ ۖ البقرة 271 است گرچه ادامه آیه پرداخت نهانی انفاق را هم تحسین می کند که مطمئن باشید آن شیوه هم عمل می شود.

۵ - پرداخت آشکار صدقه باعث فرهنگ سازی سنت های حسنه می شود. کما این که امارها نشان می دهد در سال گذشته میزان نذورات درصد بالایی افزایش یافته چون مردم احساس کردند به مستحقین می رسد.

۶ - این که ایشان با پول بیت المال تبلیغ می کند مصداق بارز اتهام زنی و آتش زدن دین است اگر اهل تدین هستیم باید احتیاط کنیم.

۷ - شما از کجا می دانید ایشان از اموال شخصی مخفیانه انفاق نمی کنند؟ قدری تامل!

۸ - برداشتن تبرکی امام آنقدر مغتنم است که کلان سرمایه داران هم به دریافت آشکاری ان افتخار می کنند شما در این مقوله نگران آبروی چه کسانی هستید؟

۹ - اگر بیان خدمات نظام در هر دولتی به اقصی نقاط و بویژه محرومان خوب است . نظام اسلامی بخشی از دولت کریمه اهل البیت ع است . پس عیان کردن نعمات حاصل از کرامت اهل البیت ع اولی تر است.

۱۰ - برادر عزیز! لطفا سعی کنید به روش احسن مجادله کنید و برابر ظن و گمان سخن نگویید . مگر استفاده از حق شهروندی و کاندیداتوری جرم است که چنین مورد هجمه قرار گیرد. ضمنا یادتان باشد " یکرم الرجل فی ولده " احترام منطقی به ایشان همان باوری است که مردم ایران در باره فرزندان رسول خدا دارند. قدری اندیشه!

۱۱ - ضمنا امارات و نشانه های نقضی در رفتار دیگران از جمله رییس محترم فعلی دولت از جمله افتتاحیه های شبهه دار و مجالس پرمساله کم نیست آیا بر آن برمی شورید؟

در پایان احترام مجدد

نظرات/سوالات

  • هیچ نظری یافت نشد
لطفا برای ثبت نظر خود وارد شوید

چند رسانه ای

صوت: بحث و گفتگو دکتر جعفری در باب شبهات فرهنگی
صوت: گزارش صحن علنی دوشنبه 26 اسفند در مصاحبه با رادیو فرهنگ
صوت: نطق اضطراری آخر سال دکتر قاسم جعفری در مجلس
گزارش صحن علنی 25اسفند در مصاحبه با رادیو فرهنگ
گزارش صحن علنی شنبه 24 اسفند در مصاحبه با رادیو فرهنگ
گزارش صحن علنی 21 اسفند در مصاحبه با رادیو فرهنگ
گزارش بازدید دکتر قاسم جعفری از حوزه گیفان

آخرین مطالب

آمار بازدید

امروز
دیروز
بازدید کل
519
5617
5235798
شنبه، 29 تیر 1398

گالری تصاویر

No result...