A+ R A-

یادداشت/ دوستانه با وزیر محترم بهداشت...

یادداشت/ دوستانه با وزیر محترم بهداشت...اولا بنده به شخصه آقای وزیر بهداشت را انسان خوبی می دانم . برای وزارت ایشان هم با تحقیق انجام شده و شهادت برخی مومنین و افراد مورد اعتماد هم تلاش کردم و هم رای دادم. اما صرف نظر از ایرادهایی که به روش کار ایشان در کنار کارهای خوبش دارم، از جمله معتقدم طرح سلامت را درست اجرا نکرد.

ایشان وزیر بهداشت بود اما گاهی مبتلای به سیاسی کاری هم شد. از جمله افتتاح های ناقص و جنجالی در بحبوحه انتخابات اصلا زیبنده ایشان نبود . اما باز هم دوستانه عرض می کنم به مصداق دوستت کسی است که به جا منعت می کند عرض می کنم از مصاحبه اخیر ایشان کمی برداشت می شود زیر ساخت شناختی ایشان از معارف دینی باید تقویت شود. - البته ان شاء الله این ناچیز اشتباه می کنم و درست نفهمیده ام -

ایشان می گوید به خاطر پرهیز از ریا ماشین پورشه ام را نفروختم و چنین و چنان نکردم اما امیر المومنین می گوید إِنَّ اللَّهَ تَعَالَى فَرَضَ عَلَى أَئِمَّةِ الْعَدْلِ أَنْ يُقَدِّرُوا أَنْفُسَهُمْ بِضَعَفَةِ النَّاسِ كَيْلَا يَتَبَيَّغَ بِالْفَقِيرِ فَقْرُهُ .خ ۲۰۹ نهج البلاغه خداوند بر حاکمان عدل واجب کرده است زندگی خود را همسان ضعیف ترین ها کنند تا فشار ناداری بر فقرا طغیان نکند.

آن حضرت به استاندار خود، عثمان بن حنیف انصاری می گوید : إِنَّ إِمَامَكُمْ قَدِ اكْتَفَى مِنْ دُنْيَاهُ بِطِمْرَيْهِ وَ مِنْ طُعْمِهِ بِقُرْصَيْه پیشوای شما علی از دنیا به دو جامه و دو قرص نان اکتفا کرد.

اگر قرار باشد با ادبیات جناب وزیر این جملات را فهم کنیم یعنی علی ع چون نداشت به این وضع قانع شد و حال آن ایشان می دانند حضرتش هزار چاه آب حفر کرد و برایش وقف نامه نوشت. (حتما ایشان منطقه آبار علی ع را در ورودی مدینه دیده اند)

قطعا آقای وزیر که انسان شریف و متدینی هستند این فقره از مناجات شعبانیه را مورد مداقه قرار داده اند ؛ وَارْزُقْنِي مُواساةَ مَنْ قَتَّرْتَ عَلَيْهِ مِنْ رِزْقِكَ بِما وَسَّعْتَ عَلَيَّ مِنْ فَضْلِكَ.. خدایا با همه وسعت رزقی که به من دادی همسانی با آنان که کم روزی اند عنایت فرما . ..( لابد به معنای مواسات عنایت دارند)

از سویی برخی از مسائل بی آن که بدانیم یا بخواهیم موجبات فخر فروشی بر جامعه را در پی دارد مثل پوشیدن لباس خاص ، مرکب خاص ، منزل متفاوت و امثال آن . آقای وزیر عزیز بپذیرند که تفاخر در اسلام خوب و مشروع نیست.

حاکمان در سطوح مختلف پیوسته در مرای و منظر آحاد جامعه هستند و مردم تلاش دارند بر سیره مسوولان زندگی کنند. لذا دیدن یک مسوول در حالتی بسیار ممتاز و متمایز از سویی مسابقه فخرفروشی و اشرافیت در پی دارد (البته ایشان ایشان بکار بردن واژه اشرافیت را که هم امام ره و هم رهبری معظم بارها به کار برده اند و پشتوانه عقلی و نقلی هم دارد حربه نخ نما علیه عده ای می خواند که این هم یکی از لغزش های آن عزیز است.

این مسابقه اشرافیت از دیگر عده زیادی را که دستشان به چنین چیزهایی نمی رسد دچار حسرت می کند و چه بسا افرادی برای نیل به این حالات مرتکب بزه های سنگین شوند.

حقیر فکر می کنم زاویه یافتن مسوولان از حق آنگاه آغاز می شود که در حوزه های نامرتبط با کار خود اظهار فضل می کنند و این گونه است که حاشیه ساز می شوند. البته حقیر کارهای خوب و تلاش های وزیر محترم را ارج می نهم و اشکالات احتمالی ایشان را به پای آن می گذارم که فرد حکیم هم گاه حرف های خبط می زند و اسب چابک هم گاه می افتد.

اما داشتن سرمایه حلال را نیز در دستان چنین افرادی باید مغتنم شمرد. او که حرکت های خیری دارد و کاروانی چون نورآوران سلامت را به نقاط محروم می برد که اگر برخی اشکالاتش نبود خیر محض محسوب می شد.

پس ای کاش! وزیر محترم در اظهار نظرها کمی خود دار باشند و مثلا همه مخالفان را ریاکار نخوانند و... در پایان برای ایشان و سایر خادمان دلسوز و حق جو آرزوی توفیق می کنم . و از ایشان می پرسم آیا مطمئنید این سخنان که زدید همه بر اساس حجت بالغه بوده است؟

نظرات/سوالات

  • هیچ نظری یافت نشد
لطفا برای ثبت نظر خود وارد شوید

چند رسانه ای

صوت: بحث و گفتگو دکتر جعفری در باب شبهات فرهنگی
صوت: گزارش صحن علنی دوشنبه 26 اسفند در مصاحبه با رادیو فرهنگ
صوت: نطق اضطراری آخر سال دکتر قاسم جعفری در مجلس
گزارش صحن علنی 25اسفند در مصاحبه با رادیو فرهنگ
گزارش صحن علنی شنبه 24 اسفند در مصاحبه با رادیو فرهنگ
گزارش صحن علنی 21 اسفند در مصاحبه با رادیو فرهنگ
گزارش بازدید دکتر قاسم جعفری از حوزه گیفان

آخرین مطالب

آمار بازدید

امروز
دیروز
بازدید کل
2964
2952
5029504
شنبه، 04 خرداد 1398

گالری تصاویر

No result...