A+ R A-

رئیس‌جمهور با پرهیز از حاشیه‌ساز‌ی‌ها از دو سال باقی مانده درست استفاده کند

سخنگوی کانون دانشگاهیان ایران اسلامی گفت: انتظار کانون و اساتید علمی کشور از رئیس‌جمهور و دولتمردان این است
به جای حاشیه‌سازی از دو سال باقی مانده درست استفاده کند

رئیس‌جمهور با پرهیز از حاشیه‌ساز‌ی‌ها از دو سال باقی مانده درست استفاده کند

قاسم جعفری سخنگوی کانون دانشگاهیان ایران اسلامی در واکنش به حواشی مراسم ارائه دستاوردهای دولت در توسعه زیرساخت های روستایی که با حضور روحانی برگزار شد، گفت: متاسفانه ما در این مراسم شاهد ناهنجاری‌هایی بودیم که در یک جلسه رسمی با حضور رئیس جمهور رخ داد و زنان معصوم روستایی را به نوعی جلوه دادند که انگار در روستاهای ما مراعات وجود شرعی و حجاب خیلی مورد توجه نیست.

وی افزود: مسلما چنین مسئله ای بسیار حساس است آن هم وقتی مسئولان رسمی چنین کاری را انجام می‌دهند مصداق بارز همان شعری است که می‌گوید: « اگر ز باغ رعیت ملک خورد سیبی؛ برآورند غلامان او درخت از بیخ» به همین دلیل انتظار ما این است در این ماجرا مسئولان رسمی حتماً پاسخگو باشند و این نباشد که هر کدام پاسخگویی را به دیگری ارجاع دهد.

این استاد دانشگاه یادآور شد: مسلما ناهنجاری‌ها وقتی در سطح رسمی انجام می‌شود موجب خواهد شد در برنامه‌ها و مراسم‌های غیر رسمی و مراسم‌هایی که ممکن است خیلی پوشش رسانه‌ای نداشته باشد اما در فضای مجازی قطعا بسیار اثرگذار خواهد بود، چنین ناهنجاری‌هایی با شدت بیشتری صورت گیرد.

نماینده سابق مجلس گفت: کانون دانشگاهیان ایران اسلامی با قاطعیت مسئولان امر را از باب «النصیحة لائمة المسلمین» و خیرخواهی برای حاکمان، دعوت می‌کند پاسدار حدود شرعی و عرفی و در واقع ارزش‌هایی که مردم ما چه از لحاظ دینی و چه از لحاظ بومی بر آن پایبند هستند، باشد، چون قسم هم خوردن که همین راه را ادامه دهند.

جعفری در ادامه با اشاره به دیدار هیئت دولت و رهبر معظم انقلاب گفت: در این جلسه مقام معظم رهبری به 2 مقوله مهم اقتصاد و عدالت اجتماعی و مقوله فرهنگی اشاره داشتند ولی انگار دولت دنبال توجه و تلقی درست از توصیه‌های رهبر انقلاب و توصیه های دینی نیست و این برای دولت هم خوب نیست.

وی اضافه کرد: نکته دوم این است که در ذهن بسیاری اینگونه ایجاد می‌شود که چون دولت دستاوردهای مناسبی ندارد این گونه حاشیه‌سازی می‌کند تا اصل قضیه به حاشیه رود.

این استاد دانشگاه اظهار داشت: این که رهبر معظم انقلاب داشتند که این دو سال فرصت کمی نیست و شما درست استفاده کنید و انتظار ما این بود که رئیس جمهور و دولتی‌ها به جای حاشیه‌سازی فکر این باشند که طرحی بریزند تا این دو سال باقی مانده را حداقل درست استفاده کنند لذا به عنوان کار دانشگاهیان ایران اسلامی و اساتید علمی در سراسر کشور انتظار ما این است که دولت تلاش کند از این حاشیه‌سازی‌ها پرهیز کند.

نظرات/سوالات

  • هیچ نظری یافت نشد
لطفا برای ثبت نظر خود وارد شوید

چند رسانه ای

صوت: بحث و گفتگو دکتر جعفری در باب شبهات فرهنگی
صوت: گزارش صحن علنی دوشنبه 26 اسفند در مصاحبه با رادیو فرهنگ
صوت: نطق اضطراری آخر سال دکتر قاسم جعفری در مجلس
گزارش صحن علنی 25اسفند در مصاحبه با رادیو فرهنگ
گزارش صحن علنی شنبه 24 اسفند در مصاحبه با رادیو فرهنگ
گزارش صحن علنی 21 اسفند در مصاحبه با رادیو فرهنگ
گزارش بازدید دکتر قاسم جعفری از حوزه گیفان

آخرین مطالب

آمار بازدید

امروز
دیروز
بازدید کل
136
105
1257060
جمعه، 17 مرداد 1399

گالری تصاویر

No result...