A+ R A-

خبرگزاری فارس؛شهادت سردار سلیمانی و ابومهدی نشانه آغاز فرایند آزادسازی فلسطین/ شبه‌افکنی دشمنان برای فریب جوانان

شهادت سردار سلیمانی و ابومهدی نشانه آغاز فرایند آزادسازی فلسطین/ شبه‌افکنی دشمنان برای فریب جوانان

سخنگوی کانون دانشگاهیان ایران با بیان اینکه نابودی اسرائیل نزدیک است، گفت: شهادت همزمان و در یک سنگر دو الگوی مقاومت یعنی شهیدان سلیمانی و ابومهدی المهندس یعنی آغاز فرایند آزاد سازی فلسطین.

شهادت سردار سلیمانی و ابومهدی نشانه آغاز فرایند آزادسازی فلسطین/ شبه‌افکنی دشمنان برای فریب جوانان

قاسم جعفری سخنگوی کانون دانشگاهیان ایران اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار تشکل‌های دانشگاهی خبرگزاری فارس، گفت: امروز قریب به ۷۵ سال از اشغال فلسطین می گذرد. در دهه های گذشته که آحاد امت اسلامی و حتی حاکمان و لو بعضا به نفاق و تظاهر،  بر سر حق مردم فلسطین و ضرورت بازگشت آنان به سرزمین مادری و نیز لزوم از بین رفتن کیان غاصب و نامشروع صهیونیستی اجماع داشتند. اما امروز به وضوح می شود دید که دشمن در ایجاد چند گانگی در صفوف مسلمانان تا حدود زیادی موفق عمل کرده است.

وی ادامه داد: گروهی از مسلمانان که بیشتر شامل بدنه عمومی آحاد امت و شخصیت های شاخص و فرهیخته و سازمان های شکل گرفته بر پایه عدالت و دین خواهی می شود همچنان بر آرمان های درست اولیه پابرجا مانده اند. گروهی هم می گویند باید واقع گرا بود؛ اسرائیل حق یا باطل ، غاصب یا مشروع فعلا واقعیت عملی دارد و از قدرت ظاهری بعلاوه پشتوانه بی قید و شرط قدرت های بزرگ دنیا برخوردار است پس پنجه در پنجه آن انداختن برای ما سودی ندارد و بهتر است که هر چند تلخ اما ان را بپذیریم. 

خبرگزاری فارس؛شهادت سردار سلیمانی و ابومهدی نشانه آغاز فرایند آزادسازی فلسطین/ شبه‌افکنی دشمنان برای فریب جوانان

 

این استاد دانشگاه تاکید کرد: گروهی که سردمداری آن را آل سعود و کشورهای اقماری که همگی در اردوگاه تبعیت و بردگی بی چون و چرای امریکا تعریف می شوند پا را از این فراتر گذارده و می گویند اصلا چیزی به نام آرمان فلسطین اوهام است. فلسطینی ها حقی ندارند؛ واقعیت مقبول و ذی حق دولت مستقر، پیشرفته و قابل احترام اسرائیل است! 

* امروز فرزندان امت اسلامی در جنگ ایمان و اراده و آمادگی برای پیشبرد آرمان های واقعی از همیشه پا به رکاب ترند

جعفری تاکید کرد: با این تفاصیل خوب می بینیم که خط مقدم نبرد از مرز درگیری با کیان غاصب صهیونیستی به داخل امت اسلامی و در ابعاد فکری و اعتقادی منتقل شده است. به عبارتی جنگ دشمن غدار با رهروان محمد (ص) حالت هیبریدی و چند بعدی گرفته است.

وی درباره این سوال که وظیفه ما چیست؟ گفت: شکی نیست که همیشه بهترین فرصت ها از دل سخت ترین چالش ها حاصل می شود. نباید فراموش کرد که امروز فرزندان امت اسلامی با همه مشکلاتی که مستکبران به واسطه وجود نامیمون حکام قدرت پرست و ذلیل کشورهای اسلامی برایش ایجاد کرده اند در جنگ ایمان و اراده و آمادگی برای پیشبرد آرمان های واقعی از همیشه بهتر و پا به رکاب تر هستند و نباید فراموش کرد که جنگ را کسی می برد که به راهش و صداقت در مسیرش ایمان کامل دارد وگرنه کر و فر رسانه ای و رگ گردن کلفت کردن های طاعیان هر چند زحمت آور است اما سرنوشت ساز نیست.

*  باید به بهانه طرح خبیث "معامله قرن" با افکار عمومی و بویژه جوانان حرف زد

سخنگوی کانون دانشگاهیان ایران اسلامی تصریح کرد: باید به بهانه طرح خبیث "معامله قرن" با افکار عمومی و بویژه جوانان حرف زد. باید شبهات شیطانی آنان را پاسخ گفت. یکی از همین شبهات این است که فلسطینی ها خود زمینشان را فروخته اند!

وی ادامه داد: پاسخ این شبهه روشن است طبق آمارهای مورد تایید سازمان های بین المللی کل زمین هایی که اندک یهودیان ساکن فلسطین از قبل داشته اند به ضمیمه آنچه که خریده اند تنها ۶ درصد اراضی فلسطین را شامل می شده است و تاریخ صحیح می گوید هیچیک از ساکنان واقعی فلسطین خانه و زمین نفروخته اند بلکه بیشتر کسانی که در انجا صفت مهاجر داشته و دلبستگی به ان آب و خاک احساس نمی کردند برای بازگشت به غرب وارد این معامله شده اند، و بیش از ۹۰ درصد اراضی را با زور و تهدید و اخراج قهری ساکنان اصلی، صاحب شده اند.

وی گفت: شبهه خبیث دیگر آنان این است که می گویند این سرزمین مربوط به فرزندان یعقوب نبی یا همان بنی اسرائیل است. پاسخ بسیار روشن است؛ بسیاری از ساکنان یهودی از ملیت های مختلف با نژادهای متنوع هستند که هیچ ارتباطی به نسل یعقوب پیامبر ندارند. امروز یهودیان از هفتاد کشور به اسرائیل یا به رغبت آمده اند یا به زور کوچانده شده اند. پس این جا هیچ ارتباطی به سرزمین مادری آنان ندارد.

*  بیت المقدس و مسجد الاقصی لقمه ای نیست که به آسانی از گلوی جانیان و غاصبان فرو رود 

این استاد دانشگاه افزود: کسانی که چنین شبهاتی را ترویج می کنند یا لشکر مامور و اذناب صهیونیستی اند و یا مراکز به ظاهر تحقیقاتی که در قبال رشوه های دریافتی رسالت سفارشی صهیونیست ها و حامیانشان را انجام می دهند. دروغ ضد بشری این دستگاه های استکباری آن است که بگویند فلسطین سرزمینی بدون ملت بوده است که به ملتی بدون سرزمین داده شده است!

وی تصریح کرد: البته اینان همین بلا را در خاموشی رسانه ای و غفلت عمومی بر سر ساکنان اصلی و بومی امریکا و برخی جاهای دیگر نیز آوردند اما باید بدانند که در خاورمیانه و زادگاه پپامبران بزرگ الهی دیر یا زود تقاص تمام جنایات خود را پس خواهند داد. سرزمین بیت المقدس و  مسجد الاقصای شریف لقمه ای نیست که به آسانی از گلوی جانیان و غاصبان فرو رود.

سخنگوی کانون دانشگاهیان ایران اسلامی یادآور شد: همه امت اسلامی و بویژه جوانان عزیز باید بدانند که ما از کدام قدس حرف می زنیم و سرمایه های جاودانی و اسطوره های بی نظیری چون سردار دل ها حاج قاسم سلیمانی برای چه آرمانی فدایی شدند. قدسی که برای ما صبغه دینی دارد، قداست و مبارکی این سرزمین عطای الهی است و صرف گفته های بشری نیست. 

* ایجاد امپراطوری فارسی و شیعی؛ از دروغ های شاخدار دشمن مستکبر و اذناب منطقه‌ای آن

جعفری تصریح کرد: یکی از دروغ های شاخدار دشمن مستکبر و اذناب منطقه ای‌اش آن است که ایران به بهانه دفاع از فلسطین به دنبال ایجاد امپراطوری فارسی و شیعی است. البته این سناریو هم در راستای پروزه پردامنه " تفرقه بینداز و حکومت کن " طراحی شده است. طبیعی است برافروختن آتش اختلاف قومیتی و مذهبی اگر موفق شود بهشت موعود دشمنان خدا خواهد بود.

وی گفت: خوب است آحاد امت اسلامی و بویژه جوانان عرب بدانند ایران اسلامی از دو دهه قبل از پیروزی انقلاب در جبهه دفاع حق فلسطینی ها و نفی غاصبان ایستاده است. امام خمینی (ره) آن سال ها که نه حکومتی داشت و نه از دست طاغوت حاکم بر ایران احساس آرامشی می کرد فلسطین را پاره قلب امت اسلام می خواند؛ قصه فارس و غیر فارس و شیعه و سنی یک افسانه است برای انحراف افکار عمومی از سرگذشت تلخ پاره قلب امت اسلامی یعنی قبله اول مسلمانان.

این استاد دانشگاه یادآور شد: باید مطمئن باشند به همان اندازه که افسانه غرانیق و آیات شیطانی زاییده افکار وهم آلود و دروغ پرداز ملحدان مفسد بود این که ایران به دنبال هدفی غیر از بازگشت أرض مقدسه به آغوش امت است بی مایه و خیالات دنیاپرستان گرفتار مالیخولیاست. خوب است جوانان عرب از حکام زبون و ذلیل خود بپرسند چرا تشکیل امپراتوری ددمنش صهیونیستی و قدرت بلامنازع گردنکش امریکا را که واقعیت میدانی دارد جدی نمی گیرند؟

وی افزود: ایران دراولین روزهای پیروزی کلید سفارت اسرائیل را به دست نمایندگان مردم فلسطین داد. ایران از هیچ کمک مادی و معنوی، دفاعی ، آموزشی و ... به گروه های مقاومت به رغم تهدیدها، تحریم ها و تحمل خسارات فراوان مادی و معنوی دریغ نکرد  تا جایی که عده ای برانداز، ضد انقلاب و احیانا کج فهم و سطحی نگر خورده گرفتند که در شرایط سخت اقتصادی و تنگی معیشت مردم چرا به دیگران کمک می کنید و در همین راستا شعار پوپولیستی نه غزه نه لبنان را علم کردند. 

* هیچ وجدان بیدار و انسان منصفی نابودی صهیونیست ها را معادل یهودیت نمی داند

جعفری افزود: از جمله شبهات ناجوانمردانه اردوگاه شیاطین آن است که ایران در پی نابودی قوم یهود است و حال آن که این نیز کاملا بی پایه و اساس است. هیچ وجدان بیدار و انسان منصفی نابودی نحله بی ریشه فاسد و مفسد صهیونیست ها را معادل یهودیت نمی داند. یهودی ها در کشور ما همچون سایر اقشار زندگی می کنند و در پارلمان نماینده دارند و تعاملات ایران با یهودی های ضد صهیونیست دنیا بسیار خوب است.

سخنگوی کانون دانشگاهیان ایران اسلامی اظهار داشت: ای کاش امت اسلامی و حکام آن و بویژه حاکمان دولت خود گردان فلسطین از گذشته سراسر مخاطره و پرخطا و بعضا خیانت آمیز خود عبرت بگیرند و در الغای معاهدات فی مابین دولت خود گردان با صهیونیست ها و امریکایی ها ، صادقانه عمل کنند  و نشانه این صداقت آن است که وارد فاز بازگشت به جهاد و مبارزه قبل از ۱۹۹۳ و پیش از امضای پیمان اسلو شوند.

* شهادت سردار سلیمانی و ابومهدی المهندس یعنی آغاز فرایند آزاد سازی فلسطین

وی ضمن یادآوری سخن امام خمینی (ره) که فرمود: « راه قدس از کربلا می گذرد»؛ اضافه کرد:  این درایت بی نظیر یعنی آزادی قدس کارکرد عاشورایی خواهد داشت.  راه آزادی قدس از مسیر امامت و ولایت می گذرد و نه از مسیرهای انحرافی مثل پان عربیسم. تحقق این آرمان بزرگ نیاز به شهادت و ایثار در همه ابعاد دارد. 

خبرگزاری فارس؛شهادت سردار سلیمانی و ابومهدی نشانه آغاز فرایند آزادسازی فلسطین/ شبه‌افکنی دشمنان برای فریب جوانان

 

جعفری تاکید کرد: بدون همراهی دو ملت ایران و عراق با مبارزان و مجاهدان فلسطین این هدف عظیم تحقق نمی یابد. شهادت همزمان و در یک سنگر دو الگوی مقاومت هر دو ملت یعنی شهیدان  قدس حاج قاسم سلیمانی و شهید ابو مهدی المهندس و اندماج خون آن دو جوانمرد مومن و مخلص یعنی آغاز فرایند آزاد سازی فلسطین عزیز.

وی افزود: پس باید مراقب بود دشمنان در ایجاد جدایی بین این دو ملت و کاشت تخم کینه نفاق و تفرقه موفق نشوند . چون جدایی این دو ملت یعنی گم شدن کلید فتح قدس برای مدتی نامعلوم. امید است امسال که به دلیل شیوع بلیه مسریه کرونا امکان تجمعات گسترده و لرزه افکن بر پیکر صهیونیست های خبیث محدود شده است حضور قوی فکری، رسانه ای و عملیاتی در فضاهای مجازی بویژه از سوی فرهیختگان، صاحب نظران، اصحاب حوزه و دانشگاه، احزاب سیاسی اجتماعی، آزاد مردان و آزاد زنان دنیا از هر دین و ملتی در سراسر عالم تنور این مبارزه برای یاری مظلوم و فریاد بر سر ظالم و غاصب را داغ تر و پرشراره تر نگاه دارد.

* نابودی اسرائیل دیر نخواهد بود

این استاد دانشگاه گفت: روز قدس روز اسلام است و تعظیم و تکریم آن یعنی بهره مندی از تقوای قلبی و ایمان به توحید، عدالت و معاد و تصدیق عملی وعده های قرآنی و پیامبر صادق الوعد الهی که آینده زمین از ان مظلومان و مستضعفان است.

وی اظهار داشت: وقتی ملت ایران، رهبری معظم انقلاب اسلامی حرف از قدس می زنند یعنی قدسی که در آن عزت کامل مسلمانان و ضعف و زبونی دشمنان خدا نهفته است. البته برای تحقق این آرمان جمهوری اسلامی در کنار لطف الهی بازوان قدری چون حزب الله، حماس و جهاد، انصار الله و سایر معتقدان به درستی راه مقاومت را در کنار خود دارد و آن روز دیر نخواهد بود.

انتهای پیام/

نظرات/سوالات

  • هیچ نظری یافت نشد
لطفا برای ثبت نظر خود وارد شوید

چند رسانه ای

صوت: بحث و گفتگو دکتر جعفری در باب شبهات فرهنگی
صوت: گزارش صحن علنی دوشنبه 26 اسفند در مصاحبه با رادیو فرهنگ
صوت: نطق اضطراری آخر سال دکتر قاسم جعفری در مجلس
گزارش صحن علنی 25اسفند در مصاحبه با رادیو فرهنگ
گزارش صحن علنی شنبه 24 اسفند در مصاحبه با رادیو فرهنگ
گزارش صحن علنی 21 اسفند در مصاحبه با رادیو فرهنگ
گزارش بازدید دکتر قاسم جعفری از حوزه گیفان

آخرین مطالب

آمار بازدید

امروز
دیروز
بازدید کل
38
94
1246817
یکشنبه، 18 خرداد 1399

گالری تصاویر

No result...