A+ R A-

هیئت نظارت با روزنامه‌ای که دولت دهم را نامشروع خوانده است، برخورد کند

هیئت نظارت با روزنامه‌ای که دولت دهم را نامشروع خوانده است، برخورد کند نماینده مردم بجنورد در مجلس با بیان اینکه اگر هاشمی در مقابل چنین تحقیری عامدانه سکوت کرده باشد، حتماً راه ناصوابی را طی کرده است، گفت: هیئت نظارت، وزارت ارشاد و قوه قضائیه باید این موضوع را پیگیری کنند.

قاسم جعفری نماینده مردم بجنورد در مجلس شورای اسلامی، با اشاره به نامشروع خواندن دولت گذشته از سوی روزنامه اصلاح طلب اعتماد اظهار داشت: دولت نهم و دهم مانند سایر دولت‌های بعد از انقلاب برآمده از اراده ملت و براساس قانون بوده است و هر کسی که برداشت دیگری کند، خودش مشکل دارد.

وی ادامه داد: به تعبیر حضرت امام خمینی(ره) کسی که قانون را قبول ندارد، غلط می‌کند که قانون را قبول ندارد، بلکه قانون آنها را قبول ندارد. کسی که اجرای قانون را نامشروع بداند، حتماً مشکل دارد. لذا آدم‌هایی که دارای چنین حرکات هیستریک هستند، باید حواسشان را جمع کنند. البته روزنامه اعتماد می‌خواست واژه ای را که به کار برده بود اصلاح کند و گفت منظورمان نامسئول بوده است که این هم حرف بی ربطی است.

**اگر هاشمی در مقابل چنین تحقیری عامدانه سکوت کرده باشد، حتماً راه ناصوابی را طی کرده است

نماینده مردم بجنورد در مجلس افزود: این افراد با به کار بردن این تعابیر تصور می‌کنند که مردم متوجه نیستند؛ آقای روحانی مواظب باشد، چراکه بسیاری از افرادی که نزدیک وی هستند خیرخواه نیستند و کسانی که ادعا می‌کنند ما طرفدار دولت هستیم، اول باید ثابت کنند که خیرخواه دولت هستند چراکه کسی که خیرخواه دولت باشد این حرف‌ها را نمی‌زند.

جعفری افزود: نامشروع یعنی سازمان، دولت یا نهادی که برخلاف قانون و براساس امر غیرواقعی و غیر طبیعی ایجاد شده است؛ به کاربردن واژه نامشروع در مورد دولت نهم و دهم ایراد به 25 میلیون رأی مردم است و آنها باید بدانند این مسیری که طی می‌کنند، اشتباه است.

وی در پاسخ به این پرسش که با وجود به کار بردن تعبیر دولت نامشروع برای دولت نهم و دهم آقای رفسنجانی انتقادی از این موضوع نکردند، نظر شما در این مورد چیست؟ گفت‌: اگر سکوت در مقابل چنین حرف باطلی عامدانه بوده باشد، خطا است. من فکر می‌کنم وی باید تجدیدنظر کند. ولی ممکن است توجیحات دیگری داشته باشد که من اطلاعی ندارم، ولی اگر آقای هاشمی در مقابل چنین تحقیری عامدانه و عالمانه سکوت کرده باشد، حتماً راه ناصوابی را طی کرده است.

نماینده مردم بجنورد در مجلس با بیان اینکه امیدواریم هیئت نظارت بر مطبوعات و وزارت ارشاد در این زمینه به وظیفه خود به درستی عمل کند، خاطرنشان کرد:قوه قضائیه نیز باید این موضوع را پیگیری کند چرا که اگر چنین ادبیاتی رایج شود می‌تواند خیلی خطرناک باشد./

انتهای پیام

نظرات/سوالات

  • هیچ نظری یافت نشد
لطفا برای ثبت نظر خود وارد شوید

چند رسانه ای

صوت: بحث و گفتگو دکتر جعفری در باب شبهات فرهنگی
صوت: گزارش صحن علنی دوشنبه 26 اسفند در مصاحبه با رادیو فرهنگ
صوت: نطق اضطراری آخر سال دکتر قاسم جعفری در مجلس
گزارش صحن علنی 25اسفند در مصاحبه با رادیو فرهنگ
گزارش صحن علنی شنبه 24 اسفند در مصاحبه با رادیو فرهنگ
گزارش صحن علنی 21 اسفند در مصاحبه با رادیو فرهنگ
گزارش بازدید دکتر قاسم جعفری از حوزه گیفان

آخرین مطالب

آمار بازدید

امروز
دیروز
بازدید کل
290
334
1334358
یکشنبه، 26 ارديبهشت 1400

گالری تصاویر

No result...